Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Honnan szerezzek pénzt?...

Honnan szerezzek pénzt? Utálom az életem!

Figyelt kérdés

gyűlölöm hogy annyi mindenre vágyok és nem vehetjük meg... imádok öltözködni, szinte az az életem, tudom mit mivel kombinálnék, már szinte csak turikba járok hiszen ott vannak a legyegyedeibb és legolcsóbb cuccok.. d emég ha sok pénzből jó sok ruhát ki tudnék hozni.. kb. havonta kapok öszvissz négyezer forintot és abból gazdálkodjak...

a másik hobbim a fényképezés, és tudnék is de a gép amit kinéztem az 150 ezer forint, igaz nekünk van egy de az olyan hogy ilyen alapgép még időzítő sincs rajta hogy lefényképezhessem magamat..

szeretnék sok ruhát, fényképezőt, hangszert venni de utálom hogy nincs rá pénzünk!!! egész nap csak sírok... amikor látok interneten lányokatz jó ruhákban jól lefényképezve...és a stílusom nekem is megvan, de ez a négyezer forint SEMMIRE sem elég.. a felét kajára költöm..



2011. okt. 29. 20:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
40-60 ért is már nagyon jó!!! közép kategóriás fényképezőgépet lehet kapni. Ne költs ruhákra, és 1-1,5 év alatt összejön a fényképezőgépre való.
2011. okt. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
30%
hülyke picska
2011. okt. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:

valahogy a kommentedből az jött le nekem hogy valójában rendes vagy csak nemtom.szóval hogy nem tűnsz olyan rendesnek,de mégis az vagy.ez talán hülyén hangzik,de na.de egy részről megértelek.korábban mást írtam,de azt hittem h túlozol.

:egy korábbi válaszoló.

2011. okt. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim válasza:
50%

Havi 4000 ft?? oszt az a bajod h nem tudsz kijönni belőle stb...én 13 éves fiú létemre kapok kb hetente 400-at:S

a nagyapáméknak meg van pénzük új kocsira, a balcsin 2milliós telekre, de ha én kérek tölük 500ft-ot akkor azt mondják h nincs pénzük meg h ne kunyizzak tőlük!!

És asszed én nem akarok magamnak venni cuccokat? kéne már egy új teló is mert a samsung corby-m már olyan roncsos hogy szégyellem magammal vinni akárhova...meg kisutyát is akartam egy bolognese-t de nem tudom rá összeszedni a pénzt!!!erről csak ennyit és örülj h te 4000ft-ot kapsz havonta...

2011. nov. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
Hát én 15 éves létemre évente kapok 4ezret xDD Ruhát is a szüleim vesznek nekem. ÉVENTE egy póló meg nadrág vagy cipő és kész :DDDD
2011. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
67%

Kissé el vagy maradva agyilag. A 4 éves lányomnak meg tudom magyarázni, hogy nem vesszük meg a játékot, amit kinézett magának, mert nincs rá pénzünk.

Olvasgass egy kicsit az interneten. Látni fogod, hogy Magyarországon nem az a normális, hogy az emberek hetente új ruhát vesznek maguknak. Hanem itt a bank elárverezi a lakásokat, mert az emberek nem tudják fizetni, meg nyugdíjasok fagynak meg télen, mert nem tudnak tűzifát venni.

Szerintem adj hálát az égnek, hogy ilyen jó körülmények közt élhetsz.

2011. nov. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim válasza:
100%
jézus. elmondom neked, hogy én kb ezer forintot kapok havonta, és a nővéreim levetett cuccaiban járok, pedig ők tudnának nekem venni, ők a legjobb cuccokban járnak. és saját szobám sincs.. én is ku*vára utálom, de majd egyszer lesz pénzem, és megváltozik minden. látod, van rosszabb is.:)
2011. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
44%
Most miért kell szidni a kérdezőt, ok, hogy vannak akik kevesebbet kapnak, de ő nem azt látja, hanem azokkal van egy közegben, akik sokkal többet kapnak. És egyáltalán nem baj, hogy vannak igényeid, legalább lesz valami, ami motivál.
2011. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
54%
Húú, de jó neked, hogy ilyen prolémáid vannak.. Nem vagy te egy kicsit elkényeztetett? Már nem azért, de ha ilyen 'álmaid' vannak, akkor ne ruhára költsd a pénzed, hanem gyűjtögess! Tudod, sok ember nem kap havonta 4 ezer forintot, és mégis elvan úgy is. Majd ha lesz melód, kishaver, meg felnőtt leszel, és fizetheted a rezsit, meg mindent, akkor meglátod milyen az élet, nem olyan, hogy jajjj , de rossz nekem, hogy nem tudok 150 ezerért fényképezőt venni, meg divatosan öltözködni. Tudod, a te szüleid sem hiszem, hogy lopják a napot, értsd meg, hogy nem kaphat meg mindenki mindent, amit akar. Én hidd el, hogy tudom, milyen amikor az embernek nincs pénze, csak tudod, ha felnősz, akkor majd lehet, hogy éppen az lesz a bajod, hogy nem lesz pénzed kajára, ember! Gondolkozz el ezen!
2011. nov. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim válasza:

