Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A fiam 12 éves. Hétvégén két...

A fiam 12 éves. Hétvégén két órát játszhat a gépen. De így is állandóan panaszkodik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2023. máj. 5. 21:13
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
10%

20. Nem? Akkor miért van az, hogy a kérdező által megszabott 2 óra már kevés a gyereknek? És ha nem kap többet, panaszkodik..


Ezek bizony a függőség jelei.


Meg gondolom veled is előfordult már, hogy leültél CSGO-zni délben, mert úgy voltál vele, hogy egy gyors CS a tanulás/munka előtt, aztán back to work, ehhez képest este azon kaptad magad, hogy megint elpazaroltál egy napot.


Ja, és igaz, hogy a 2 Columbine-i mészárló gyerek közül az egyik egy DOOM játékos volt, aki kidolgozta az iskola modeljét is a lövöldözés előtt, de véletlenül sincs közük hozzá.


Ha egy 12 éves azt látja ma, hogy egy katonának átszakítja egy golyó a fejét, vagy hogy kitépik egymás gerincét egy verekedés közben, az igen is hatással van rá. Nem azt mondom, hogy ugyanazt fogja csinálni, mint amit lát a játékban, de hatással van rá. És ez összehasonlíthatatlan azzal, amit a mai 30-40 évesek mondanak, hogy ,, bezzeg az én időmben is voltak már ilyen játékok,,. Igen, voltak, csak akkoriban nem volt ilyen részletesen lemodellezve a brutalitás, mert nem voltak képesek rá az alkotók.


És de igen, tudnak testi, és lelki fájdalmat okozni. Ha a szülő ráhagyna mindent a gyerekre, és egész nap játszana, elhízna, és abbahagyná a tanulást. A játékok pedig nagyon gerinctelen módon odacsalogatják a gyereket, hiszen gondolj bele, ki ne akarna egy szimuláció erejéig egy bármennyiszer újjáéledő katona, vagy egy izmos harcos lenni? Pontokat gyűjt, fejlődik, esetleg versenyeket nyer. De ezek csak pillanatnyi boldogságok, és semmivel sem lesz gazdagabb.


Ja és egy valamit kihagytam, nézd meg, hogy milyen szellemi szinten vannak a mai ,, e-sportolók,, csak nézz meg egy random twitch adást. Ha lelövik, elkezd hisztizni, mint valami 8 éves. Káromkodik, dühöng, csapkod. Ezt okozzák a játékok.

2023. máj. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
81%

21


Ha a heti 2 óra focizást keveselné a gyerek, s panaszkodna a szülőnek, hogy több kell, akkor is habzó szájjal fújnád, hogy bizony ez már a függőség jele?


Ugyanolyan flow-élmény, csak nem élőben gáncsolja el a másikat, hogy gólt szerezzen. Mert akinek hajlama van rá, hogy bármit megtegyen, amivel előbbre juthat, vagy esetleg még élvezi is, hogy másnak árthat, az bizony mindenféle videojáték s minden nélkül is azt fogja csinálni.

2023. máj. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
91%

Az a gyerek nem a DOOM miatt csinálta amit csinált annak a gyereknek gondok voltak a toronyban. Ha az állításod igaz lenne, milliók vérengzenének most (gamerek) és a történelem során nem lett volna kegyetlenkedés.


Sőt lehet hogy az aggressziót még le is vezetik azzal hogy képzeletbeli karakterek gerincét tépik ki. Ma olyan sok idiótaságot olvastam itt, a tiéddel együtt, hogy lehet mortal kombatozok én is egyet.


Milyen érdekes hogy felhozod a lehető leg agresszívabb játékokat, és kegyesen átsiklasz afelett hogy én pl írtam, hogy a "jól megválasztott, igényes" játék még akár építheti is valaki jellemét. Nem, te jössz a DOOMmal, a CSGO-val meg a Mortal Kombat-tal.


Én meg jövök a Detroit: Become Human, Life is Strange, Last of Us, Mass Effect, Bioshock Infinite, Uncharted 4.


Ez olyan volt részedről, mint egy kalap alá vennéd az összes filmet, hogy a filmek mind romantikusak mert láttál pár romantikus filmet. Vagy a sorozatok mind alánevetős sitcomok mert láttad a Jóbarátokat meg Így jártam anyátokkal-t. Vagy hogy a mesék mind gyerekeknek szólnak, mert nem láttál még South Parkot.

2023. máj. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
45%
Az e-sport toxic részét aláírom. Azt be kéne szüntetni.
2023. máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
86%

Én csak annyit mondok, hogy szerintem hagyd kicsit tovább játszani, nem egész nap persze, de ne legyél szigorú ezzel.


[link]

2023. máj. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
3%

25. Na, gondoltam, a libsi ateizmus azért belefért még az érvelésbe.


A vallás értéket képvisel, a video játékok nem. Tisztességes keresztény tartalmakra szoktattam a gyereket, nem pedig libsi szennyre, mint ti.

2023. máj. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
80%

XD oké. Ez egy meme gyűjtemény, lejjebb tekerve tudnál nevetni talán, persze ahhoz kellene humorérzék.


Az az érdekes hogy nem ismersz, de már "lipsiateistázol".


Ennyit rólad. Kibújt a szög a zsákból.

Megsúgom olyan vegyes a véleményem mindenről, hogy nem igazán lehet besoorplni engem sehova. "Libsi" se vagyok, konzervatív se, vagy van amiben konzervatív vagyok, van amiben a liberális elveket vallom, van ami nekem sok, van amivel szerintem nincs baj. Nem kétbites vagyok, hanem összetett, és nem férek bele a skatulyádba, sajnálom.


Ateistának ateista vagyok. 12 év vallásos iskola után azt hiszem jogomban áll dönteni.

2023. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
77%

26


Semmivel se képvisel több értéket, mint egy random népmese. Viszont utóbbi terjesztése miatt nem kínoztak s öltek meg milliókat, s nem is tették tönkre senki életét.

2023. máj. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
82%
19:41 Libsizni idegen embereket,meg szennynek nevezni más tartalmakat ami nem a te értékrended képviseli,Hu :DD nagyon keresztény. Igen mielőtt leírná bárki hazaáruló libsi vagyok,Soros embere XD.
2023. máj. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
78%

A Bibliában több vérontás van mint egy CS:GO-ban.


Lásd az Ószövetségben ahol Isten kinyírja az összes Egyiptomi gyereket, na meg az özönvíznél konkrétan mindenkit, Izsák története megmutatja mekkora egy vérszomjas kegyetlen is az öreg kaporszakállú, de Heródes is egy kisbabát akar kinyírni, a nép szívét megkeményíti Isten hogy fröcsögve követeljék Jézus halálát.


Kár hogy unalmas egy mese.

2023. máj. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!