Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi ebben az esetben a megoldás?

Mi ebben az esetben a megoldás?

Figyelt kérdés

A lanyom 12 éves,idén kezdte a középsulit. Nem Mo.- n lakunk. Egyedul nevelem a gyerekemet,apuka hazakoltozott Mo.- ra.

Ma olyan dolog tortent, amit meg most sem tudok elhinni.

Altalanosba minden reggel,delutan kocsival hoztam,vittem a gyerekemet iskolaba. Mert nem ment a suli fele busz. A kozepiskola fele mar megy,orultem neki.Mar eltelt 2 honap,en boldogan meseltem mindenkinek,hogy az en lanyom boldogan megy suliba,boldogan jon haza. Megvannak a baratai,semmi baj.

Erre ,ma mondtam neki,hogy majd en bekenem a karjat szteroidos kremmel,mert ekcemas.De mindent megtett,hogy ez ne torten jen meg. Kezdett gyanus lenni a dolog. A bal karjat az Istenert nem akarta megmutatni. De nem hagytam a dolgot, aztan egy ido mulva elsirta magat.Akkor tudtam,hogy nagy a baj.

Megmutatta a karjat,es tele volt vagasokkal.

Sirva meselte, hogy fel az iskolaban, fel a buszon,fel a sajat barataitol is.A buszon zaklatjak,a kulsejere tesznek megjegyzeseket,idosebb diakok. Koztuk van az osztalytarsa testvere is.Igy az osztalytarsa es annak barati kore is elkezdte zaklatni. Hala Istennek csak verbalisan. Megfenyegették,hogy ha elmond barmit is a szuloknek,vagy barkinek rosszul fog jarni.

Az elso gondolatom az volt,hogy megyek a szulokhoz, de felek,hogy utana megjobban raszallnak a gyerekemre. Szoljak az iskolanak?

Megemlitsem,hogy onbantalmazta magat a gyerekem?

En minden szeretetet, mindent amit birok megadok neki. Nagyon sziven utott ez a dolog,mert azt hittem,hogy minden rendben.Itthon sem latszott rajta semmi.

Holnaptol delutan megyek erte a suliba, de ez akkor sincs igy rendjen.

Beszelgettem vele, de igazandibol nem tudom mit tanacsoljak. Azt mondja,nem mer visszaszolni ,mert akkor biztos megverik. Ezzel az osztalytarsaval pedig megjatsza,hogy baratok, mert fel tole.

Nem tudom mit tegyek...De ez igy nagyon nem jo.


nov. 14. 00:21
1 2
 1/17 talpalos válasza:
90%
Ha az iskolaváltás nem opció, akkor beszélnék az iskolával, hogy lépéseket ne tegyenek, de figyeljenek jobbak a kislányra. Elgondolkodnék heti legalább 3 önvédelmi / küzdősport edzésen is. A legtöbb teremben minden gyerek támogató közösségben fejlesztheti az önbizalmát és az érzelmi kontrollját hasonló motivációjú gyerekekkel / emberekkel, mindamellett, hogy oldja a stresszt. Nem kell hinni a negatív sztereotípiáknak.
nov. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Hol éltek? Jelezd az iskola felé, ezt tőlünk nyugatabbra általában komolyabban veszik, mint itthon. A gyermeknek pedig pszichológus kell, az önbántalmazás súlyos dolog. Senki más barátja nincs az osztályban? Ez a gyerek nem barátja, nyilván, szakítsa meg vele a kapcsolatot.
nov. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Iskolaváltás,ha az nem megy igazgatóval/tanárral beszélni és ha más nem osztályváltás. Engem csak másik osztályba tettek és az is segített.
nov. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Sajnos az iskolaváltás nem lehetséges,csak 1 kozepsuli van, a legkozelebbi is 2 ora vezetesre innen.De ott sem jobb a helyzet.

Itt mindennaposak a verekedesek is az iskolaban.

Vannak baratai a lanyomnak,de ok nem a busszal jarnak .De amugy barmelyik barat ellene fordul barmikor,ha ezzel a sajat boruket mentik.Semmi baj nincs a gyerekemmel.Korahoz kepest fejlett,magas is,vekony is.Es pont a nala szazszor rondabb helyi gyerekek bantjak.

