Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15éves lanyotokkal mennyire...

15éves lanyotokkal mennyire vagytok engedékenyek?

Figyelt kérdés

15éves a lányom.

1 éve kb, hogy van barátja.

Hétköznap minden nap kíséri haza a suliból, így 1-2 órával kapásból késöbb ér haza, mintha egyedül jönne.

Minden 2.nap este is kimegy vele sétálni, ez azt jelenti hogy 6óra fele elmegy itthonról, sokszor 9kor én írok rá, hogs mikor akar hazatalálni, mert másnap suli.

Péntek-szombat ottalszik nála, mert elmennek egy szórakozó helyre, a fiú meg amellett lakik így ott alszanak.


Én 15évesen már ezt soknak tartom, de megengedem, mert ha nem, akkor lázad.

Pár napja pedig én vagyok a világ legszarabb anyja, mert hétköznap nem aludhat ott.

Valóban ennyire szigorú lennék?

Nincs ilyenkorú gyerekkel ismerősöm, így őszinte leszek, nem tudom hogy jól csinálom-e.

De mint írtam, én már ezt a csavargást is sokallom, tőle meg csak azt kapom, hogy nem engedek semmit.


2023. okt. 29. 10:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%

Nekem 16 éves a lányom. Se hétköznap, se hétvégén nem aludhatna a fiúnál.

Ha valamit megengedek neki, akkor az azért van, mert helyesnek tartom, nem azért, mert különben lázad ellene. Kamasz, nyilván lázad. Az a “dolga”. Az enyém meg az, hogy határt és keretet szabjak a lázadásnak.

2023. okt. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
A 15 évesemnél még nincs képben egy pasi se, de az ottalvást korainak érzem. Hétköznap tuti nem engedném. A többi rendben van, ha tanul is mellette.
2023. okt. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%

A 2-hez áll közelebb a véleményem.

Hétköznap 9-re otthon, hétvégén ottalvás.

Ha lázad, el lehet neki mondani, amit az 1. írt: Kamasz, nyilván lázad. Az a “dolga”. Az enyém meg az, hogy határt és keretet szabjak a lázadásnak.

2023. okt. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
15 évesen nem aludhatott ott. 16 éves korától engedtem fiúnál aludni, hetente egyszer, megfelelő felvilágosítás után. Hétköznap sem mehetett minden nap, csak pénteken, akkor is 9-nél hamarabb haza kellett érnie. És ne érdekeljen ha lázad. Mit csinál, elszökik? Rendőrséggel akármikor haza hozathatod, ezt nyugodtan megmondhatod neki, hogy nem biztos, hogy a fiú szülei akarják a házuk előtt a rendőrkocsit. 15 évesen lett egy barátnőm húga terhes, mert minden este ott szexelhettek a szülők melletti szobában, persze "húztak óvszert".
2023. okt. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Ja, és a felvilágosítás, ha eddig nem volt.
2023. okt. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%
Ez már mindegy, úgyis elvan b*szva az egész nevelése, gyerekként kell elkezdeni, nem 15 évesen.
2023. okt. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Ehhez képest? Semennyire.

16 évesen is az a szabály, hogy hétköznap este 8-ra otthon van. Péntek, szombat 10-re, vasárnap megint 8, mert másnap suli (ha nincs szünet). Bulizni nem jár hetente. Ha megy, akkor vagy jön az utolsó busszal, vagy megbeszélt időben érte megyünk (~hajnal 2).

Van barátja, jellemzően nálunk vannak, de nincs itt/ottalvas. Megbeszéltük, hogy korai. Azt is, hogy tudom, hogy nem csak éjjel lehet csinálni, nem ezért tiltom.

2023. okt. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

7. Megbeszéltük. Ez jó!

"Azt is, hogy tudom, hogy nem csak éjjel lehet csinálni, nem ezért tiltom."

Milyen más, racionális oka lehet?

2023. okt. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, lehet újdonságot mondok, de te vagy a felnőtt, az anyja. Mindent megengedni neki mert ha nem, akkor lázad? Hát lázadjon.


az én 15 évesen nem mehet éjszaka bulizni, nem alhat pasinál(nincs is neki) havonta egyszer-kétszer itt alszanak a barátnői pizsipartyn)

iskolaidőben nincs 9ig kint csavargás

2023. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

"Milyen más, racionális oka lehet?"


Az lenne az egyetlen irracionális ok, ha azért tiltaná valaki az ottalvást, mert jaj, szexelni fognak.

Egyik gyerekünket se éjjel hoztuk össze. Hopp...

Ennél csak racionálisabb ok van.

2023. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!