Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi ebben az esetben a megoldás?

Mi ebben az esetben a megoldás?

Figyelt kérdés

A lanyom 12 éves,idén kezdte a középsulit. Nem Mo.- n lakunk. Egyedul nevelem a gyerekemet,apuka hazakoltozott Mo.- ra.

Ma olyan dolog tortent, amit meg most sem tudok elhinni.

Altalanosba minden reggel,delutan kocsival hoztam,vittem a gyerekemet iskolaba. Mert nem ment a suli fele busz. A kozepiskola fele mar megy,orultem neki.Mar eltelt 2 honap,en boldogan meseltem mindenkinek,hogy az en lanyom boldogan megy suliba,boldogan jon haza. Megvannak a baratai,semmi baj.

Erre ,ma mondtam neki,hogy majd en bekenem a karjat szteroidos kremmel,mert ekcemas.De mindent megtett,hogy ez ne torten jen meg. Kezdett gyanus lenni a dolog. A bal karjat az Istenert nem akarta megmutatni. De nem hagytam a dolgot, aztan egy ido mulva elsirta magat.Akkor tudtam,hogy nagy a baj.

Megmutatta a karjat,es tele volt vagasokkal.

Sirva meselte, hogy fel az iskolaban, fel a buszon,fel a sajat barataitol is.A buszon zaklatjak,a kulsejere tesznek megjegyzeseket,idosebb diakok. Koztuk van az osztalytarsa testvere is.Igy az osztalytarsa es annak barati kore is elkezdte zaklatni. Hala Istennek csak verbalisan. Megfenyegették,hogy ha elmond barmit is a szuloknek,vagy barkinek rosszul fog jarni.

Az elso gondolatom az volt,hogy megyek a szulokhoz, de felek,hogy utana megjobban raszallnak a gyerekemre. Szoljak az iskolanak?

Megemlitsem,hogy onbantalmazta magat a gyerekem?

En minden szeretetet, mindent amit birok megadok neki. Nagyon sziven utott ez a dolog,mert azt hittem,hogy minden rendben.Itthon sem latszott rajta semmi.

Holnaptol delutan megyek erte a suliba, de ez akkor sincs igy rendjen.

Beszelgettem vele, de igazandibol nem tudom mit tanacsoljak. Azt mondja,nem mer visszaszolni ,mert akkor biztos megverik. Ezzel az osztalytarsaval pedig megjatsza,hogy baratok, mert fel tole.

Nem tudom mit tegyek...De ez igy nagyon nem jo.


2023. nov. 14. 00:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
62%
Ahogy 10-es írja: munka nincs, általános szegénység van, generációk óta segélyen, kilátástalanságban élnek, ott mindegy hogy Mo. vagy Skócia vagy Anglia volt bányászvidéke vagy Németország volt iparvidéke, ugyanez megy (szülők segélyen, ilyen-olyan alkalmi vagy szar melókból tengődnek, a gyerekek nőnek mint a dudva, nem látják, hogy van bármilyen kitörési lehetőség, nyilván húzzák bele egymást a rosszba). Mondjuk ha 2 órányira van a másik szóbajöhető suli akkor pont nem nagyvárosról van szó. Kérdező, nincs lehetőséged Skócián belül költözni valami kevésbé szegény vidékre? Munkád nagyon odaköt? Ház/lakás saját vagy bérelt?
2023. nov. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
70%
De egyébként meg lehet szakítani a lánnyal a kapcsolatot, és nyugodt hangnemben el is mondhatod neki te vagy a lányod (de mondjuk leginkább te a szülőjének, ha már ilyen közel laknak), hogy mi történt, és hogy nem szeretnéd, ha a lányod a közelében lenne. Van rá esély, hogy a másik anyuka sem szeretné, hogy a lánya zaklató legyen, és esetleg ő is lép. Amúgy meg többi érintett szülővel is össze lehet fogni, nyilván nem a te lányod az egyetlen, aki érint. Minél többen hallatják a hangjukat az adott bully gyerekek kapcsán, annál nagyobb esély van, hogy lép az iskola.
2023. nov. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Bullying mindenhol van, de talán nem ilyen szinten. Engem 13-14 évesen zaklatott egy osztálytársnőm. Nem féltem segítséget kérni, végül apum simította el az ügyet az osztályfőnökkel. Az illető csaj végül otthagyta a sulit. Tehát mondjuk úgy, hogy nálunk ezek a dolgok azért hatékonyabban vannak kezelve. Bár ez egy jobbhírű 8 évfolyamos gimnázium volt, ott azért ez nem volt normálisnak tekinthető.
2023. nov. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire szar a helyzet és az iskolavàltás se megoldható, akkor elgondolkodnék azon, hogy haza jöjjön az apukához. Vagy költöztök más városba/más országba
2023. nov. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Iskolaváltás - persze ez valamiért sohasem opció, a gyerek meg túléli a bullyingot.


Vagy nem.

2023. nov. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mindenképp lépned kell.

Vagy a gyerek szülője, vagy az iskola felé.

2023. nov. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha az iskolaváltás nem megoldható, esetleg költözzetek máshova a környéken, hogy más módon tudjon bejárni? Így elkerülheti a buszt, és könnyebben tud a zûrös csajtól is távolságot tartani.
2023. nov. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!