Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15-16 évesen gyerek vagyok...

15-16 évesen gyerek vagyok még vagy nem? 15-16 éves kamaszok ti már nem tartjátok gyereknek magatokat?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 17:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%

"Hivatalosan" 9 éves korig iskoláskorú gyerek, utána már prepubertás, meg kamasz stb.

De néha én a 18 évemmel is gyereknek érzem magam, ez alapján egy 15 éves is gyerek. Máskor meg felnőttnek érzem magam - ez a másik, ami nagyon megy ebben a korban:D

2011. aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ ebben a korban, hogy valaki hogy viselkedik

Ha például Kis Pista Jóska 16 éves létére hisztizik nyafog hogy ezt ő nem akarja meg hogy ezt igy akarja stb stb akkor még gyerek mert belül nem nőtt még föl hiába 16 éves

ha pedig ellenkezőleg viselkedése felnőttes, példamuató a kisebbek felé akkor felnőttes

nem tudom hogy ez most mennyire érthető

2011. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%
Amíg nem tanulsz meg felelősséget vállalni a tetteidért és nem tudsz megállni a saját lábadon addig gyerek vagy. 15 16 évesen meg főleg. Ne akarjatok olyan gyorsan felnőni higyjétek el évekkel később vissza sírjátok még a felhőtlen gyerekkort.
2011. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
78%

Bocsi,de én nem vagyok gyerek.24 éves vagyok,20 éves koromtól dolgozok,most született meg a lányom!


Az a gyerek akit az anyja apja eltart.Onnantól vagy felnőtt,.ha saját magad látod el,fizeted a számlákat,rezsit,és nem vagy a szüleidre szorulva.

2011. aug. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
100%

Én már nem annyira érzem magam gyereknek.Már máshogy gondolkodok (szerintem érettebben),jobban megértem ki mit miért tett..ilyesmik.

Persze,felnőtt se vagyok, és még teszek buta dolgokat,de talán megtettem pár lépést a felnőtté válás felé. :)

2011. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
86%

amig meg vannak az embernek a szülei addig gyerek :)

a másik oldalát nézve pedig..

kb. 12-13 éves kor után az ember elkezd kamaszodni.. stb.

ilyenkor már pedig nem "gyerek"

2011. aug. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%
Hát igen 15 évesen érettebb vagyok ez nem vitás,ha kell visszabeszélek emellett minden héten járok bulizni,de én és szerintem még sokan mások jobb szeretem magamat gyereknek tekinteni.Bár az is igaz,hogy most már nem a Legoval kockulok hanem a számitógéppel XD
2011. aug. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%
persze megint mindenki érettebb a korosztályánál..addig amíg nem dolgozol,nem vagy önálló,felelősségteljes nem tartod el magad addig bizony gyerek vagy főleg 15-16 évesen
2011. aug. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A szüleimnek mindig a gyereke vagyok. A nagyszüleim apimat is úgy hívják pl: "Mi újság gyerek történt valami....itt meg itt..?"


15-16 évesen ritkán tartja magát az ember gyereknek, pedig az...Ebben a korban még megvan a kettősség...

Sokszor hallottam anyuéktól, hogy amikor valahova menni akartam, akkor már felnőtt vagyok, bezzeg ha valamit segíteni kell, akkor azonnal gyerek...

Ilyenek a kamaszok

Én 24 vagyok, már nem élek a szüleimmel, dolgozom, sulit is lassan befejezem, mégis, ha hazautazom hozzájuk, vannak oylan pillanatok amikor gyereknek érzem magam. Jó érzés, mert azt jelenti biztonságban érzem magam, viszont amikor összeszólalkozom a szüleimmel, akkor nem jó...Ők is csak az utóbbi időben tekintenek felnőttként rám, eddig csak mondták, manapság már érzem is...


De igen 15-16 évesen bőven gyerek vagy még, a felnőtté válás küszöbén, tehát "gyerekes" már ne légy

2011. aug. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Miért lennél gyerek ?:O nem értem az én lányom 3 évvel ez előtt kérdezte ezt magától 11 évesen, Amerikában már 16 évesen lehet jogsid(nem tudom biztosra-e ha jól tudom igen) az azért már igen nagy felelősség és nézd meg a kérdést a kamaszok kategóriába raktad, nem vagy már "gyerek"
2012. máj. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!