Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyenek az osztálytársai...

Miért ilyenek az osztálytársaim, csak azért mert én megkapok dolgokat amiket Ők nem?

Figyelt kérdés

Az osztálytársaim mindig piszkálnak ha aputól kapok pl.ruhát,vagy bármit.

Elkényeszetettkének neveznek,mert anyától kaptam egy használt laptopot karácsonyra,mert a számítógépünk elromlott. Sok kínai ruhám van,de vannak Mayo-s gatyáim,adidas pulóvereim..Hát sajnálom,most ha egyszer megkapom akkor azért ne hordjam mert nekik nem tetszik h felveszem ? Vagy mondjam azt h "Kösz anya,de nem kell mert akkor az osztálytársaim cs.sztetnek ha új ruhát kapok ?"


Anya és apa is nagyon sokat megdolgozik a pénzért amiből megkapom azt,amit megkapok,de kire költsék ha nem az egy szem gyerekükre ? Most ne egy elkényesztetett kis pcsának képzeljetek el,mert közel nem vagyok olyan,csak Ők túloznak annyira:| Zsebpénzt sem kapok,ruhát is 2-3 havonta,de ha kapok a minőséget,és nem kínait. Nincs semmi bajom a kínaival sem,de tény h egy adidas pulcsi tovább bírja mint egy kínai,legalábbis én ezt tapasztaltam. De mondjátok meg,miért kell ezért cs.szegetni ? Mire jó ez ? Csizmám is a tavalyi,a kabátom is..nem panaszkodok,mert nem is kell új,mert imádom a kabátomat és a bakancsomat is. Csak próbálom felvázolni,hogy közel sem olyan a helyzet,mint ahogy Ők gondolják..


Hogy tudnék ne foglalkozni velük ? Már a legjobb barátnőmnek is voltak erre utaló beszólásai,és nagyon rosszul esett..:| (bennt voltunk a dm-be,anya Ő meg én,és nézegettük a parfümöket,és mondtam h nekem azoknak nem tetszett az illatuk,nekem a másik tetszik. Nem akartam megvetetni,csak mondtam. erre elkezdett beszólogatni,már szinte lehordott h nekem csak a 12.000ft-os parfüm tetszett,de a 2000ft-os nem. Kezdjük ott,h nem is néztem az árát,csak szagolgattam)


Mit tudnék kezdeni ? Segítsetek ! Előre is köszi (:


14L


2012. jan. 27. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, igen is állj ki magadért, vedd be a leszarom tablettát, ha beszólnak mondd nekik, hogy amíg van rávaló addig ilyenbe jársz majd ha nem lesz akkor olcsóbba:) sokan nem értik meg, hogy pl megvesz egy márkás art cipőt 35-50 ezerért az tíz évig cipő marad mert úgy meg van csinálva és azt nem nézik, hogy ők azalatt hány darab kínai cipőt vernek szét.Én cipő és táska mániás vagyok, de az első komoly cipőmre pl két évig gyűjtöttem mert nekem nem volt aki adjon, de már tíz éves és még mindig olyan mintha új lenne:))tehát megérte. Parfümből is ha igazi és jó minőségű akkor elég egy szisszentés és egész nap tart az illat, de az olcsó utánzatokból locsolni kell magára, mert nem tartós, szóval ne törődj senkivel csak magaddal, érezd jól magad a bőrödbe és élvezd, hogy szerencsésebb fajtába tartozol.
2012. jan. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elöttem szólóhoz....

28éves vagyok és nem nagy keresetű anyuka 2 kicsivel 4 és 2 évesek..de az tény hogy a márkásabb dolgok tovább bírják..igaz nem mindíg üzletben veszem van hogy tesz veszelek vagy vaterázok mert ott a feléért megkapom,de ügyelek r nagyon hogy igen is jól nézzen ki ne legyen egy lepusztult darab..Szeretem szépen igényesen öltöztetni a kisfiam (ő a nagyobb)igaz igénybe vannak véve a cipők stb ez pont aza kor..

1 szónak is 100 a vége szard le őket vágj vissza nekik..hogy vegyek a kínain minden ruhát cipőt??ha szétmegy akkor meg azért szólnátok meg mert nem győznék havonta új cipőt venni mert szétmegy??

Ritka ott a jót kifogni:-))

Én kb ezzel vágnék vissza amúgy meg nem foglalkoznék velük....

Majd egyszer felnőnek és nem cukkolják a társaikat az anyagiak miatt...vagy mondd meg nekik hogy tanuljanak inkább mintsem veled foglalkoznak,és akkor majd ők is megtehetik hogy ezeket a dolgokat megadják a gyerekeiknek...

Te meg csak élvezd..aki igaz barát...az megért nem mint a parfümös barátnő megjegyzést tesz.....

Kitartás...

2012. jan. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%

én is irigy lennék rád.

elég sz*r helyzet van most itthon(nem tudom mennyire foglalkozol vele, de inkább bele se kezdj, mert begolyózol :/), az anyukám munkanélküli(azaz ha mamám nem lenne, akkor havi 30ezerből kéne fenntartania magát...), apukám régen 500ezret keresett, el is éltünk belőle ketten, volt mindenre pénz(nekem is vannak/voltak általa márkás ruháim), most keres ugyanennyit, és sz*rra sem elég a pénz... :/

az emberek irigyek. ha te megteheted, legyél büszke, de sosem lenéző a másikkal szemben. próbálj olyan ruhát venni(ha együtt vásároltok), amin nem olyan feltűnő a márkajelzés... és akkor talán abbamarad a piszkálódás, de neked minőségi ruháid lesznek ugyanúgy.

18L

2012. jan. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Velem is hasonló van. :/

Én állítólag "elkényeztetett" vagyok, azért mert van egy lovam akit bértartásban tartunk. Én nem gondolom, hogy elkényeztetett lennék ugyanis azért a lóért én igen is megdolgoztam míg más velem egykorú lány nyáron a strandon süttette a kicsi hasát. Jah és még azt hozzáteszem, hogy a lovat napi szinten én látom el úgyhogy ott se az van, hogy majd más megcsinálja helyettem.

Jó mondjuk az átlaghoz képest sok mindent meg különleges dolgokat megkapok (ezt nem nagyzolásból mondom) , de nem úgy , hogy csettintek egyet és már anyuci vagy apuci oda is varázsolja. Hanem elég keményen besegítek a házimunkában.

És nem ezt a nagy divatmárkákat hordom hanem turikból öltözködöm meg vateráról szoktam rendelni. Van pár márkásabb dolgom de az inkább cipő.

Szóval nem vagyunk gazdagok csak nem költünk felesleges dolgokra és beosztjuk a pénzt.

Én azt mondom engedd el a füled mellett az ilyen beszólásokat. Sőt igazad van, ha megkaphatsz vagy megvehetsz egy jobb ruhát akkor miért ne kaphatnád / vehetnéd meg?! A szüleid dolga, hogy mire mennyit költetek és, hogy mit engedhettek meg magatoknak. Nem az osztálytársaid dolga..

15/L

2012. febr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!