Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi idő után engednéd meg...

Mennyi idő után engednéd meg a 17éves egyszem lányodnak, hogy a barátjánál aludhasson?

Figyelt kérdés

17éves vagyok, és 5hónapja együtt vagyunk, de apu nem akaja még megengedni. A btom szülei szerint azért, mert félti az egyetlen kicsi lányát a csúnya fiuktól..

Ez szerintem hülyeség, de nemtudom. Szülők, ti elengednétek? Ha igen, mennyi idő után?


2011. febr. 27. 15:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hiszem, ha gyerekem lenne, pont kb 17 éves korától engedném, ha már minimum fél éves a kapcsolat, ismerem a fiút és megbízható. Szóval a te esetedben valószínű azt mondanám, hozd el, aludjon nálunk. Először ne a lány menjen. 17 alatt viszont feleslegesnek és felelőtlenségnek tartom megengedni, éretlen tinik ne játszanak felnőttesdit.
2011. febr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Mind a ketten érettek vagyunk, és ismerik a fiút is. Minden hétvégén megyünk egymáshoz reggel 7-8körül és ott vagyunk este 10-11. A hétköznapokat is együtt töltjük, amennyire csak lehet. Szimpatikus is nekik. Anyu mondta, hogyha apu engedné, akkor rendben. Ha ketten lennénk anyuval meg is engedné. Szerintem pontosan tudják mindketten, hogy "olyan" szempontból nem ez lenne az első eset..szóval nemtudom.
2011. febr. 28. 06:45
 13/16 anonim ***** válasza:
27%

Az én lányom 15,5 éves.Az édesapja külföldön van , már pár éve, mert ott jó a munka,több a pénz stb. Azóta persze elváltunk.. Tehát én nevelem a lányom a mostani párommal.Mi megengedjük hogy itt aludjon a barátja, igazából én megbízok bennük.Kedvelem a fiút, és tényleg örülnék ha sokáig együtt lennének.Ez szerintem szülő-függő hogy ki mit enged meg.

42.N

2011. febr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Őszintén akkor itt valami illik / nem illik / mit gondolnak a szomszédok - a fiú szülei - a nagyszülők stb. lehet a háttérben, mármint ha kb mindenki tudja, hogy szexeltek is csak nem beszélnek róla.

Ez meg gáz. Jó lenne ebben az esetben nyíltan megbeszélned közösen a szülőkkel, hogy mégis miért nem engedik. Kinek mi köze van hozzá - mármint rajtatok és a fiún kívűl, és mégis reálisan ki az aki még nem sejti, hogy ti "úgy" is együttvagytok.

Ha ezekre a nyílt / őszinte kérdésekre tudnak vmi értelmeset válaszolni, akkor legalább már azt fogod tuni, hogy mi az oka a tiltásnak.

Anyám 15 éve a nővérem eljegyzésén torpedózta meg az együttalvását a fiújával (azóta 2 gyerekük van :-) ), mert a fiú falujában volt az eljegyzés, és mi a panzióban aludtunk, és hát mit fog szólni a falu... Kicsit vicces volt, mert a nővérem 22 éves volt és egyértelműen mindenki tudta, hogy mi a szitu... Szerintem ez álszánt prűdség, csak a szüleink nemzedékébe ezt még jól belenevelték....

2011. febr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, pontosítanék. Anyu tudja, a barátom szülei tudják. Apu konkrétan nem, neki nem is merném elmondani. De azért ha kicsit is odafigyel rám, gondolhatja, főleg, hogy csaknem fél éve együtt vagyunk, nem 14évesek vagyunk, és mindennap órákat töltünk együtt. Vagy ezt rosszul gondolom?
2011. márc. 1. 18:36
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem először 18 évesen engedték szilveszterkor, hogy ott aludjak, de annyira beparáztattak, hogy semmi sem történt kettőnk között:D Amúgy nagyon utálták, ha én alszom ott, az meg szinte kizárt legyen, hogy a fiú aludjon nálunk..azóta összeházasodtunk, most már mindig együtt alszunk:D

Amúgy én 17 évesen engedném, hogy aludjon a fiúnál, de csak ha ismerem, és szimpatikus ahogy a lányommal bánik...az hogy nekem nem tetszik, nem feltétlenül kell kizáró ok legyen, ha szereti a lányomat, és tisztelettudó, azért mert mondjuk nem szőke a haja én marhára nem fogok tiltakozni(én anyám utálta a volt barátomat, aki a férjem előtt volt, pusztán azért mert nem volt gazdag...pedig imádott engem, tenyerén hordozott...)de ezt most mondom, majd meglátjuk mi lesz ha eléri azt a kort, egyenlőre még pocaklakó:)

Szerintem nálunk én leszek a szigorúbb, ahogy látom az apja lesz a vajszívű...de ki tudja:D

2011. márc. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!