Szerintem fogok az iskolaval beszelni,de talan nem kene az onbantalmazast megemlitenem.Bizom benne,hogy egyszeri alkalom volt.

Nem szidtam le a gyerekemet mikor meglattam, felhivtam ra a figyelmet,hogy a sebek el is fertozodhetnek,akar vermergezest is kaphat.Meg elete vegeig nyoma marad.Vagy mit kellene mondjak? En meg mindig sokkos allapotban vagyok .Azt hittem,hogy minden rendben.Masoktol hallottam szornyu storykat, de nem hittem volna,hogy ez velunk megtortenhet.

Megszakitani nem tudja a kapcsolatot ezzel a lannyal,mert itt lakik 3 hazzal odebb,es egy busszal jarnak.Ha kimegy a gyerek mondjuk biciklizni,az is kint van mindig.

Az 1 evvel idosebb testvererol koztudott,hogy iskolan belul mar tobb gyereket megvert.Ezert ilyen bator a huga.

A lanyom egy tisztelettudo,normalis gyerek. Nem ezt erdemli,hogy gyomorideggel induljon suliba, es lenyeljen minden beszolast.

nov. 14. 01:18
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Melyik országban éltek?

Akik zaklatják, milyen nemzetiségűek?

nov. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 talpalos válasza:
47%

Az önbántalmazés egy segélykiáltás volt. Mondjuk, hogy van mér pólóm arról a koncertről. Instant megoldás nem létezik, a pszichológus lassú felépülési folyamat, és nem képes megalapozott önbizalmat adni.


Box, Thai box, Kickbox, Jiu Jitsu, Krav maga, Sambo


Önbizalomra és önfegyelemre neveli a gyereket. Az sem utolsó hogy ha már minden kötél szakad, szerencsétlennek legalább lenne esélye megvédenie magát.


Úgy gondolom ezzel egy élethosszra kimászhat az áldozat szerepből.

nov. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Skociaban.

A lanyom mar itt szuletett,brit allampolgar.Es persze,hogy a helyiek bantjak.

De nem csak ot. Itt olyan dolgok mennek az oskolaban, hogy csak amulok.11 eves gyerekek alkoholizalnak,cigiznek,vapeznek.Volt akit a rendorseg bilincsben vitt el a sulibol.Ha boltba bemennek csak rongalnak.Ejszaka bandaba verodve randaliroznak a varosban. 16 evesen szulnek,eletuk vegeig segelyen elnek.Ilyen a nagy atlag.

nov. 14. 01:37
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is: a gyerekednek pszichológus, utána szólni az iskolában. Pár napra kivenném a gyereket is a suliból (ha ez megoldható), hogy kicsit nyugiban lehessen.

Ha az iskola nem tesz lépéseket én beszélnék a többi szülővel is.

nov. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%
Én visszaköltöznék. Hiába a nagy szavak, hogy Magyarországon nem lehet megélni, stb. Azért ennyire durva dolgok nincsenek.
nov. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

7-re és 9-re:


Nem hinném, hogy Skóciában ez az általános. Nálunk is vannak durva dolgok borsodi, szabolcsi falusi iskolákban.

Én próbálnék másik iskolát keresni a közelben. A skót átlag biztosan nem az, hogy 16 évesen szülnek és életük végéig segélyen élnek. (Mondjuk az ivás elég általános a skót fiatalok, még a lányok körében is, ezt én is tapasztaltam, mikor ott jártam.)

Skócia sem egységes ország. Két nagyvárosa van: Glasgow és Edinburgh. Gondolom a kérdező ezek valamelyikében él családjával. Ott megvan az réteg, amelyiket #7-ben a kérdező leírt. De nyilván ott is élnek középosztálybeli normális családok. Viszont a kisebb városokban biztosan sokkal kevésbé létezik ez a jelenség. Nyilván a szülőket helyhez köti a munkahelyük, ezért elsősorban a településen belül kéne körülnézni, hova lehet elmenekülni innen (mert el kéne). Magániskola megfizethető-e számotokra?

nov. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!