Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányom rágja a körmét...

13 éves lányom rágja a körmét (már egy jó ideje). Hogyan tudnám leszoktatni erről? Érintett szülők, kamaszok válaszát várom!

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 13:25
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
A lányom is 13 éves... mi is próbáltunk már mindent. Hülyén fog hangzani, de már volt műkörme is ( csak teljesen átlátszó, nem volt kifestve, és csak olyan hosszúságú mint a normál körömnek kellene lennie) , akkor tettünk már rá ilyen keserű akármit, próbáltuk, hogy megkapja a telefont amit nagyon rég óta szeretne, hogyha megpróbálja abbahagyni... már nem tudom mit tegyünk...
2011. jún. 20. 11:10
 22/30 :) :) :) ***** válasza:

05-24 21:41 vagyok

Én már nem rágom mert nagyon nagyon nagyon megtetszett egy fiu(aszzem szerelmes vagyok :)) és nekem ez segitett,csak most az a baj,hogy mivel még sosem volt ekkora körmöm,nagyon gyenge és letörik :( már vagy 5ről letört :(

2011. jún. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Mióta szám van azóta rágom


(11, 5 éves vagyok)

és bármennyire is furcsa egy kiránduláson (London és környéke) elmentünk a Stone Hange-hez (vagy mihez) és attól a pillanattól kezdve nem kivántam, hogy bekapjam. Így is volt elég okom rá, hogy leszokjak:


- A körmöt nem tudjuk megemészteni lehet, hogy kikell műteni a (fenéknél lévő nem tom mit) és ha az elfertőződik meghalhatok

- a Nagypapám mindig azzal jött, hogy mennyivel szebb lenne most a körmöm ha nem rágnám

- Így is amiért nem tudtam megemészteni emésztési problémáim lettek (sok dolgozat évvége felé)



Szerintem ha elmondod neki elgondlkozik.

Még egy tipp:

Nyaraljatok valami laza helyen felejetesd el vele a stresszet hátha megnől neki kicsit a körme dicsérd meg,és hátha ráébred, hogy innentől fogva könnyebb..

2011. jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
49%

"Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy miért rágja valaki a körmét? Még sosem tudtam rájönni, teljesen értelmetlen és még ronda is lesz utána."


Hidd el, senki nem csinálja direkt...

2011. jún. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

utolsó:

Nem direkt nem lehet csinállni, nem hiszem hogy a körömben fizikai függőséget okozó anyagok lennének, nincs olyan hogy nem lehet vele leállni.

2011. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
sokan használnak kisebb műkörmöket csak azért, hogy ne rágják a körmüket meg persze befestik a sajátjukat ahogy előttem is írták néhányan.. mellette pedig ugye kiváltja szorongás, megszokott de azért beszélgess/en el vele/valaki, hogy mi van vele..!
2011. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

21.40

Ez egy rossz berögződés, amit egy idő után észre sem vesz az ember, mégis csinálja.

2011. jún. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Én is nagyon sokáig rágtam a körmöm.

Aztán anya vett egy olyan "körömlakkot" amit fentebb is említettek.Nekem pl. nem is használt észre sem vettem,de egyszer csak vettem egy nagy levegőt és azt mondtam magamnak hogy abba hagyom.Azóta nem is rágom.

Mostmár tudom hogy miért volt.Mégpedig azét mert ideges voltam a dolgozatok/suli miatt.Remélem segítettem.

15/L

2011. jún. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Csak a pszichológiával tudok érvelni. A körömrágás,stressz levezetés azaz pótcselekvés. Nem fizikai, hanem lelki függőség. Ha itt lesz az ideje, abba fogja hagyni, teljesen magától. Leszoktatni nem lehet, vagyis lehet, de más pótcselekvés léphet a helyébe(cigi, lábhinta ülés közben, enyhe dülöngélés, hintázás állás közben, hosszú hajúaknál a haj csavargatása, rágása, tépése). Nem mindenkinél van, de a gyerekek tinik jó része produkálja valamelyik pótcselekvést. Türelem és valamilyen sport jót tenne.
2011. jún. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Rádai Réka ***** válasza:
Az a baj, hogy én is sportolok ,és az sem segít. Nyáron mindig jobban le lehet szokni
2017. aug. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!