Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » OdaadnáTok a 13 éves gyereknek...

OdaadnáTok a 13 éves gyereknek a családi pótlékot?

Figyelt kérdés

Egy szomszédasszonyom lánya közölte, hogy kéri, mert az neki jár.

Nekem van erről egy véleményem, de kiváncsi lennék másokéra is.


2011. febr. 16. 20:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy nem adnám oda.
2011. febr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem ez az anyagi helyzeten múlik.Ha a szülő rendben eltudja tartani a háztartást anélkül is,akkor igen,én odaadnám.
2011. febr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

Én 15 éves koromtól megkaptam a családi pótlékot, viszont abból kellett ruhát vennem, telefont feltöltenem, ha akartam és a bérletemet is én vettem.

Szerintem ezek mellett a feltételek mellett teljesen korrekt, ha megkapja.

L/23

2011. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nálunk két havonta megkapja a 15 éves lányom, és vehet rajta kozmetikumokat, meg amit szeretne.Bár az édesapja a gyerektartáson kívül mindig ad neki ruhákra is pénzt úgyhogy nem sok gondja van.. :-)

42.N

Amúgy, én csak adnék belőle neki valamennyit, nem az egészet.Bár a körülményektől függ, ha megtehetem nem sajnálom Tőle.

2011. febr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt szerintem nem az a kérdés, hogy odaadnád e a családi pótlékot. Mert erre a kérdésre a válasz az, hogy ha a szülő megteheti szívesen odaad mindent a gyerekének.(Mindenki tegye a szívét a kezére és mondja, hogy nincs igazam.)

Gondolom etetik, itatják, ruházzák, taníttatják, szeretik, mint ahogy ez normális, elvárható a szülőtől.

Na de odaállni a szülő elé és ezeken felül bármit követelni 13 éves kis taknyos létére? Itt ezzel van a probléma. Had döntse már el a szülő, hogy mennyi zsebpénzt tud/akar adni a gyerekének miután az alap dolgokat biztosította.

2011. febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
biztos hogy nem!!
2011. febr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!