Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti beengednétek három 13 éves...

Ti beengednétek három 13 éves lány egyedül Vácról Budapestre a nyugaiba a West Endbe mozizni?

Figyelt kérdés
Kérlek indokoljatok!
2011. nov. 27. 15:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

lányomat elengedtem 13évesen 3hasonó korú barátnőjével. Szombaton elvittem őket és megbeszéltünk egy időpontot amikorra mentem értük. Szerintem egy 13 éves gyereknél ez így van rendjén. Ő is jól érezte magát és én is nyugodt voltam. Egyedül 15éves korától engedtem. Ha nemtudod megoldani hogy értük mehess akkor ne engedd el csak valami közeli helyre.

Hétköznap nem volt kiengedve az enyém. Délután tanulás és ha barátnőkkel szerett volna lenni akkor természetesen ők átjöhettek. Hétvégén nálunk is aludhattak. Az enyémet nem szoktam engedni máshova. Szerintem nem voltam szigorú és mindig is jó volt a viszonyom a lányommal.

2011. nov. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
13évesen még gyerek! Te vidd őket és menny is értük a megbeszélt időpontra.
2011. nov. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Én 13 évesen még nem engedném el. Persze nem nagy távolság, sőt igazán rövid, de azon a rövid szakaszon is lehetnek pedofilok, drogdílerek, vagy unatkozó önmagukat nagyfiúnak képzelő fiúk, akik beléjük kötnek. Igazából mondjuk attól is függ, hogy milyenek. Ha alapból gondtalan, nem odafigyelő csitrik, akkor szerintem felejtős, mert azzal hogy hárman lesznek csak romlik a helyzet. Ha viszont érettebb, komolyabb gyerek, akkor végül is lehet hogy elengedném. Mondjuk, hogy sötétedésre legyenek otthon, vagy max. a vonaton, úgy hogy a szülő vácon eléjük megy (bár nem tudom ott milyenek a viszonyok). Lehet, hogy az, hogy sötétben több a gonosz ember, veszélyesebb az utca (igazából az én példám is ezt támasztja alá, egyszer találkoztam egy pedofillal, nyáron, fényes nappal, délelőtt), csak tévhit, de úgy csak nyugodtabb az ember. Most hogy így jobban belegondolok, igazából tényleg nincs akkora veszély azon az 50 méteren. Viszont ha elengedném, még ha nagyon unja is, és borzasztó cikinek érzi(tapasztalat, én is így szoktam érezni), muszáj lenne (talán újra) végighallgatnia, hogy mit csinál, ha belekötnek, eltévednek(kétlem), gyanús alakok közt vezet az út, hogy nem állunk szóba idegennel(persze van amikor látszik, hogy ebből semmi baj nem lesz, de ennek a megérzésnek a feladatát nem hagynám rá, egyszerűbb, ha azt mondják neki, hogy senkivel, úgyis megszegi), nem fogadunk el semmit idegentől stb.

Én budapesti vagyok, de nekem azt hiszem hosszabb és veszélyesebb az út a WestEndbe, de azt hiszem mentem már egyedül 13 évesen is oda.

Szóval mindent összegezve azt hiszem elengeedném(és önmagam itt leírt meggyőzése is talán elég indok volt :DD)

14L

2011. nov. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Én 12 éves koromtól kezdve vidékről vonattal jártam be Pestre iskolába, sötétben indultam el és sokszor, főleg télen, sötétben értem haza. Rengeteget mászkáltunk, mi gyerekek, a városban szülői felügyelet nélkül és semmi bajunk sem lett. Nem kell átesni a ló túloldalára, persze természetes a szülői aggodalom de a rövid póráz nem megoldás.
2011. nov. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:

"Mondjuk, hogy sötétedésre legyenek otthon, vagy max. a vonaton, úgy hogy a szülő vácon eléjük megy (bár nem tudom ott milyenek a viszonyok). Lehet, hogy az, hogy sötétben több a gonosz ember, veszélyesebb az utca (igazából az én példám is ezt támasztja alá, egyszer találkoztam egy pedofillal, nyáron, fényes nappal, délelőtt), csak tévhit, de úgy csak nyugodtabb az ember."


A sötétben nincs nagyobb veszély. SŐT! A szülő félem lehet csak nagyobb, a réges régi idők mait, amikor még a bűnözők nem fényes nappal voltak aktívabbak, és a sötétségtől való félelem csak az ok. Több fiatal korú csinál ma már délelőtt gyereket. Ennek egyszerű az oka, a szülő azt hiszi tudja hol a gyereke.

2011. nov. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jók a viszonyaink és Vácon tényleg nincs mozi, vagy hát van, de egy jó pár éve bezárt.
2011. nov. 29. 20:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!