Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányom rágja a körmét...

13 éves lányom rágja a körmét (már egy jó ideje). Hogyan tudnám leszoktatni erről? Érintett szülők, kamaszok válaszát várom!

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 13:25
1 2 3
 11/30 :) :) :) ***** válasza:
47%
Én is rágom :S pedig nincs is okom rá,mert nem szorongok semmi miatt,és ez nagyon zavar..
2011. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Én is rágtam, kenj rá köröm lakott. Akkor nem rágtam, mert rossz az íze.
2011. máj. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
én is rágtam 2-3 évig, aztán 13 éves koromban anyu elvitt a manikűröshöz, aki lereszelte, kilakkozta, meg mindent csinált vele. Amikor a számhoz emeltem a kezem megéreztem a lakk-szagot, és eszembe jutott, h nem akarom rágni, mert 1. nem akarok lakkot enni, 2. szépen ki van lakkozva, nem akarom tönkretenni. Szóval nekem a körömlakk segített. :) De már előtte is le akartam szokni. Viszont amikor rám szóltak, az idegesített... És tudat alatt mivel megtiltották, még inkább rágtam... :)
2011. máj. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
48%
Nekem attól, hogy lakkos, még rágom....:/
2011. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%
Meg kell verni ringyót.
2011. jún. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

én is rágom.dogaírás előtt/után,izgalmas filmeken..unaloműzés miatt is.

nyáron mindig"leszokok"róla,mert:

1,nincs suli

1,elfoglalom magam.

13/L

2011. jún. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%
Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy miért rágja valaki a körmét? Még sosem tudtam rájönni, teljesen értelmetlen és még ronda is lesz utána.
2011. jún. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Én szinte teljesen lerágtam a körmömet 20 éves koromig,aztán rakattam műkörmöt és azóta szép,egészséges,hosszú a körmöm!
2011. jún. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Mióta az eszemet tudom, sosem kellett vágni a körmömet. Régen mindig utáltam a körömvágást, mert anyukám folyton leszidott, hogy megint lerágtam.

Valahol azt olvastam régebben, hogy addig kell tenni valamit a körömrágás ellen, amíg az illető megszokásból csinálja, és nem feszültség levezetésként.

Volt műkörmöm (addig nem rágtam, de akkor a fogamat kocogtattam), keserű lakkom, de hiába.

Szeretnék leszokni róla, de az a baj, hogy már ösztönösen csinálom, észre sem veszem, hogy rágom, vagy épp kapirgálom.

Hátrányom nincs belőle egyébként, van férjem, az emberek sem szóltak meg miatta soha.

Persze, nem szép, de legalább nem káros az egészségre, inkább ez, mint a cigi/drog.

19/N

2011. jún. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:

én 13 éves vagyok..

én nagyon féltem az év végi vizsgától, utána leszoktam a rágásról.. :)

fölösleges rászólni, mert akkor csal megszeppen, és még idegesebb lesz. én 12 éves kromig csak úgy rágtam, és magamtól leszoktam róla, miután nem szólt rám anyukám amiatt, hogy rágom.. lehet, hogy ő is le fog szokni magáról..

2011. jún. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!