Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tizenéveseknél márkarajongást,...

Tizenéveseknél márkarajongást, menőzést, (válogatást), miként kezelitek szülőként?

Figyelt kérdés

Nekünk egyre jobban elegünk van, hogy csak egyes márkákat hajlandók felvenni, viselni, használni, elfogyasztani... Ha milliomosok, milliárdos NER lovagok lennénk, nem zavarna, de hogy tornacipőből pl. kizárólag a 22.000-35.000 forintos Converse-t hajlandó felvenni a lányunk, fiúnk pedig Nike Air cipőt... egyéb ruhákról, kiegészítőkről nem is szólva...

Ha lerohad a lábukról, akkor sem hajlandók felvenni más márkát. Legalább arra lennének hajandók, hogy ezeket alkalmiként viselnék, de nekik ebbe kell lenni egész nap... (mármint lakáson kívül) Még kutyasétáltatáshoz sem vennének fel olcsóbbat... :-(



2023. júl. 18. 18:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Mennyire tizenéves? Mondd nekik, ha ilyen vágyaik meg kívánságaik vannak diákmunkázzanak a nyáron, keressék meg a rávalót.
2023. júl. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha futja a zsebpénzükből vegyék meg.
2023. júl. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Rajtad múlik, hogy megveszed e vagy sem.

A gyerek nem hülye! Fenyegetőzik, érzelmileg zsarol, hogy megkapja, ami akar.

Ha nem veszed meg, akkor nyílván vergődni fog egy ideig, de aztán megszokja, hogy mi a rend. Esetleg, ha tényleg nagyon kell neki a márkás cipő, akkor megdolgozik érte diákmunkán vagy otthon szorgoskodik, mint a kis angyal.

Ha pedig engedsz a zsarolásnak, akkor egyre többet akar majd és egyre szemtelenebb, tiszteletlenebb lesz veled szemben is!

A te döntésed.

2023. júl. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Egyik barátnőm ezt úgy oldja meg, hogy szab egy összeghatárt a ruhákra elkölthető pénznek. A gyerek kap x forintot minden hónapban (virtuálisan, szóval ilyen szülőnél tartott pénz formájában, mert azért még nem elég nagy ahhoz, hogy tényleg meg is kapja a pénzt), aztán ő dönt, hogy milyen ruhára/cipőre költi. Nem muszáj havonta elköltenie, ha akar, akkor gyűjthet hónapokig egy pár nyüves cipőre, de akkor meg nem tudja megvenni azt a szoknyát, amire szintén annyira vágyik. Aztán hirtelen beáll a tél, a gyerek rájön, hogy kinőtte a télikabátját, szóval hozzá kell nyúlni a "megtakarításához"...


Hamar rájön, hogy nem éri meg ennyire márkahűnek lenni.

2023. júl. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
6%
22000 forint az egyáltalán nem egy nagy összeg, egy átlagos magyar evidens hogy megveszi a gyerekének. Te nem hogy nem NER lovag szinten vagy hanem a turkálóba járó olcsójános szintjén. Legalább a gyerekeidnek van ízlése és a későbbiekben talán szorul beléjük annyi motiváció hogy továbbtanuljanak és a fizetésükből a saját gyerekeiknek ne használt ruhát vagy párezer forintos kínai inget legyenek képesek vásárolni.
2023. júl. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

1# 14,5 - 16,5 évesek


2# Zsebpénzükből nem futja erre (is). Azt nem ruházkodásra kapják. Persze félretesznek olykor, de jellemzően pár ezer forintjuk van. Mozira, kajára, apróságokra szokták költeni.


3# Diákmunkát 14 éves lány még nem vállalhat. 16 éves fiúnk szeretett volna, de hivatalosan nem sikerült, mindenhová 18-tól keresnek. Feketén pedig nem szeretnénk.


3# ás 4# Az nézet, ötlet tetszik! Valami ilyesmit képzelünk, mi is, de nehéz megvalósítani. Mondhatom, úgy gondoltuk, jól neveltük őket, ám a visszabeszélés, okoskodás egyre jobban előjön náluk. Sem én, sem nejem nem voltunk fiatalon ilyenek. Nővérem az bezzeg hozta ezt a formát, ő is hisztizett, ha nem kapta meg, amit akart. Idővel abbahagyta, főként, miután elkezdett dolgozni és rájött, mennyire nehéz megkeresni a pénzt. Egyik haverom öccse volt még nagyon márkafüggő, ő viszont nem nőtte ki, felnőttként is rázza rongyot. A külsőség számít neki, nem a tartalom! Mingarzonban lakik, ami minimálisan van berendezve, viszont lízingelt BMW-vel jár, márkás ruhákban, aktuálisan menő telefonnal...stb.


