Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ellenőrzés vagy korlátlan...

Ellenőrzés vagy korlátlan bizalom ?

Figyelt kérdés

Párommal eltérő az álláspontunk.. Fiam 6 lányom 8 éves. Mindkettőnek van tévé és számítógép a szobájában.


Titokban elkezdték használni, engedély nélkül, én ezt nem díjaztam, így ha bekapcsolják valamelyik gépet, egy szignalt játszik le a hangfal a nappaliban, illetve ha a fiam a tévét bekapcsolja éjjel akkor hiába halkítja le felhangosodik a tévé így halljuk ha csalnak.


Feleségem szerint bizalom kell és nem normális hogy tudom ellenőrizni.


Számomra meg ez így jobb, a problémát időben észreveszem, és nem 4 hónap füllentgetések után ha kiderül ordibálok a gyerekekkel hogy még én is kimenekülök a házból hogy ne halljam.


Melyik lehet a megoldás ?? Bízni bennük és amikor gond van veszekedni, vagy diszkrét megoldás arra, hogy a szabályokat be kell tartani ?


2023. máj. 8. 17:52
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

18:

Értem amit írsz, ellenben külföldön élünk, és itt az oktatási rendszer megköveteli a számítógépet.


Ezt nem én találtam ki, nincs hatalmam és tudásom arra hogy módosítsam.

A házi feladatok oda érkeznek, innen látja a tanár hogy ki mennyit csinál mit hogyan végez el. A gyakorlás is ott megy, rengeteg szorgalmi feladat van, szereti és élvezi csinálni, egyszerűen nem akarom betiltani. (hétvégén van hogy korán kelnek (6 körül) és indul a tanulás mert szeretik. Tiltsam meg ?)


A laptop is jó ötlet de aszali gépem van, persze kidobhatom és betehetek neki egy laptopot aminek a nézéséhez lefele kell hajolnia, de ilyen miatt sajnos engem már többször műtöttek, így kínosan ügyelek a gyereknél is a helyes ülés és nézés pozícióra.. Elég hogy a papírmunkánál és a játéknál görnyed..


Így sajnos nem szeretném a nappalit teliszorni számítógépekkel és laptopokkal. Naponta több órát játszunk olvasunk és tanulunk a gyerekekkel, néha hétközben de hétvégén folyamatosan kirándulunk, kerékpározunk, elmondható hogy átlag családnál jelentősen többet, ezt nem biztos hogy fokozni akarjuk. A gyerekeknek van külön szobájuk, ott az ő életterük. A ház 2 szintes, így teljesen ellenőrizhetetlen az, hogy ők mit csinálnak a szobájukban..


Az meg hogy én a nappaliban nézem hogy mit csinálnak szerintem semmivel se jobb, mint az, hogy annyit várok el, hogy hétköznap este 8 után nincs tévé számítógép, sőt hétköznap javarészt tévé soha sincs, számítógép meg akkor ha van házi feladat, de hétvégén ha itthon vagyunk (ez télen fordul elő leginkább) akkor lehetőségük van erre. És ezt szigorúan betartatom.

Igazából mikor megcsináltam a jelző rendszert megmutattam mindkettőnek, a lányom azóta nem is próbálkozik, a fiam néha bepróbálja de hamar feladja..

2023. máj. 10. 09:13
 22/23 anonim ***** válasza:
25%
Hagyjuk már, én már 7 évesen 2-3 órákat Pseztem pl, mégse lett felnőttkorra semmi bajom. 😂😂Gépezni napi 2 órát. Hülyék vagytok.
2023. máj. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Öcsém 4 éves korától annyit gépezett, amennyit akart, a feltétel az volt, hogy járjon rendesen sportra. Ma 30 éves, kigyúrt programozó, szép nagy házzal, feleséggel, 2 gyönyörű gyerekkel, akiknek remek apja. Borzasztó, tényleg 🤡
2023. máj. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!