Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen irányba tanuljon...

Milyen irányba tanuljon tovább a lányom?

Figyelt kérdés

Sok tanulási nehézség keseríti meg az életét sajnos, ennek ellenére a szorgalmával sikerült elérnie, hogy bekerüljön a vágyott gimnáziumba. Nehezen megy neki, sokat kell ismételni, naponta tanulok vele, de csinálja. Most jár 9. osztályba, de így féltem, nem tudom, hogy milyen irányba fog tudni továbbmenni ezután. Korábban szakgimiket is néztünk, de csak napi másfél - két óra utazással találtunk neki olyat, amiért tudott volna lelkesedni. A továbbtanulás szinte biztos nem fog menni neki, ő sem vágyik rá, hogy egyetemre menjen. Szakképzéseket nézegettünk, állatos témában nagyon érdeklődő. Tudnátok lehetőségeket írni esetleg ti is, hogy merre nézelődjünk?

Persze változik ez majd még az évek során, de szívesen elvinném a választott témákkal kapcsolatban nyílt napokra, kutyaiskolába, stb. ahol kaphatna benyomásokat a lehetőségekkel kapcsolatban. (Ne értsetek félre, nem akarom erőltetni a témát nála, de mindig is hosszú évek voltak nála az ilyen döntések, 4-5 évbe telt, mire megtaláltuk, hogy mi az a sport, amit élvez és jó is benne.) Én könyvelő vagyok, rendkívül kevéssé vagyok jártas ebben a témában, úgyhogy ránk fér a segítség. Persze google sokat segít, de a kreatív és hozzáértő ötleteket nem tudja pótolni.



2023. okt. 28. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Létezik állatorvosi asszisztens képzés. Szerintem egy gimnáziumnál nem lehet bonyolultabb a képzés.
2023. okt. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Én vért izzadva kivinném azt a gimit, vagy keresnék valami laza, gyengébb szakgimit, amit ő is tud csinálni, és akkor lazán megvan neki. Nem baj ha nem érdekli, szenvedje végig akár kettessel, csak legyen érettségije. Aztán nyomathat valami szuper okj-t, kutya/macskakozmetikus, állatorvosi asszisztens, ezek mind szuper képzések, és azt hiszem mindhez elég a legtöbb helyen hogy megvan az érettségi :) egyelőre nem paraznek rá, kilencedikes még, élje túl a kozepsulit, lehet kozben mas is megtetszik neki, meg fiatal nagyon. En olyan szakgimibe jartam ahol kiadvanyszerkesztest, nyomdaszatot tanultunk, először tanarszakos voltam, aztan most régészet ba-n tanulok tovabb :) otodik, szakmai evig egyetemre se akartam menni. Barmi lehet még.
2023. okt. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Előző válaszoló vagyok, azért a továbbtanulást se venném el tőle, nagyon sok szakon sokkal tobbet ér a szorgalmaval, mint azok akik konnyen tanulnak de szarnak bele... Meg probald neki ne azt sugallni amit most itt nekunk sugallsz, hogy gyenge kepessegunek tartod, ugyanis nekem akarva akaratlanul ez jon le a posztodbol, es ez rá is átragad.
2023. okt. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nem tartom annak! Iszonyat büszke vagyok rá, hogy összehozta a gimit, de ami tény, az tény... magas iq-val rendelkezik (szakszolgálaton vizsgálták), viszont 3 tanulási zavara is van, míg más egy verset megtanul 15 perc alatt, ő segítséggel egy óra alatt tudja ezt hozni. Matek teljes homály, nyelvek iszonyat nehezek neki, a többivel elvagyunk. Ugyanakkor rendkívül értelmes ember, iszonyat szorgalmas is, érdeklődő a világgal szemben, imád olvasni, már kezd eljárni ide-oda haverokkal is - tehát mindent tud és megtehet, amit a kortársai is. Hidd el, 3 másik tesó mellett meg tudom ítélni, hogy mi hogy fog menni neki, és tudom, látom, hogy a magyar rendszer nem neki való. Ha kitalálja, hogy egyetemre akar menni, a végsőkig támogatni fogom, de azt is el fogom neki mondani, hogy gondolja végig, mit hogyan fog megoldani - ilyen helyzetekben nem fogom tudni őt olyan mértékben segíteni majd, mint mondjuk itthon most, illetve sok helyen többet követelnek tőlük, mint egy sima gimiben. Egyelőre mondjuk nincsenek ilyen vágyai és teljesen megértem őt, hogy azok után, amit lehoz napról napra, már most elege van a folyamatos számonkérésekből. Szakközépeket is nem véletlen néztünk, meg akartam könnyíteni az életét kicsit, de a környéken nem nagyon találtunk (színvonalon aluliba nem szívesen engedtem volna - értsd a helyi drogtanyára - ami meg normális, ott sajnos építőipari képzések vannak vagy közgazdaságtan - ezek pedig témájában nem illeszkednek hozzá). Egy lett volna biológiásabb, az élelmiszeriparral volt kapcsolatos, de az meg neki nem tetszett neki, gimibe akart járni, mint a bátyja - és lásd, itt vagyunk.

