Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ellenőrzés vagy korlátlan...

Ellenőrzés vagy korlátlan bizalom ?

Figyelt kérdés

Párommal eltérő az álláspontunk.. Fiam 6 lányom 8 éves. Mindkettőnek van tévé és számítógép a szobájában.


Titokban elkezdték használni, engedély nélkül, én ezt nem díjaztam, így ha bekapcsolják valamelyik gépet, egy szignalt játszik le a hangfal a nappaliban, illetve ha a fiam a tévét bekapcsolja éjjel akkor hiába halkítja le felhangosodik a tévé így halljuk ha csalnak.


Feleségem szerint bizalom kell és nem normális hogy tudom ellenőrizni.


Számomra meg ez így jobb, a problémát időben észreveszem, és nem 4 hónap füllentgetések után ha kiderül ordibálok a gyerekekkel hogy még én is kimenekülök a házból hogy ne halljam.


Melyik lehet a megoldás ?? Bízni bennük és amikor gond van veszekedni, vagy diszkrét megoldás arra, hogy a szabályokat be kell tartani ?


2023. máj. 8. 17:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
24%
Lehet nektek nem szabták meg, de ha 10kor tévéztetek még, kiabáltak gondolom rendesen. Nekem sem szabták meg, de jól lecsesztek érte, ha másnap lusta voltam felkelni. Inkább előre tisztázták volna a szabályokat, minthogy utólag csesszenek le, ha áthágok egy nem ismert szabályt.
2023. máj. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
35%

#11


Hát nem. Az első 1 max 2 animét néztem meg az Animax-on. (Más időzóna, szóval nálunk nem 8-kor, hanem 9-kor kezdődött az egész). Más nem érdekelt. 4.-es körül voltam, mikor szerdánként éjfél felé volt még 2 plusz Naruto epizód. Néha azt is néztem.


De gondolom ebben az is közrejátszott, hogy a mai napig, ha éjjel elmegyek pisilni egy random időpontban, a szüleimnél tuti megy a tv. Van mikor nézik, van mikor nem, de éjjel 3-kor is simán megy.

2023. máj. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%
A lányomnak 12 éves korától van tv a szobájában, van laptopja is. Soha nem kellett korlátozni, mindig tudta, hogy mikor feküdjön le, hogy másnap ne legyen hulla fáradt. Teljesen megbízhattam benne, nem volt gond. A fiam most 12 éves, ő mobilon szeret játszani. Lefeküdt aludni, (nála ez mindig kisebb harc, nem akar aludni, mert nem álmos, de ha ágyba kerül 5 perc múlva alszik), a telefon a szobájában maradt töltőn. Én kb hajnali 1-kor ébredtem fel valamire és láttam, hogy világos van nála, a telóján játszott, másnap nyilván fáradt volt a suliban. Azóta nem maradhat éjszakára nála a telefon, mert nem megbízható. Én teljesen laza szülő vagyok, mivel engem eléggé korlátoztak (volna) gyerek és kamaszkoromban, sok mindent megengedek nekik, de valahol muszáj határt szabni. Egy 6-8 éves gyereknek meg főleg aludni kell éjjel.
2023. máj. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
80%
A kettő közötti középutat választanám.
2023. máj. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
63%

6 és 8 éves gyerek szobájába nem kell tévé, és igen, muszáj korlátozni a monitorhasználatot.


Nem drasztikusan, de öcsémnél pl odáig fajult, hogy 10 évesen 6-7 órákat játszott a gép előtt - na, ez azért erős túlzás, mert zsó szerint nem tudtuk kirobbantani.


Aztán külön elosztóra ment a gép, és az volt lekapcsolva - ez van, szóltunk neki, megvolt a napi 4 óra, de titokban még tolta.

