Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti beengednétek három 13 éves...

Ti beengednétek három 13 éves lány egyedül Vácról Budapestre a nyugaiba a West Endbe mozizni?

Figyelt kérdés
Kérlek indokoljatok!
2011. nov. 27. 15:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez gyerekfüggő is! Ha megbízható lenne a gyermekem és ismerem a barátait is, akkor elengedném, de csakis nappal!

Mi is voltunk annak idején Agárdon vonatozni csajokkal, soha semmilyen baj nem volt. De én elég talpraesett csajszi voltam és koromhoz képest érettebb is. Tehát nagyban függ attól, hogy milyen vagy, kedves kérdező!

2011. nov. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Én, felnőtt nő, 3 gyerekes anya létemre sem szeretek egyedül a nyugati környékén menni. Nem, hogy három fiatal lányt eleresszek. Budapest más, rendezettebb részére talán, de a nyugatiba biztos, hogy nem!
2011. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
57%

Teljességgel kizárt!

Nemrég jártam arrafelé metróval, a két kisgyerekemmel. Nem volt pozitív élmény.

Aki azt írta, hogy ő maga is volt kislánykorában Agárdon, annak csak azt mondanám: nagyon más világ volt még a mi gyerekkorunkban!

Egy 13 éves kislány ne csavarogjon, azt tudom elképzelni, hogy elviszem kocsival őt és a barátnőit, mehetnek moziba, addig én beülök egy kávéra-sütire valahová meg kicsit sétálok, szétnézek, aztán a film után hazafuvarozom a társaságot.

2011. nov. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt azért annyira nagyon más világ....:)) nem vagyok még olyan öreg...:)

Szerintem meg kicsit átestünk a ló másik oldalára és túlféltjük a gyerekeket! Mikor fog így megtanulni magára vigyázni? Megmondom, az életben sem! Egy jó szülő-gyerek kapcsolatnál alapfeltétel a bizalom és a rengeteg beszélgetés, amivel felkészítem nagyon sok mindenre.

Budapest-Vác távolság nem nagy vonattal, valaki suliba jár be innen. Nappal a westend környéke sem annyira nagyon gáz, az aluljárót ki lehet (és ki is kell) kerülni. A vonat a nyugatiba érkezik be, tehát a mozi ott a vasút mellett.

Nem történik semmi, ha egy délelőtti moziba elmennek és utána rögtön hazajönnek. (császkálni én sem engedném Pesten)

Évek óta lakom a környéken, gyakran este is egyedül kell hazamennem, ha a munka úgy kívánja.

Ami valós veszély a fiatal lányokra, az a drog leginkább. Azt bárhol, bármikor... erre nagyon fel kell őket készíteni. A westend emellett még tele van gypsivel, akinek egy része zsebes. A pályaudvarról a felszínen át lehet sétálni a westendbe. Aluljáró megkerülhető.

2011. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
29%
biztos nem,inkább vinném-hoznám őket,de ha van helyben is mozi akkor maradjanak annál,13 évesen még kicsi ehhez,és veszélyes is,Pestre meg amúgy sem engedném fel,max érettségi után
2011. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Vácon vicc kategória a mozi! Anyuka vagyok, 17 éves lányomat sem engedtem egyedül Pestre. Én úgy oldanám meg, hogy beszerveznék magamnak egy barátnőt vagy a páromat és felmennék velük vonattal vagy kocsival Pestre. A West-Endben szabadjára engedném őket és megbeszélnénk hogy hol és mikor találkozunk és együtt jönnénk haza. Természetesen a bekapcsolt mobil is alap.
2011. nov. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
63%
NEM
2011. nov. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Persze Vácon van mozi,csak 2005 óta bezárt.Na mindegy.


Különben én elengedném.Engem is elengedtek 12 évesen Pestre a barátaimmal Vácról.Itt előny hogy óránként van zónázó vonat,ami 25 perc,és nem áll meg sehol.


Később amikor már olyan 13-14 voltam bárhova elmehettem Pesten egyedül,mert tudta anyum is,hogy csak így tanulok meg vigyázni magamra.Igaza is volt.Rengetegszer kötöttek belém,de megtanultam hogy ússzam meg a dolgokat.Már 18 vagyok,de még sose vertek meg,mert mindig kimagyaráztam magam,vagy csak tovább mentem.


Egy váci.

2011. nov. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:

Mi ez az este veszélyesebb? Már több mint tíz éve nincs így.

Tudjátok a támadok is kortársak és nappal intézik el az ilyent.

Az van hogy az este nyugalmasabb és mégsem kihalt.

Régen maikor még szinte mindenki aludt este akkor veszélyes volt, de nem ma. A legtöbb támadást a fiatalok az iskolából haza ment szenvedik el. És az éjszakánál még a hajnali iskolába menet is veszélyesebb.

És még gyereket is csinálhatnak de. 10-kor is.

2011. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Ezért kell megtanítani egy kamasznak, hogyan vigyázzon magára! Ha mindig óvom a széltől is, az életben nem fogja magát tudni képviselni. Tudom ez a mai trend, hogy mindenhová kocsival kell cipelni (vagy a másik véglet, hogy kiengedem 14 évesen az éjszakába) és érte menni. Én ezzel messzemenőkig nem értek egyet, későn felnövő, magára vigyázni nem tudó és emiatt valóban veszélyhelyzetbe kerülő, éretlen fiatal felnőtt válik belőle.

Nagyon sok vidéki fél Budapesttől, ami köszönhető a média borzalmainak (ami erősen torzítva gyakorlatilag csakis a bűnügyekre koncentrál), de ezek a félelemek gyakran távol vannak a realitástól. Van olyan helyzet, amitől félteni kell, de azért nem mindentől. Ez az én véleményem a dologról úgy, hogy régóta gyerekekkel, kamaszokkal foglalkozom. És még mindig a lényeg: milyen az a kamasz, mennyire érett, befolyásolható, talpraesett stb. Na meg, hogy mennyire megbízható. Azért ennek is esélyt kellene adni...

2011. nov. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!