Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan viszonyulnál ahhoz, ha...

Hogyan viszonyulnál ahhoz, ha a kamasz gyermeked down szindrómás párt választana?

Figyelt kérdés
A fiunk együtt jár lassan 2 éve egy osztálytársával (EGYMI suli). Nagyon aranyos a lány is és a szülei is. A múltkor pont akkor értek haza, amikor a sógornőmék éppen nálunk volta és szinte sokkot kaptak, hogy hagyan hagyhatjuk ezt! Először nem is igazán értettem, hogy mit, de végül kibökték, hogy az zavarja őket, hogy a lány down-os. Azóta ezt persze futótűzként végigsöpört a családon és olyan rokonok is felhívnak beszólni, akikről vagy 20 éve nem is hallottam. Én meg csak pislogok, hogy miért kell ezen ennyire kiborulni.
márc. 15. 05:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%
A te fiadnak mi baja van?
márc. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

azért sajnos a downnál nagyon nem mindegy, ha jól fejleszthető és majdnem eléri mondjuk még egy kamasz szintjén, akkor oké, de ha megreked hatévesen, az azért már kicsit para... meg az sem mindegy hogy a fiaddal mi van, na.

(azt meg remélem mondanunk se kell, hogy jó lenne elémenni a dolgoknak és megoldani a fogamzásgátlást, de tudom, mi vagyunk gonoszok..)

márc. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekem nem választana down szindrómás párt, kivéve, ha ő is hasonló értelmi szinten van. Ez nem gonoszság, hanem a normális emberi működés. Nagyon nagy értelmi különbséggel nem lehet kapcsolatot fenntartani, nekik pedig már 2 éve sikerül. A másik lehetőség, amikor az "egészséges" fél választ direkt sérültet. Olyan célból, hogy alázhassa, testileg kihasználhassa stb. Tulajdonképpen bűncselekményt kövessen el. Gondolom, nem erről van szó, tehát nem szólnék semmit. Örülnék, hogy egymásra találtak. Illetve, de, a fogamzásgátlásról gondoskodnék.
márc. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a kérdésből semmi fontos konkrétum nem derül ki (legalább, hogy hány évesek), így érdemi választ sem tudok adni.


Down szindrómással életemben egyszer találkoztam élőben. Ő jófej volt.

márc. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzásgátlást és felvilágosítást tartanám fontosnak. Ezen túl nem lenne beleszólásom.

Személyesen nem ismerek down kóros személyt, Netflixen láttam viszont egy műsort amiben az autizmussal élők keresnek párt, és abban gyakran előfordult.

Nagyon alkalmazkodóak voltak, kb. mindenbe belemennek, mindennek örülnek stb. De ott is volt mégis több szakítás. Volt egy downos pár akiknél már eljegyzés is volt, ott is a szülők kértek segítséget a felvilágosításban, fogamzásgátlásban.

Egyébként meg a rokonokat nagyon határozottan leállítanám, hogy semmi közük hozzá, ne akarjanak beleszólni. Ez baromi nagy modortalanságra vall.

márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Rokonoknak.semmi köze

Azzal jár akivel akar

márc. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!