Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Akinek a lányának nagyon...

Akinek a lányának nagyon korán jött meg, hogy viselte?

Figyelt kérdés

Még csak 7,5 éves a lányom,de szerintem max 2 év múlva megjön neki. Nagyon fejlett testileg,de lelkileg persze nem. Mivel évvesztes is,az osztálytársai fiatalabbak is. Nem is tudom, hogy fogjak neki a felvilágositásnak, szerintem nem is értené.

Szóval kérdésem azokhoz szól,akiknél hasonló volt a helyzet,tehát 9-10 évesen már megjött a lányuknak. Mennyire viselte meg a gyereket? Logisztikailag hogy oldottátok meg? Otthon maradt a gyerek ezeken a napokon? Az osztálytársak cikizték?


jan. 23. 10:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
A lányomnak szerencsére későn jött meg, majdnem 15 éves volt, de nekem elég hamar, éppen betöltöttem a 10-et. Nem viselt meg egyáltalán, nem cikizett senki miatta. Pont nyári szünet volt, így az otthonmaradással nem volt gond. Örültem, hogy "nagylány" lettem, ment minden ugyanúgy tovább, ahogy addig.
jan. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Nem volt problémás a betét csere? Átázás? Tesizés? A lányom szerintem rettegne ezektől. És évekig még barátnője se lenne,aki segítene neki vagy legalább beszélni tudna róla. Én 14 voltam,de akkor már az összes lánynak volt és kisegitettük egymást (pl hogy együtt mentünk mosdóba, adtunk kölcsön betetet ha valakinek elfogyott v megnéztük h nem lett e foltos a ruhánk).
jan. 23. 10:41
 3/32 anonim ***** válasza:
87%

Nincs lányom, de nekem 11 évesen jött meg.

Nem viselt meg, szóltam anyukámnak, hogy megjött a Mikulás, s mivel tavasz volt, így tudta, hogy miféle Mikulás jött meg.

Egy tiszta bugyin megmutatta hogy kell a betétet felrakni a bugyira, hogy kell elcsomagolni és ennyi.

Mondta, hogy hogyha fáj, vagy görcsöl akkor kérjek melegítő párnát, gyógyszert.


Az osztálytársak meg semmit nem láttak ebből. Voltak olyan lányok, akiknek kényszerük volt arra, hogy minden hónapban bejelentsék, hogy nekik megvan.


Én csak tesin szóltam a tanárnak, hogy fáj a hasam, nem szeretnék kötelet mászni.

De senki nem kötött belém, hogy azért ülök a padon, mert menstruálok.

jan. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Remélem nálunk is problémamentes lesz. Sokat számit az a pár év sajnos. Szerintem a lányomnak már 9 évesen meglesz, a 10 év egy optimista verzió. Az anyukámmal beszéltünk erről és ő is ugy látja. Neki több lánya van de még így is azt mondja,hogy ez azért durva lesz neki lelkileg,igy hogy még ennyire gyerek..
jan. 23. 10:50
 5/32 anonim ***** válasza:
98%
Nekem 12 évesen,de addigra már mindenkinek megvolt az osztályban. Engem megviselt,utáltam,de én ilyen típusú nő is lettem. Mai napig hányni tudnék tőle. Hátha nem fog olyan korán még kérdező neki, én megértelek egyébként.
jan. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
88%
A lányom egyik osztálytársának harmadikban már megvolt. Nem tudjuk mikor jött meg neki, úgy derült ki, hogy úszni jártak és az utolsó három nap a kislány nem jött, mert megvolt neki, az anyuka így írta ki a szülős csoportba. Az osztályban senkinek se tűnt fel, az osztályfőnök se tudta, pedig odafigyelő, aranyos nő.
jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg így van,számít az a pár év bizony azért. Nem mindegy,hogy 9 vagy 13 éves kortól kell ehhez igazítani majd az életét. Gyerek még nagyon ehhez. De ezt nyilván előtte nem szabad mutatni,mert akkor még rosszabb. :\
jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

3# A bejelentős lányok miatt én is tartottam tőle, hogy milyen lesz, ha megjön, mert az osztályban csúfolták érte őket. Aztán rájöttem, hogy ha nem mondom, a kutya se fogja észrevenni. Így is lett.


Egyszer volt olyan, hogy a mosdóban hallották a sorban állók, hogy a betét zacskójával zörgök, és röhögtek rajtam, de állt kint egy lány, aki kiosztotta őket, hogy őket is kihallani, duguljanak el.

jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
88%
8# Nekem mikor megjött és sok osztálytársam járt így,hogy nagyon rendszertelen,sokszor erős volt,hiába figyeltem oda. Rendszeresen valaki átázott,úgyhogy sajnos eléggé feltűnő volt.
jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
81%

Beszélgessetek róla. És semmiképp se éreztesd vele, hogy ez valami tragédia.

Nekem, és minden osztálytársnőmnek is még általános iskolában megjött. 12-14 év között. Állítólag most már hamarabb jön meg a lányoknak, mint régebben.

Nekem anyukám is beszélt róla. Meg nyilván tudtam, hogy anyukám is menstruál. Vettünk betétet, hogy legyen, ha megjön, ne érjen váratlanul.

De nálunk az iskolában is volt róla szó osztályfőnökin is. Szerveztek beszélgetést csak a lányoknak is külön.

Nem maradtam otthon, ugyanúgy jártam iskolába. Szünetekben kimentem a mosdóba és ellenőriztem a betétet és cseréltem, ha kellett.

jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!