Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A fiam 12 éves. Hétvégén két...

A fiam 12 éves. Hétvégén két órát játszhat a gépen. De így is állandóan panaszkodik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2023. máj. 5. 21:13
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
79%
Érdekes felfogás és nevelési elv ez a gyerekek "kényszermunkáztatásának" támogatása szülőként,tuti nem egy dühös nagyszülő vagy? Én mikor 9-10 évvel ezelőtt ilyen korú voltam mint a fiad az ilyeneket boomernek hívtuk,ami mai szemmel szintén gáz,de nemá :D,Ne éljünk a középkorban plíz.
2023. máj. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
81%
Kevés a 2 óra szerintem egy 12 évesnek. Elmegy a barátokkal vagy veled programot csinálni? Mert elég unalmas neki, ha nincs a gép helyett más és azt alig engeded.
2023. máj. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
94%

Amig nem töltöd meg tartalommal az életét nem fog az hiányozni neki hogy lesse a plafont.

Vagy edzésre vagy csapatjátékra írasd be, vagy legyen a barátokkal, strand, foci, a szülő dolga megteremteni azt hogy ninel több inger érjen egy gyereket.

2023. máj. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
77%

Miért van még mindig démonizálva a számítógép és a számítógépes játékok? Miért nem csinálhat hétvégén azt amit akar? Inkább járj utána a jó számítógépes játékoknak amiknek mondanivalója van és érzelmi húrokat penget meg, nem csak egy lövölde.


A férjem pl kocka (volt, ma már túl sok a dolga felnőttként) és a játék közben tanult meg angolul, gyönyörűen fejlődött a szem-kéz koordinációja, és a jó ízlésének köszönhetően az érzelmi inteligenciája is igen fejlett.


Ha meg van az egyensúly és pl sportol mellette, meg találkozik a barátaival, akkor több óra is belefér. Én is panaszkodnék!

2023. máj. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
13%

Miért van még mindig démonizálva a számítógép és a számítógépes játékok?


Mert függőséget okoznak, mert testileg, és lelkileg is gyengítenek, mert az időérzék elvesztéséhez, és antiszociális elzárkózáshoz vezethet, mert erőszakossá tesznek..


Manapság pedig már nincs igény a fiatalok körében a mondanivalóval rendelkező játékokra (Lásd: Miért ment csődbe a Telltale games, tudod aki a Walking Dead játékokat csinálta, meg a Minecraft Story Mode-okat? Mert a sok hülyegyereknek nem tetszett, hogy abban nem kellett 3 percenként lövöldözni 200 emberre, hanem volt egy összetett története)

2023. máj. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
96%

Ja, olyan függőséget mint amit bármi ha valaki megszállottan csinálja. A gamerek meg nem agresszívabbak mint más emberek. Nem ez hozza elő az agressziót ez már k.rva régen megdőlt.

A gamerek nem gyengék se testileg se lelkileg, nem jobban mint valaki aki pl olvasással, rajzolással vagy sakkozással múlatja az idejét. A lelket nem tudom minek keverted ide... az meg hogy elveszted az időérzéked... hát ez megesik ha valamit élvezettel csinálsz. Tiniként nem egyszer találtam magam abban a helyzetben hogy hajnali 3-kor pillantottam fel a könyvből, miközben 5:40-kor keltem. Az a különbség hogy az olvasás nincs démonizálva.

2023. máj. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
96%
Le leszek pontozva és off is.:D annak idején mikor esős idő volt vagy stb. apa összekötötte a számítógépeinket és tesómmal meg vele jatszottunk párosban, és igen volt közte lövöldözős játék mint az unreal tournament. Nem lettem sem agresszív,sem pedig függő, konkrétan a saját hobbimra (olvasás) is alig van időm néha gyerek mellett nemhogy a gépen lógjak. Az egyik legszebb napok voltak amúgy, mindig mosolyogva gondolok vissza rá.:D Imádtuk,annyit nevettünk. Testvérem se lett az. Szerintem ehhez azért több kell.
2023. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
96%

"Mert függőséget okoznak,"

- Ahogy a csokitól elkezve a kávén át a cigiig és azon túl kb minden más is.


"mert testileg, és lelkileg is gyengítenek"

- Ha valaki egész nap csak olvas, kötöget, vagy a plafont nézi, mást meg nem csinal, ugyanúgy egy hájasz disznó lesz valószínűleg.

A videojátékokkal játszók szellemi képességei amúgy meg pont, hogy jobbak pár téren. Pl jobb a reakcióidejük, pontosabban tippelik meg valami számát ránézésre, stb.


"mert az időérzék elvesztéséhez"

- Pont ahogy kb minden más is, ami Flow élményhez vezet. Május elsején én pl rákvörösre égtem, addig olvastam a napom horgászás közben.


"és antiszociális elzárkózáshoz vezethet"

- Mivel is? Nekem pl gyerekként kevesebb barátom volt, mint most, pedig akkor se netünk se semmink nem volt. Egy játékos vagy bármilyen netes közösség meg pont, hogy segít abban, hogy ne gyűlöld zsigerből az emberiséget (főleg ha a suliban közben napi szinten piszkálnak). Ugyanolyan csoporthoz tartozás, mint más.


"mert erőszakossá tesznek"

- Bár van összefüggés a játszás (fps, tps, hasonlók) és az erőszakosság között, de miből gondolod, hogy az erőszakos (amúgy nem csak ilyen típusú játek létezik) játék teszi erőszakossá a gyereket, s nem kifejezetten az erőszakos gyerekek keresik az erőszakos játékokat, hogy kiéljék magukat, mert élvezik amit csinálnak?

Kb mint mikor egy sorozatgyikosról kiderül, hogy gyerekként állatokat ölt és kínzott. Szerinted egy random gyerek valamiert nekiállt kistestű állatokat ölni, amitől erőszakos lett, s felnőttként az emberekkel is folytatta, vagy pont azért nyírta ki a környéken a madarakat s a macskákat, mert végre ki tudta magát valamin élni?

2023. máj. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy egy kis elgondolkodtató:

Az én szüleim 40 évvel ezelőtt pont olyan sunyiban olvastak a takaró alatt este, mint ahogy én telefonoztam.


Anyumban még mindig meg van az, hogy "ne olvass". Mikor 10.-ben könyvet vettem le is cseszett, hiába, hogy mostanság már azért az égig van magasztalva az olvasás, meg hogy mennyi kutatás van róla, hogy bővíti a szókincset, megelőzi a demenciát, stb. Tőle azt tiltották gyerekként, mert értelmetlen, időrabló, pénzrabló meg minden, s engem is cseszegetett érte tiniként.

Szerencsére pont emiatt a lemaradás miatt, a videojátekoktól nem tiltott. Nem tudta, hogy most már változott a divat, s azt kell a sátántól valóként kezelni. :D

2023. máj. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Mert függőséget okoznak, mert testileg, és lelkileg is gyengítenek, mert az időérzék elvesztéséhez, és antiszociális elzárkózáshoz vezethet, mert erőszakossá tesznek.. - ebből egyik sem igaz :D
2023. máj. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!