Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnék? Nagyon rosszul...

Mit tehetnék? Nagyon rosszul esik.

Figyelt kérdés

A húgom teljesen kikészít. Tudni kell róla, hogy nagyon durva, lenéző, sznob, de van olyan időszak(elég rövid), amikor kifejezetten kedves. De legtöbbször nagyon durva. Ő 15 éves, én 17 vagyok, szintén lány.

Teljesen eltérőek vagyunk, akármit csinálok, mindent megkritizál. Az öltözködésem, a hajam, a beszédem, a testtartásom, mindent. Teljesen más stílusúak vagyunk. Ő az a tipikus 12 egy tucat, akikkel tele van a város. Én teljesen máshogy öltözködöm, máshogy kombinálom a ruhákat. Ezt rendszeresen megszólja, pl. hogy 'miért ezt veszed fel? ezt ne vedd fel.. ezt még hordod?!' stb. nagyon rosszul esnek ezek a dolgok, sajnos az ilyenek miatt nagyon könnyen szomorú leszek. Még példának felhozom a zenét, ott is más az ízlésünk teljesen. Ő főleg rappet (Eminem, 2Pac, Lil Wayne) és ezeket a közkedvelt előadókat szereti, pl. Rihanna, Beyonce, meg ezek remixelt változatai. Én ezzel szemben rockot és metált hallgatok. Rammstein, Nightwish, Skillet, HIM, és még sok más. Emiatt folyton gúnyol. Szerinte ezek csak hörgésből meg gitárnyúzásból állnak. Nagyon meg tud bántani vele, és hiába mondom neki, hogy ezt hagyja abba, mert én ezt szeretem, és kérem hogy ne gúnyolja ezeket, ő folytatja.

Mondok egy konkrét példát most. Kb. 2 napja teljesen normális volt. Ez azért volt, mert én összevesztem anyáékkal, és ő is ottvolt. Aztán szóba jött egy teljesen más téma, miután mindenki nekemállt. Ő elment sírva és senki nem tudta mi baja. Én utánamentem és nekem megmondta hosszú idő után. Ez volt azt hiszem vasárnap. Azután teljesen normális volt, normálisan beszélt és nem bántott meg semmivel. Még kakaót is csináltam neki, mert gondoltam megérdemli, mert nagyon kedves most. Aztán ma mikor hazaértünk, ketten voltunk otthon. Éppen kint voltunk a konyhában és beszélgettünk, egyszer csak elkezdte mondani hogy ha elmenne mellettem az utcán akkor rögtön azt gondolná hogy milyen ápolatlan a hajam, meg milyen rendezetlen, semmi formája és ronda. Emiatt nagyon szomorú lettem, mert mint derült égből villámcsapás, jött ezzel elő. Ráadásul nekem a hajam tetszik, nem tudom mi baja volt vele. Utána javította ki magát, hogy ő a hajamra gondolt, mikor mondtam neki hogy hát köszönöm. Nagyon rosszul esett.

Bementem a szobámba, és ott voltam sokáig. Ő nem jött utánam bocsánatot kérni meg semmi, ő is elment a szobába. Aztán egyszer elmentem a fürdőszoba felé és gondoltam benézek hozzá. Éppen az ágyon ült. Kérdeztem tőle hogy mit csinál, de nem válaszolt. Gondoltam jó, biztos nem hallotta, volt már ilyen nagyon sokszor, szóval hagytam és én is végeztem a dolgom. Aztán kiment a konyhába valamit csinálni és én is kimentem mert volt ott dolgom. És nagyon durva volt velem, pedig én normálisan szóltam hozzá. Már majdnem kiabált a végén. Ezért én elmentem, a szüleim meg kérdezték, hogy mi történt, mert látták, hogy mi van. Mondam nekik, hogy először leápolatlanoz, utána meg úgy csinál mint a ki meg van sértődve, nem szól hozzám, a kérdésekre sem hajlandó válaszolni, ha meg válaszol akkor felemeli a hangját. Erre mondta hogy dehát én láttam hogy ül az ágyon és tanul, minek kérdezem meg?! Meg hogy ő nem is mondta hogy ápolatlan vagyok meg ilyenek, Szóval letagadja. Nagyon rosszul esett, hogy először nagyon bunkó, utána meg úgy tesz mintha én találtam volna ki az egészet. Mikor szóltam neki, hogy legalább annyit mondhatott volna hogy 'Bocs' és elindultam a szobámhoz, ő utána halkan odavetette hogy bocs. Ilyen najól van mondtam örülj stílusban. nagyon rossz érzés volt, és mindig ezt csinálja, meg persze kifiguráz. Sokszor sírtam is már emiatt.


Mit tehetnék, hogy ez megváltozzon?

Köszönöm, hogy elolvastátok, sajnálom hogy ilyen hosszú lett.

17/l


2012. márc. 7. 20:27
 1/9 Bence_ ***** válasza:
Szüleid mennyit dolgoztak pici korotokban? Otthon voltatok, vagy bölcsiben oviban?
2012. márc. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb, hogyha közlöd vele, hogy ha nem beszél normálisan veled, egyszerűbb ha nem is beszéltek, szóval figyeljen oda arra, mit mond, mert neked rosszul esik, emellett te sem húzod le az általa preferált zenét vagy stílust. Ha megint beszól, nem kell vele foglalkozni addig, amíg értelmes ember módjára bocsánatot nem kér.


