Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Milyenek voltak a...

Kamaszok! Milyenek voltak a legjobb/leghülyébb tanáraitok? Miért szerettétek/utáltátok őket? Minden érdekel.

Figyelt kérdés
Tanár szeretnék lenni és érdekel, hogy mitől jó vagy rossz egy tanár

2012. márc. 19. 16:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%

A legjobb tanárunk fizikáz tanított.Nagyon kellemes személyiség, nyitott , és lehetett vele beszélgetni bármitől.Az órán soha nem kellett fegyelmezni mivel olyan színesen , érdekesen magyarázott , mindenki szerette.


A legrosszabb az irodalom volt.Ugyebár ez inkább reálos osztály volt és senkit nem érdekelt az irodalom.Általában leveleztünk ,beszélgettünk ,facebook telefonon meg minden egyéb.Nah ő viszont nem tudott magyarázni és folyton próbálta fegyelmezni az osztályt.Én az egyik kiszemeltje voltam , majdnem meg is buktam magyarból érettségin.Aztán később találkoztam vele és elképedt mikor mondtam hogy elvégeztem a műszaki egyetemet.

2012. márc. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanár akarsz lenni, akkor nem elég értened valamihez, hanem tudnod kell átadni.

Nem egy olyan tanárom volt, aki saját témájában nagyon jó volt, de képtelen volt arra, hogy elmagyarázza másoknak!

Sokan esnek abba a hibába, hogy jók valamiben, ezért tanárok lesznek, csak éppen elfelejtik, hogy nem csak az számít ők mit tudnak, hanem, hogy azt másoknak hogyan fogják megtanítani.


Amit én nagyon szerettem:

Ha egy tanár illusztrál, beleszövi a témába saját személyiségét (de nem a véleményét), valami pluszt ad hozzá, ami által megjegyzed a dolgokat.

Ne legyen száraz, amit átad, hanem adjon hozzá valami pluszt. Elég egy apróság is. Humor, jókedv, vagy valami egyedi jellegzetesség.

Emellett lehetsz szigorú vagy épp engedékeny, csak légy következetes.


Leghülyébb tanárom nem magyarázott, csak könyveket adott fel olvasásra, aztán majd megértjük ahogy akarjuk, és emellett gonosz volt. Ha valamiről más volt a meglátásunk, akkor rögtön rossz jegyet adott. Nem indokolta, miért nem látjuk jól, csak bevágta a rossz jegyet.


Magyarázz, illusztrálj, gondolkodj tanuló fejjel (aki még nem tud annyit, mint egy tanult ember), légy pozitív személy, és megkapod a tiszteletet.

2012. márc. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
fizikát*
2012. márc. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb tanár az egész suliban az ofőm. Irodalmat, nyelvtant és éneket is tanít, amiket senki se szeret, de csakis a tanár miatt nem levelezünk, mobilozunk, etc. óra közben. Nyitott, kedves, bármiről lehet vele beszélgetni, minden nap, sőt, minden órán mindenki tiszta lappal indul. Könnyen megbocsát, senkire se tud haragudni, ami sajnos neki hosszú távon rossz, mert a következő 2 évben már tutira ki fogják készíteni az idióta osztálytársaim. Jó dolog még, ha van humorod. Csodálom az ofőmben azt, hogy órán kívül tök komolytalan, ha nem komoly dologról van szó, órán viszont teljesen fegyelmezett, bár egy-egy jó, nem erőltetett, ízléses poénon még az óráján is tud nevetni.


A legrosszabb tanár a rajz- és nekünk lányoknak technikatanár. Szó szerint utálja a fiúkat, és tavaly az első hónapban eldöntötte, ki "jó gyerek", és ki "nem jó gyerek". Aki megítélése szerint nem jó, annak képtelen egy munkájára ötöst adni, minden apróságért beír, és ahogy tudja, szivatja. Idén elindult nálunk az Arizóna-program - nem tudom, ki hallott róla, ki nem, de szerintem nem túl hatásos rendszer -, és egészen véletlenül pont az ő órájáról kerülnek fel a legtöbben az arizóna szobába. Legutóbb a padtársamat azért küldte fel, mert tüsszentett(!), ellenben akinek sikerült bevágódnia nála, azt még wcre is kiengedi órán.