5# Gondolom, te egy több diplomás ember vagy, aki milliókat keres havonta, amiből mindenre telik egy 4-5 fős családból mindenkinek.

Ha már a pénztárcánkban szeretnél nézelődni. Diplomás emberek vagyunk, nejemnek kettő is van, nekem több egyéb végzettségem és tanfolyamom van még, 5 szakmával rendelkezem tulajdonképp. 150 négyzetméteres, belső kétszintes, kb. 250 fokban panorámás (fél Budapestet látjuk), zöldövezeti lakásban lakunk, kis társasházban, közel a belvároshoz. Mindezt a pénz jó beosztásának és nagyon, nagyon, nagyon sok munkának köszönhetően. Nem dohányzunk, nem iszunk alkoholt, nem költünk feleslegesen olyan dolgokra, melyeket nem lehet olcsóbban, normál szinten megvenni.

Ha jól olvasod, rájöhettél, hogy megkapták gyerekeink az áhított márkás cipőket, ruhákat, de nem vagyunk hajlandók rendszeresen ilyen költségű termékeket venni. Converse és Nike Air lábbelikhez hasonló más cipőket akár 3.500-10.000 Ft között is lehet kapni, pl. a Deichmann-ban. Amennyiben ezeket is elfogadnák és hordanák, nem menne tönkre olyan hamar a márkás darab. Mi sem járunk márkás holmikban, de mégis tisztán, kulturáltan nézünk ki. Alkalmi ruháinkra pedig vigyázunk, mint a szemünk fényére. Képzeld, még zakóból, öltönyből is van hétköznapim, és alkalmim. De utóbbi sem holmi milliós darab, mégsem ért panasz soha.

Van egy 8 éves Nissan X-Trail autónk, ami úgy néz ki, mintha új lenne. Még soha nem néztek ki evvel sem sehonnan. Francia autóink is voltak, nem luxus kategória, sőt, olcsónak számítottak, de megállták a helyüket. Számomra az autó nem befektetés, az használati eszköz, még akkor is, ha szereti az ember. Ha nyernék 100 milliót, akkor sem vennék drágább járgányt, inkább ingatlanba fektetném. Gyerekinknek azt próbáljuk megtanítani, mi éri meg, mi nem, mire érdemes pénzt áldozni, mire nem. Csupán arra irányult a kérdésem, más szülők mindezt, miként oldják meg a pimasz kamasz korszakban.

2023. júl. 18. 20:10
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem probléma, amennyiben évekig hordják a cipőket, de ha havonta-kéthavonta akarnak újat, az már problémás
2023. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

Hivatalosan 16 éves kortól már kötelesek bárhová fölvenni diákmelóra.

Ahol én dolgozok, ott is 16 éves kortól lehet diákmelózni.

És mond nekik, hogy nem kell a legdrágábbakat venni azokból a márkákból. Én se vagyok hajlandó NIKE-n kívűl fölvenni semmi mást. De a sima 10-en pár ezer forintosakat hordom minden napra. És a drágábbat pedig csak ünnepekre, versenyekre veszem föl

24 éves srác vagyok, ugyan én már magamnak veszem ezeket. De akkor is, sokkal kényelmesebb nekem egy NIKE, mint bármi más.

2023. júl. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy kell egy 16 éven alulit bárhová felvenni diákmunkára. Sőt, mondjuk éjszakai műszakba csak 18 év felettit szabad...
2023. júl. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Ahogy említettem, próbáltunk keresni diákmunkát, de kettő ajánlaton kívül semmit nem találtunk. Mindenhol 18 évestől kerestek csak. A két ajánlat egyike jelképes pénzt kínált, a másik igen rossz munkakörülményeket alig többért. Jobbnak láttuk, ha pihennek, járnak az edzésekre, magántanárhoz.

Mellesleg fiam nemrég kórházba került két hétre, majd hazatért azóta, így nem is keresünk már.

2023. júl. 18. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!