Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ellenőrzés vagy korlátlan...

Ellenőrzés vagy korlátlan bizalom ?

Figyelt kérdés

Párommal eltérő az álláspontunk.. Fiam 6 lányom 8 éves. Mindkettőnek van tévé és számítógép a szobájában.


Titokban elkezdték használni, engedély nélkül, én ezt nem díjaztam, így ha bekapcsolják valamelyik gépet, egy szignalt játszik le a hangfal a nappaliban, illetve ha a fiam a tévét bekapcsolja éjjel akkor hiába halkítja le felhangosodik a tévé így halljuk ha csalnak.


Feleségem szerint bizalom kell és nem normális hogy tudom ellenőrizni.


Számomra meg ez így jobb, a problémát időben észreveszem, és nem 4 hónap füllentgetések után ha kiderül ordibálok a gyerekekkel hogy még én is kimenekülök a házból hogy ne halljam.


Melyik lehet a megoldás ?? Bízni bennük és amikor gond van veszekedni, vagy diszkrét megoldás arra, hogy a szabályokat be kell tartani ?


2023. máj. 8. 17:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%

Az ellenőrzés nem árt, sőt ...

Ha későn veszel észre valamit, akkor már nehéz visszafordítani.

2023. máj. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Életkortól is függ, azért egy 6 és egy 8 éves még ne kapcsolgassa be engedély nélkül a számítógépet.
2023. máj. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Márpedig ésszerűen korlátozni érdemes, illetve felelős használatra tanítani őket. A legelső kérdés, hogy ti milyen példát mutattok. Ha folyton megy a tévé, vagy sokat lógtok a laptopon, akkor nem kell csodálkozni, hogy a gyerekek ezt másolnák. Ez a ti felelősségetek, hogy olyasmit kérjetek számon, amit ti is betartotok.

A másik, hogy mégis minek a 6 meg 8 éves gyerek szobájába ilyesmi, ha nem használhatja? Semmi értelme, csak a nyálát csorgatja akkor.

2023. máj. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Én dolgozom a számítógépen így igen, én sokat ülök előtte.. persze, jobb lenne ha nem kellene de ha betartom, akkor hideg lesz télen benn is, nemcsak kinn..


A gyerekek szobájába azért kell, mert 6 éves fiam néz videokat ahol rajzolnak és lazán másolja őket, emellett imádja a tudományos dolgokat és hagyom művelődni.

Lányom esetében a számítógépen tanul, matekot logikai feladatokat, (nem játékprogramok, mert az nincs a gépen) és szereti csinálni, van hogy reggel hétvégén korábban ébred és nekiáll matekolni.


Ha jönnek barátok akkro meg szórakozásra van, logikusan mindennek van helye és ideje.


Hétvégén mindenki este tévézhet 1-2 órát..

Na ezért van.

2023. máj. 8. 18:34
 5/23 anonim ***** válasza:
37%
A bizalom alapja az elenőrzés, mondta anno nekünk mindig Pálinkás főhadnagy úr...
2023. máj. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
44%
Ott kezdeném, hogy se tv sem gép nem kell egy ekkora gyerekek szobájában! Legyenek csak szem előtt, ellenőrizve, korlátozva!
2023. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%
Nálad a pont és nem a nejednél. Addig kell figyelni mit mávelnek, amikor már kialakult a kontroll bennük-az interneten is. Ha lehet próbáljátok őket lefoglalni úgy, hogy a létező legkevesebbet töltsenek gép előtt.
2023. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
19%

Ellenőrzés fontos dolgokban, bizalom a jelentéktelenekben. Hogy tévézik-e lefekvés után, az fontos, különben másnap hulla fáradtan rosszul teljesít.


De olyanokban bizalom, hogy egyedül öntheti ki a tejet, hétköznapokra választhat ruhát, egyedül zuhanyozhat, fogat moshat, kenyeret kenhet(vajazókéssel), szedhet magának a nagytálból.


Később ahogy nőnek többet engedni, pl lemehet az utcára egyedül, játszótérre egyedül, korlátozva használhatja a netet(tegyél rá szűrőprogramot) egyedül, és 8 helyett 9kor van alvás, de hamarabb is elaludhat, ha szeretne.


Nálunk amúgy tablet van a szobájában, de este helyette olvas, én csak átküldöm olvasni, felnyomja az éjjelilámpát és tudom, hogy nem képes sokáig fentmaradni, mert félhomályban olvasni álmosító, 20 percen belül kidől, amit látni is szoktam:D

2023. máj. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
38%
De jó, hogy anyukám sosem volt velem szigorú, és nem volt ilyen, hogy annyit tévézhettem és gépezhettem, amennyit ő engedett. Ez a vasszigor egyszerűen szánalmas. Én már csak azért is titokban gépeztem volna takarodó után vagy tvztem volna 😂. Ha lesz gyerekem, őt is ilyen lazán fogom kezelni, a kapcsolat is sokkal jobb lesz köztünk.
2023. máj. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
47%

Nekem már ovis koromban is volt saját tv a szobámban.

Most felnőttként se gondolom úgy, hogy valakitől külön engedélyt kellett volna kapjak arra, hogy bekapcsolhassam. Elég röhejes is lett volna.

2023. máj. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!