2012. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

nekem eddig csak jó tanárjaim voltak :)

de az oszt.társaim gimi előtt.... szörnyűek volta

két fantasztikus tanárom volt általánosban:

-magyar: mindent elmagyarázott, kedves volt, segítőkész,adott sok esélyt a javításra(de az oszttársaim így is leszarták)

-matek: kedves, mindent elmagyarázott, logikus gondolkodásra tanított, sok mindenről lehetett vele beszélgetni (oszttársak persze utálták)

2012. márc. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
72%

Igaz csak helyettesítő tanár de van egy aki köpköd őt utáljuk.

Akit nem szeretek a Fizika tanár mert nagyon szárazon magyaráz.

Aztán a másik a magyar tanár. ő meg folyamatosan hülyül és nem tudjuk az anyagot. :/

A biosz, kémia, tesi, töri a legjobb *-*

Jól magyaráznak. :)

13/l

2012. márc. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb az öfő, egyérteműen. Poénkodik egy csomót, de emellett megvan a tekintélye, úgyhogy ha nagyritkán kioszt valakit, annak súlya van. Volt, hogy fájós hassal mentünk ki óráról, annyira röhögtünk... :D Mellesleg nála tudnak rendesen, 4,0 fölött van az átlag, és nem azért, mert engedékeny osztályzás szempontjából.


Rosszból van több is, de nálam múltkor az csapta ki a biztosítékot, mikor az egyik tanár egyértelműen utalgatott arra, hogy az egyik csaj úgy viselkedik, mint egy k*rva, megjegyzem, jogtalanul.

Van olyan tanárunk is, akinek ha az óráján nem tudod a kérdésére a választ (legyen az bármi, tananyagtól független) akkor le vagy hülyézve, meg sz/\r emberezve.

(Minek ment az ilyen tanárnak, ha ennyire unja a munkáját???)

2012. márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Pozitív példát nem emelnék ki, van jó néhány aki megfelelően végzi a munkáját, talán a volt némettanárom volt a kedvencem, jó humorú, kedves, ugyanakkor remekül tudott fegyelmet tartani, és a tanagyagot is megértette velünk, az akkori kezdő németet tanuló diákokkal.


A legrosszabb tanárom a jelenlegi fizikatanár, ő remekül átlátja a dolgokat, de fogalma sincs a pedagógiáról, nem is értem miért lett tanár. Ugyanakkor, egy zárkózott, magának való személyiség, aki még részrehajló is.

Tudom a magánélet nem ide tartozik, de hozzáteszem, hogy egy begyepesedett ember, 40 éve italozik, dohányzik, mégis elvárja, hogy a diákjai "kis angyalként" viselkedjenek.

2012. márc. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
100%

a legrosszabb a matektanárunk,aki folyton kiabál,és csapkodja az asztalt.mindig magát dicséri hogy neki mennyi kitüntetése van és h milyen jó tanár,és folyton rosszakat mond az előző matektanárunkról.szereti megalázni a másikat,képes fél óráig kiabálni az osztállyal,hogy matekból nem tudunk semmit.és folyton azzal jön hogy bezzeg az évfolyamtársaink mennyivel jobbak..

a legjobb tanárunk a fizika tanárunk,aki nagyon érdekesen magyaráz,sokat poénkodik óra közben és sok kísérletet mutat be.vele mindenről lehet beszélgetni,és fontos neki hogy jó jegyet kapjunk,ezért képes arra hogy mondjuk aki nem olyan jó a szóbeli feleletből azt írásban felelteti le

2012. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

nekem több tanárom van akit imádok.

az első a fizika tanár aki úgy jött be év elején hogy aki fizikát akar tovább tanulni akkor neki leadja az anyagot a többi meg azt csinálhat amit akar, de viszont a matekot elég keményen oda csapja mer ugye érettségi tantárgy. még a magyar tanárt is imádom vele is olyanokat el lehet pörögni meg beszélgetni normálisan adja le az anyagot és bármi problémám van ő az első akihez fordulok.

és a töri tanár a mindenem jó pasi rendes és tényleg olyan szinten leadja az anyagot hogy eddig aki nála érettségiztek azok 5-re tették le


rossz tanár az ofő fhuuu de utálom állandóan engem talál meg minden aprósággal és hogy angolból hülye vagyok meg szar csupán azért mert én németet tanultam eddig és jobban tudom és abból szeretnék majd érettségizni de már 3 éve evvel baszogat belőle nagyon elegem van és ráadás olyan szarul tanít és nem csak én mondom ezt hanem az osztálytársaim is...

2012. márc. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!