A külön szakmai jellegű programokra részben azért szeretnem elhordani, hogy fenttartsam a motivációját, illetve mivel ez érdekli, jó lenne, ha benne lenne ebben a világban, mire dönteni szeretne. Szerintem ez nem ördögtől való, a többi tesó is megkapott minden ilyen jellegű segítséget pályaválasztás előtt. Suli egyébként jegyszinten nem érdekel, ha 2-es, akkor kettes valamiből, amíg dolgozik es nem elhanyagolás miatt rosszak a jegyei, engem ez nem erdekel.

Első kettő köszönöm a segítséget!

2023. okt. 29. 07:12
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Pályaválasztási tanácsadó? Nyilván nem muszáj oda mennie amit a tanácsadó mondd, de lehet tud neki adni valami támpontot, hogy milyen irányokban érdemes az ő képességeivel indulni.
2023. okt. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is szenvedtem a gimiben, pedig az általános iskolában kitűnő voltam. A gimi után elvégeztem egy 2 éves OKJ-s képzést, ami egyszerre adott egy turisztikai szervező-értékesítő, illetve egy szállodai recepciós végzettséget. De ez már jópár éve volt, és ha jól tudom, ilyen már nincs, hogy 2 végzettséged lesz egy képzés alatt. Ennek nézzetek utána. Én nagyon hasznosnak találtam, mert tanultam gazdaságot, kereskedelmet és marketinget is. Ezt követően dolgoztam utazási irodában és szállodában is, de nem éreztem egyiket sem olyan túl közel a szívemhez. Ezért elvégeztem még egy 2 éves gazdálkodás és menedzsment felsőoktatási szakképzést az egyetemen (ez az alapképzésnél "kisebb" végzettséget ad, de praktikus dolog). Ott is nagyon sokat tanultam, elmélyítettem a gazdasági vonalat. Azóta, évek óta irodai munkát végzek, nagyon szeretem. Szerintem a gazdasági irány azért ideális, mert nem zár be, és nagyon sok minden lehetsz belőle.
2023. okt. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#5, a pályaválasztási tanácsadó jó lenne, ha nem nagyképű bölcsészdiplomás semmirekellők üldögélnének az íróasztalaik mögött, akik csak fújják bamba képpel, hogy a diploma nélküli lény az nem is ember, és az élet egyedüli célja és értelme az egyetemezés... egyszerűbb szétnézni, és adott szakmák képviselőit felkeresni, a családban, barátok között is körbekérdezni, hogy ki dolgozik esetleg kutyakozmetikában, van-e valahol egy állatorvos, ismertek-e valakit az állatkertben... ezek az emberek általában szeretik a munkájukat és ha van idejük szívesen mesélnek az odavezető útról, lehetőségekről is. többet értek vele, mint valami lusta és életunt, címkórságban szenvedő egyetemi aktakukaccal.
2023. okt. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!