Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehet valaki ilyen...

Hogy lehet valaki ilyen telhetetlen?

Figyelt kérdés

Komoylan mondom felfordul a gyomrom az ilyen emberektől. Az előbb is írta egy velem egyidős lány,hogy kapott nemrég egy Iphone-t az apjától és utána egy Notebookot és most akar egy Ipadet mindenáron. Most komoylan szerintetek ez normális? Elkényeztett kis ***:@

Jó persze kicsit irigy is vagyok rá,mert nekünk nem ilyen az anyagi helyzetünk,nem kaphatok minden hónapban új telefont vagy számítógépet,sőt ruhát se kapok mindennap.Nekem ilyen: [link] telefonom van már 3 éve,szeretnék új telefont,de most sehogy sem lehet megoldani. Így jártam,max ballagásra kaphatok,jövőre.Laptopot is szeretnék,de tudom,hogy elérhetetlen. Szerintetek ez a neveléstől is függ?(mármint,hogy ilyen követelödző)


2011. jún. 5. 18:46
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
Okoskodók leállhatnának már. :) Az eredeti kérdés egyébként az volt,hogy neveléstől is függ az,hogy valaki követelőző? Na erre okoskodjatok vmit.
2011. jún. 5. 20:56
 32/46 anonim ***** válasza:
4%

Azt kérdezted,hogy lehet valaki(itt rám gondoltál) ilyen telhetetlen...

A magyarázatba meg leírtad,hogy mennyire undorodsz tőlem és a hozzám hasonlóktól,meg hogy milyen sanyarú a sorsod.

És a mondat végére oda írtad,hogy lehet valaki ilyen...

De csak hogy a kérdésedre válaszoljak:

Igen,ez függ a neveléstől is.Függ attól,hogy a szülők mennyit vannak a gyerekükkel és hogy a gyerekük milyen társaságban nő fel.Ha olyanban,ahol hasonló gyerekek vannak,akkor Ő is olyan lesz,muszáj olyan dolgokat kapnia,mint a többieknek,különben kiutálják és nem fog sehova sem tartozni,kívül álló lesz.

Na,megvagy elégedve?

2011. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
19%

Utolsó vagyok


Ha tudnál értelmezni egy magyar mondatot, akkor látnád, hogy válaszoltam erre is. Amúgy meg ha neked az "értelmesek" azok, akik nyalják a popsidat és mindenben igazat adnak neked, akkor csak sajnálni tudlak, irigy kislány.

2011. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
10%
Ja,még csak 2 szó:iskolai hierarchia.
2011. jún. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Az irigység , a rosszindulat és a embergyűlölet destruktívabbak mint a követelőzés.:)


Gyerekkoromban milliókat keresett anyám , úgyhogy nem szégyeltem kérni bármit. Majd elvesztette az állását ,és ennivalóra is alig futotta. Onnantól nem tartottam igényt olyan luxuscikkekre és életmódra , mint azelőtt. De nem sajnáltam mástól a jólétet. Rátudtam , alkalmazkodtam és kész. Ha tegyük fel újra sokat fog keresni, újra ki fogom használni a lehetőséget. Miért ne? Ha lesz egy gyerekem én is törekedni fogok arra ,hogy mindent megkapjon. Azt meg nem értem ,hogy miért kell becsmérelni egy gyereket, aki nem dolgozik. Én sem dolgoztam. Anyámék mindent megtettek még a nehéz időszakban is ,hogy ne kelljen , és én is mindent megfogok tenni ,hogy az enyémnek se kelljen, amíg le nem diplomázik és nem kap egy olyan állást , amiért valóban pénzt kap. Én sem voltam hajlandó sz@rért , hugyért dolgozni. Sajnálom, ha másoknak meg kell tenniük. Erről nyilván én nem tehetek.


Kedves kérdező!