2023. máj. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%

Azért 6 és 8 évesen saját számítógép és TV nekem valahogy nem férne bele. Persze, jó dolog a technika, én is szabadelvű vagyok, de én 9-10 évesen adnék minimum TV-t vagy számítógépet (de egy gyengébbet, nem 4 magos processzorral).

Egyébként jó amit csináltok, egy 6-8 éves gyerek még nem tudja hol a határ, és illene időben lefeküdni ha másnap iskola. Igenis még gyerekkorban le kell szabályozni a képernyőidőt, mert ebben a korban egyre nagyobb problémát okoz a játékfüggőség.

2023. máj. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki csinálja úgy, ahogy akarja 😂 engem is lazán fogott anyu, azt csinalhattam amit akartam, apunak meg nem volt beleszólása,mert anyu hordta a nadrágot, hála Istennek. 💕
2023. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
74%

Ne haragudj meg, de szerintem az egész hozzáállásotok egy marhaság (igen, mindkettőtöké).

Odaraktok a gyerekeknek olyan dolgokat, amikre 1. ilyen szinten, hogy sajátjuk legyen a saját szobájukban, semmi szükség ebben a korban még, és 2. viszont érthető okokból nagyon vonzó a számukra és 3. maguktól nem értik még meg, hogy miért lehet gond, ha egész nap használják ezeket. Aztán a párodat nem érdekli, hogy mit csinálnak vele, te meg direkt azt lesed, hogy na, mikor csábulnak el. Nagyon gáz hozzáállás!


Miért nem elég az ilyen kicsi gyerekeknél, hogy van 1 vagy 2 TV a házban, a nappaliban és a szülők szobájában, és annál nézi a videókat az egyik gyerek, és ott rajzol? A másik gyerek meg szintén ugyanott tudna egy laptopon matekozni. Így nem is full egyedül csinálnák ezeket, még azt is lehetne, hogy az időbeosztása ezeknek a dolgoknak úgy alakulna, hogy olyankor ti is ott lennétek, és vagy velük foglalkoznátok, pl. együtt néznétek a videót, vagy pl. saját laptopon dolgoznátok.

Aztán ha kicsit nagyobbak lesznek, mondjuk felsősök, akkor már lehet értelme annak, hogy saját eszközük legyen a saját szobájukban. Akkor meg lehet olyat csinálni, hogy néha rájuk nézel csak úgy, pl. lefekvés előtt/után, hogy alszanak-e már, és ha akkor gépeznek, akkor kikapcsoltatod. De ez, hogy pl. akkor lejátszik neked egy szignált, ez elég gáz, a kémkedésre hasonlít. Nem fog emiatt megszeretni a gyereked, csak mondom.

2023. máj. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
60%

Igazabol, ha a gyerek felkel ejjel pisilni, nem tud vissza aludni mert sotet van, fel stb akkor nem latom ertelmet tiltani, hogy bekapcsoljon halkan egy mese csatornat.

En is tvre alszom el, a beszedhang megnyugtat a fennyel egyutt. Amikor kolis voltam direkt ugy fekudtem le aludni amikor a szobatarsaim meg asztali lampa fenynel beszelgettek.

Ha van kis lampaja/ felkelthet titeket akkor persze ez kivalthatja a tvt.


De ha nem tudtok a felesegeddel megegyezni ebben, akkor marad az, hogy ezeket a keszulekeket kozos helyisegbe helyezitek. A gyerekek mit mondanak, miert akarjak ejjel bekapcsolni a tvt?

2023. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Andi80018 ***** válasza:
42%

Nekem is az meglátásom, hogy nem kell még, pláne a hat évesnek pc, és tv is korlátozottan. A nyolcnak is kissé korai. Minimális tv max. Az idegrendszerre elég rossz hatással van, akármit is csinál rajta


Illetve, olyan nincs, hogy a gyerek pl éjjel bekapcsolja, vagy bármikor is engedély nélkül a tv-t vagy a gépet. Nálunk ezt a gyerek egyszer játszotta volna be..

2023. máj. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!