Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányom durva horrorfil...

13 éves lányom durva horrorfilmet nézett. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem, nem engedtem meg neki, de hát barátaival volt. Azóta fél, és tele van a feje azokkal a képekkel, amiket látott, nem is tudom, hogyan mondjam. Aggódok. Mit tehtnék vele?
2011. márc. 22. 19:01
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Rákereshetsz neten, talán van egy "hogy készült" videó is fenn a filmről.Ha van, és azt megnézi, az sokat segít.


Én imádom a horrort, 25 évesen láttam a Kör-t, én még így életemben nem jártam. Annyira paráztam utána, hogy évekig inkább felvertem a férjemet ha éjjel wc-re kelett mennem, mert nem mertem kimenni a szobából.Aztán láttam egy "hogy készült" videót róla, ahol rájöttem, miért volt olyan ilyesztő az a jelenet amitől paráztam, és elmúlt. :)

2011. márc. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Igan, az a Kannibal Holokaust! Az volt az, azt hiszem. Te jó ég! Az állatkínzások valódiak? Ezt nem mondom el neki. Mi mindent megtesznek egy ilyen ostoba filmért.
2011. márc. 26. 15:35
 23/30 anonim ***** válasza:
Régi film, mások voltak a törvények. Állatvédelmi akkor még nem volt. :(
2011. márc. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:

Na jó, ez nem tudom, segít-e, de a 8 éves húgomnál bevált:

Egyik este mondta, hogy nem tud aludni, mert megnézte a Szellemirtókat és most ha becsukja a szemét állandóan az egyik szellemet látja a filmből. Szegény, ott sírt meg minden. Elég érzékeny.

Szóval azt csinálta anyám, hogy ok. Akkor lássuk ezt a szellemet, mesélj róla. Meg én is mesélek hozzá. Hogy néz ki, mit szeret enni, mi a hobbija, meg ilyesmik.

A lényeg az, hogy ketten rittyentettek egy mesét aminek ez a szellem volt a főszereplője. Ment vándorútra, meg virágot szedett, meg ilyesmik. Szóval semmi félelmetes. Aztán úgy elaludt a húgom, mint a huss. Szó nem volt utána szellemről, akitől nem tud aludni.

Szóval szerintem kérdezz rá hogy mi a konkrét félelme. Mellyik szereplő/jelenet. Beszélje ki magából. Eufemizáljátok meg.

A másik ötletem, hogy csak szimplán fölkavarta. Bátyám mutatott egy szado-mazo-bünti videó-t, hogy milyen vicces. Napokig azzal volt tele a fejem. Nagyon rossz volt. De kb két hét alatt elmúlt.

Szóval beszéljen róla, és el fog múlni a félelem.

2011. márc. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel a filmmel, hogy semmi természetfeletti nincs benne, amit mesésen el lehet intézni. A főszereplők egy kannibál törzset szeretnének lencsevégre kapni. A törzset nem találják, de kell nekik az anyag. Találnak egy másik törzset, és mivel azok nem az elvárt mértékben vérengzenek, a stáb kezd el mészárolni.

A filmben nagyon megrázó jelenetek vannak, erőszak, karóba húzás, abortusz, a végén beparancsolják a törzs tagjait a kunyhóikba amiket aztán rájuk gyújtanak.


Ezek közül kb mindegyiket el lehet képzelni, nemegyszer történt hasonló a történelem során. Viszont a film maga fikció. A távoli és a közeli jelenetek váltakozásából is látszik, csak ez első ránézésre nem esik le a nézőnek. Szerintem a "hogy készült" verzió megnézése segítene, bár az is csak annyiban, hogy a kislány megértse, ez egy kiatált történet. Sajnos neki már van annyi esze, hogy tudja, attól még hogy ez nem valóság amit ott látott, ilyenek történtek a valóságban is . :(

2011. márc. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
puruttyát néztél?
2011. márc. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Nézess meg vele valami limonádéfantasyt, minden este egy hétig. Narnia, Gyűrűk Ura, Arthur meg a villangók, mittudomén. Azok majd elmulasztják.
2011. ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Hasznosválaszok válasza:
Szia, szerintem kérdezd meg tőle, hogy azért nézi mert ezzel próbál "nagylánykodni" vagy valami más okból, nem vallja be, ha ezzel akar nagylánynak tűnni, de te majd látni fogod az arcán, ha úgy van, ha nem akkor, kérdezd meg tőle, hogy szeret kiugrani a bőréből a hirtelen undorító, mocskos jelenetektől?Mert attól első látásra mindenki megijed
2012. máj. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Én kb 10-12 évesen láttam a Kör című filmet, és nagyon sokáig féltem... Azóta már nem félek, de akkor 1 évig biztos alig mertem kimenni wc-re és a tv-től is féltem...
2014. márc. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Barátokkal filmezés néha ezzel jár. Én is a barátaimmal láttam először horrort szintén 13 éves koromban. Bennem nem annyira ragadt meg, hamar elfelejtettem, de mondjuk az egyik barátnőm még napokig félt. De nem lehet ezzel mit kezdeni, max nézzetek videókat a film forgatásáról, vagy filmes bakikat, hogy lássa ez csak megjátszott.
2021. nov. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!