A te érdekedben javaslom , hogy változtass az emberekhez való hozzáállásodon, mert így sosem fogsz tudni kiegyensúlyozott és békés életet élni emberek között. Csak önmagát tapasztalja mindenki , nem mindegy ,hogy mi van a szívedben. Nincs örök életed ,így nem értem miért pazarlod gyűlölködésre az időd. De ha örök életed is lenne, tényleg akarnál időt szánni arra ,hogy feljöjj erre az oldalra , és mérgelődj azon ,hogy másnak jobb dolga van? Ha másnak rosszabb lenne, neked akkor sem lenne jobb...foglalkozz önmagaddal. A vetélytárs legyél te magad...az ideál én-képed. Fejlődés létezik gyűlölködés nélkül is.

2011. jún. 6. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

Nem tartom jónak azt a nevelési formát, amit a kedves kérdező felvázolt... Egy ismerősöm, aki szintén mindent megkapott, amit csak kiejtett a száján, pár hete tett öngyilkossági kísérletet (15 éves lány), szóval hidd el, nem ezen múlik a boldogság.

A mi családunkban nem ilyen az anyagi helyzet. Én sosem kaptam zsebpénzt, de 15 éves korom óta dolgozom nyaranként és úgy tanulok, hogy most már főiskolásként elég sok ösztöndíjat kapok. Nekem is van laptopom és egy angliai útra gyűjtöttem. Egyébként nekem is ilyen telefonom van és imádom, az égvilágon semmi baja nincs, lehet vele telefonálni meg sms-t írni is :D Másra meg minek kéne... Felvágni? Ugyan... Majd idővel te is rá jössz, hogy nem az ilyen dolgok számítanak. És igen, a nevelés tehet mindenről.

19/N

2011. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
5%

Amikor kiírtad a kérdést,azt hittem,hogy azért teszed,mert unatkozol vagy mert csak szimplán irigy vagy,talán idegesíteni akarsz...

Rájöttem viszont,hogy neked valami komoly problémád van,mert nem normális dolog,hogy valaki ennyire irigy legyen a másikra.Szerintem fordulj orvoshoz és kezeltesd magad,mert így nagyon komoly gondjaid lesznek az életed folyamán!

2011. jún. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

08:44-es Végre egy normális ember. Tudom,hogy jó telefon,de már nem gyártják,végülis én is imádom,de azért majd 1 év múlva örülni fogok az újnak is. És légyszíves ne fordítsátok ki a szavaimat, kicsit irigykedem,de elfogadom az olyan embereket is,ha nem vágnak fel.Már pedig a többségnek egy laptop vagy Iphone csak menőzésre kell.

Mást nem mondok nektek,mert nem tudok mit mondani ezekre az oltári nagy baromságokra. :)

2011. jún. 6. 15:04
 39/46 anonim ***** válasza:
68%

forduljon orvoshoz? :D ne túlozzatok, nem olyan nagy dolog az hogy irigy. én is az vagyok, és? nem lesz ettől nekem semmi bajom. engem az nem zavar, hogy ennyi cuccot kap, hanem a hálátlansága. gondolom amint megkapja már dobja is a sarokba és a legújabbat kéri. más nem zavar, nekem higgyétek el nem hiányzik se az ipad se a netbook se az új telefon... én megvagyok így, csak ezt látni hogy egyesek mennyire hálátlanok... nem hiszem hogy ez okból bárkinek is orvoshoz kéne fordulnia (már ha a kérdezőnek is ez a véleménye, és nem csak szimplán irigy)

amúgy igen, ez eléggé függ a neveléstől is. szóval ebben az egészben a legszánalmasabban hülyébbek a szülei.

2011. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek.

A szülők tudják elrontani a gyerekeket, már pici koruktól kezdve.


Kedves Kérdező!

Tudom, hogy milyen érzések kavarognak benned. Én is éreztem sokszor így, de mára már rájöttem, hogy nem érdemes. Az emberek sokfélék, a körülményeik is. Lehet, hogy annak, aki ezeket a gondolatokat ébresztette benned, anyagiakból és "kapcsolatokból" több van, de érzelmileg szegényebb. Vagy ha ez utóbbi nem is igaz, de te semmiképp sem vagy kevesebb, mint ő. Biztos lehetsz benne, hogy ha nem is most, de élete folyamán rá fog jönni a dolgok igazi értékére. És ha az irigységet, ami természetes emberi tulajdonság, le tudod győzni, akkor több is leszel ezáltal.

25/N

2011. jún. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!