omg még várhatsz egy csomó időt :D én is 14 vagyok, nekem is meglenne az érzékem a fényképezéshez, a jó képek elkészítéséhez milyen ruhák kellenének, és én ezeket nem tudom lefényképezni normálisan, és még a havi 4000 ft-t én sem kapom :D habár nem tom, h te szüleidtől kapod, vagy valamilyen munkát csinálsz, de ha szüleidtől kapod a 4000-t akkor még örülj, hogy kapsz, én is kapok pénzt de általában nem havonta, hanem akkor ha kérek. és kérni is ha kérek akkor annyira kérek, hogy elég legyen egy vonatjegyre ha akarok menni forrócsokizni vhova (1x voltam és ebből nem csinálok rendszert), vagy akkor ha épp reggel nem csomagoltam magamnak kaját. De általában kapok 1000-ft , össz-vissz meg 2000-t. ne izéljél már, ha nincs elég pénzetek attól még lehetsz csinos, és egyedi, meg minden. én pl azt csinálom, h megyek az Ázsia centerbe (ha közel van hozzátok akkor az úgy tök jó ;)), és a márkásakhoz képest olcsón tudok venni ruhát. Egy nagyon jó bakancsot (amibe azóta is szerelmes vagyok-kb 5 hónapja *-*-tudom hülyén hangzik, deimádom :D) 2300ért vettük, holott egy márkaboltban 34 000nél kezdődött. Farmerral dettó: 1500-rt (azthiszem) vettünk egy egyszerű farmert, de mivel untam, ezért kicsit átfabrikáltam, és varrtam rá motívumokat, szövegeket. Most azon morfondírozok, hogy lehet a szélét bevarrom színes cérnával :D

De azért, csajszi nem vagy semmi, hogy azért vagy felháborodva, hogy nincs pénzetek és nem tudsz ruhát venni gyakra. Én tényleg évszakonként vásárolok (vásárolok...anyu vásárol nekem) ruhát, de nem a márkás dolgokat, hanem azokat amiket meglehet olcsón venni. Ha meg én vásárolok leginkább én is turiban veszem a dolgokat.

És kislány azért meg kéne tanulni spórolni:

-kaját azt csinálj magadnak otthon, ne még azzal is költsd a pénzed a suliban a büfében, max akkor ha tényleg megoldhatatlan hogy beférjen 2-3 szenyó a táskába

-nem kell rögtön elkölteni a pénzt, lehet ám spórolni ;) ugyebár havi 4000 ft... hmm... át gondolom... 3 hónapig nem költöd el... 16 000 ft... nagyon jó rucikat lehet belőle már venni ;) vagy egy évig nem költeni el...oké... max 1 havit... 36 000... jól hangzik, nem? kamerát meg kérhetsz szülinapodra, vagy karácsonyra...igaz kicsit drága mulatság...(kicsit...). Én azt szoktam h kinézek valamit, mennyi az ára, osztom 2000rel és nézem hány hónapig kell rá gyűjtsek... türelem rózsát teremt...

Am még tényleg nagyon fiatal vagy (dettó mint én xD), de hidd el, ha Afrikában élnél, ezen röhögnél, hogy milyen nevetséges: egyesek ezért sírnak, Afrikában éheznek. (gondolom tisztában vagy ezzel de azért nem ártana ebbe tényleg bele gondolni, hogy ez a probléma ahhoz semmi, ami a világon folyik: háborúk sokasága, gyermekek szülei halnak meg, kegyetlen gyilkolások tömkelege, éhezés... te még hozzájuk képest luxusban is élsz -nem úgy értettem, hogy csak Te! Sőt még én is, és aki rajtad kívül olvassa, még remélem ők is a szegény emberekhez képest luxusban élnek).

Na a lényeg:

-spórolj

-és vannak nálad nagyobb gonddal élők is :) de fel a fejjel, lehetsz még pro fotós néhány év múlva is, csak az ötleteidet tartsd fejben :) Én pl leszoktam rajzolni ^w^

Üdv :3

2012. jan. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!