Hagyd őt figyelmen kívül. Most kamaszodik, minden rossz a világban számára, de amit csinál, akkor sem elfogadható.

2012. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: a szüleim nagyon sokat dolgoznak, kicsi korunkban a húgom bölcsiben volt, mialatt én az oviban. A szüleink nem tudtak velünk otthon maradni sajnos.


2. válaszoló: Igen próbáltam már, hogy mondtam neki, hogy 'tudod mit? ne szóljunk egymáshoz, és akkor nem lesz vita.' Ez egy kis ideig működött is, de aztán valamelyikünk mindig kezdeményezett beszélgetést. Többnyire én. Szoktam neki azt is mondani, hogy ne bántson már, én se gúnyolom amit ő csinál meg szeret, de nem hallgat rám. Ő azt mondja erre, hogy a negatív kritikát is el kell fogadni, és ő csak elmondja a véleményét.

Megpróbálom figyelmen kívül hagyni, csak akkor megint én vagyok a rossz, mert provokálom a konfliktust.

2012. márc. 7. 20:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Próbáld megbeszélni vele a dolgokat.

Menj be hozzá és kérdezd meg tőle, hogy pontosan milyen hajra gondolt, szerinte mi állna jól neked? Lehet, közös nevezőre jutnátok? Vagy amikor éppen rossz passzban van, kérdezd meg tőle, hogy veled éppen mi baja, mert hátha tudtok rajta segíteni.

Ő most kamaszodik, iszonyatosan rossz időszakban van.

Te vagy az idősebb, nem neked kell "behódolnod" neki.

2012. márc. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Tipikus pubertáskori "megőrülés" az, ami a húgodnál van jelenleg. Amikor én voltam 15 éves, rengeteg osztálytársam ugyanígy viselkedett. Ők voltak a "menők/műnők", én meg a "lúzer", mert a divatzene helyett én is a Nightwish, a Dimmu Borgir és a Depeche Mode számait szerettem. Én úgy oldottam meg a dolgot, hogy tüntetőleg nem vettem tudomást a beszólásaikról. Egy idő után ők maguk kezdtek el barátkozni velem, bocsánatot kértek, amiért csúfoltak.

Tudod, mit tegyél? Két lehetőséged is van:


1. Egyszerűen látványosan nem foglalkozol a húgod hülyeségeivel. Ha beszól, gúnyolódik, egyszerűen úgy teszel, mintha meg sem hallanád, nem reagálsz semmit. Egyik füleden be, másikon ki! Gondolja arra, hogy Te szellemileg magasabb szinten állsz, mint ő.


2. Ha már nagyon nem bírod, vágj vissza neki! Ha ő elkezd gúnyolódni rajtad, Te is tedd ugyanezt. Biztos van rajta valami, ami nem tökéletes, pl. nagy az orra, eláll a füle, stb. Oltogasd Te is őt a hibái miatt. A leírásod alapján egy intelligens lánynak látlak, ne hagyd, hogy a húgod kamaszkori hülyülése tönkretegyen.


27/L

2012. márc. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én valószínűleg nem reagálnék a beszólásaira. Ha visszaszólsz, "felveszed a kesztyűt", az csak olaj a tűzre. Próbálj meg egy mosolygós "én is szeretlek" -el válaszolni. Nekem mindig bejött, annak idején. Jól jöhet még egy mosolygós "köszi a véleményt" válasz is. Próbálj megértően, szeretettel fordulni felé, hiszen erre van szüksége, csak rosszul kommunikál. Tudod, kamaszodik. Legyél okosabb!
2012. márc. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, megpróbálok minden tőlem telhetőt megtenni, sokat segítettetek. Hátha javul majd a helyzet.
2012. márc. 8. 18:19
 8/9 anonim válasza:

Szia Kérdező!


Nálunk ugyanez a helyzet van. 16 leszek 1,5 hónap múlva, a húgom 14 lesz 1 hónap múlva. (és van még egy húgom is, de ő még kicsi szerencsére...)

Semmi nem jó, amit csinálok. Állandóan kritizál, mindenben valami rossz dolgot talál, ami velem kapcsolatos. Az öltözködésembe,a kinézetembe, a stílusomba ugyanígy beleszól. Persze állítása szerint ő a tökéletes! Megpróbáltam már neki többször mondani,hogy fejezze be,

de eddig nem sok sikerrel jártam. Van,hogy egyszer-kétszer rendesen tudunk beszélgetni, vagy rendes velem, de minden nap valamiért belém köt.

Úgyhogy én megértem a helyzetedet, rokonlelkek vagyunk. Úgyhogy nyugodj meg, nem csak nálatok van ez a helyzet!

2012. márc. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, sajnálom, hogy veled is ez van, de látom ,hogy a probléma ugyanaz mindkettőnknél. Lehet az a baj, hogy most ők ebbe a korban vannak, amikor minden rossz, amit más csinál, de azért mi sem vagyunk sokkal idősebbek náluk.


Remélem javulni fog a helyzet, neked is kitartást és sok szerencsét kívánok!

2012. márc. 10. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!