Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Milyenek voltak a...

Kamaszok! Milyenek voltak a legjobb/leghülyébb tanáraitok? Miért szerettétek/utáltátok őket? Minden érdekel.

Figyelt kérdés
Tanár szeretnék lenni és érdekel, hogy mitől jó vagy rossz egy tanár

2012. márc. 19. 16:32
1 2 3 4
 21/35 anonim válasza:

Nekem a kémiatanár a kedvencem rendesen tanít meg minden(csak ne kémiát tanítana! amit utálok és még a hármasért is vért kell izzadnom főleg most tizedikben.)

A magyartanárt meg régen még bírtam is, de egy házi feladat verselemzésre amire a választ nem a tankönyvből másoltam ki

megharagudott.Azóta ott ahol tud megaláz és keresztbe tesz nekem.

Ezért is mondom mindenkinek: TANÁRNAK SOSE TEGYÉL KERESZTBE MERT Ő AZ ERŐSEBB! Hagyd a fenébe hadd mondjanak amit akarnak!

2012. ápr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Én ugyan már nem vagyok kamasz, de azért a saját tapasztalatomból mondok pár példát.


Jó tanárok:

-általános iskolai 1. ofőm: hajtott, következetes volt, kicsit szigorú is talán, de aki megérdemelte, azt tisztelte, és néha tényleg megdicsérte, és az tényleg megtiszteltetésnek számított... voltunk olyan 7-8 évesek, de éreztük, hogy nem néz le minket a korunk miatt.

(a többi gimis lesz, kivéve, ahol odírom, hogy általános sulis, mert 8osztályos gimibe jártam, onnan több emlékem van

-gimis ofőm/angoltanárom: meghallgatta a problémáinkat a tanári karral, az órákkal, és megpróbálta az érdekeinket érvényesíteni, megpróbálta magát a mi helyünkbe képzelni... és képes volt egy teljesen szélsőséges tudású emberekből álló csapattal úgy foglalkozni, hogy mki egyenként a saját szintjének megfelelő tempót kapott, de senkit nem hátráltatott (máig nem tudom, hogy sikerült neki), és az osztályból 1-2 ember kivételével mindenkinek meglett a középfok... még a nem túl tehetségeseknek is. És olyan tyúkanyó típus volt, és szeretett minket, és erdekeltük őt mint emberek is... talán ez volt a legfontosabb.

-utolsó töritanárunk: na, ő nagyon megosztó volt, én imádtam. volt egy humora (gyakran elég nyers és kárörvendő... de sztem poénosan volt az), következetes volt (volt dolgok, amikben szigorú is), és azt megbecsülte, aki rendesen tanult és dolgozott


és akkor a legrosszabb kategória

-egyik általános sulis napközis tanítónéni: kapanyél kilógott a szájából kb... egyszer beírt az ellenőrzőmbe botrányos helyesírással (egy tanár!!!! elvileg), nem igazán szerette a gyerekeket... és azt várta volna tőlünk, hogy csöndben levő egyengyerekek és játékbabák legyünk

-fizikatanár: nem volt képes felfogni, hogy az osztály nagy részének nincs hozzá érzéke, és nem is fog vele továbbmenni, se érettségizni belőle, és elvárta volna, hogy perfektek legyünk belőle és kenjük-vágjuk az egészet... dolgozatban olyan feladatok voltak, amiket nem gyakoroltunk órán, és ha nem sikerült (vagy azért, mert nem értettük), akkor mi lusta senkik voltunk... 12. végére javult a viszony közte és az osztály közt, de amit az első években művelt, az erősen rányomta a bélyegét az egészre

-egyik matektanár: emberileg nagyon aranyos nő volt, de nem tudott tanítani, egyszerűen nem. Tudta a matekot nagyon pengén, de nem volt képes normálisan elmagyarázni a dolgokat még kérdésekre sem... ja, és egyszer úgy írt be egyest házihiány miatt az egyik volt osztálytársamnak, hogy az otthon sem volt előtte nap (amikor feladták a leckét), mert a baleseti sebészeten volt...

-töritanár (2. számú): a legjobbat hagytam utoljára :D. agyrém. kezdjük ott, hogy egy idős "úriember" volt, aki még nagyon ilyen régimódi tanítási módszerekkel tanított, tök más elképzelése volt órai munkáról, fegyelemről, mint ami reális volt. Azt várta, hogy csengő előtt 1-2 perccel már mki kussban üljön a helyén őt várva... és hát ez nem igazán sikerült, nyilván, így kitalálta, hogy a hetes írja fel a hangoskodók nevét a táblára, ha meg zaj van, de nincs név, akkor a hetesnek ígért be intőket... tehát kvázi arra akart nevelni minket, hogy súgjuk be az osztálytársainkat...

aztán erősen nemzeti érzelmű tanár volt (MIÉP-képviselő volt)... elég vicces volt így pár óra vele. Meg magyar népdalokat kellett neki énekelni óra elején. A teljesség igénye nélkül még pár dolog: szenilis volt (ígérgetett dolgokat, amiket aztán nem tartott be, ugyanazt a filmet 3 egymást követő órán megnéztük :D); sokszor nem tudott helyesen fogalmazni magyarul; a dolgozatnál inkább a hosszt értékelte, mint a tartalmat (az eszeébe sem jutott, hogy vki kisebb betűkkel ír... egyik volt évfolyamtársam és jó barátom egyszer beadott neki egy dogát, amiben az első oldalon meg az utolsó oldalon írt egy témáról, a közepén meg a Harry Pottert hasonlította össze szimbolikájában A gyűrűk urával, és csillagos ötöst kapott rá), másik osztálynál konkrétan elaludt órán, szívatta az embereket feleletnél (nálam volt ez, hogy feltett egy olyan kérdést, amit nem vettünk órán és a könyvben sem volt benne, józan paraszti ésszel kisakkoztam rá egy választ, aztán megkérdezte lesajnáló hangsúllyal, hogy Így gondolja?... lehettem vagy 12 éves, gátlásos, bizonytalan tinédzser... mondtam remegve, hogy igen, mert ha azt mondom, hogy nem, azzal magamat keverem rossz helyzetbe... és akkor erre: aaaaaaaaakkor jól gondolja... én meg addig f.stam szépen össze magam)


egyéb tanári hülyeségek (olyan tanároktól, akik nem voltak a legjobbak, de legrosszabbként nem aposztrofálnám őket)

-magyartanár: pofára osztályzás, hangulatemberség (ha vki felhúzta az előző órán, pokróc volt, még ha mi nem is érdemeltük meg), ha vki a kegyeiben volt, de vmi olyat tett, amivel az önérzetét megsértette, burkoltan szemétkedett (na, ez pont velem történt meg... amikor nem magyarfaktra mentem, hanem angolra, le sem tojta a fejemet, csak ha versenyre mentem, és brahiból lehúzta a szóbeli magyarérettségimet... a pontok harmadát levonta, amikor rohadtul nem voltam annyira rossz... főleg hogy olyat hallottam vissza, hogy az elnök néni ódákat zengett a magyar feleletemről...)

-biosztanár: néha eszméletlen paraszt volt (kávét ivott órán, falhoz vágta az útjában levő tornazsákot), elfelejtett bemenni órára, aztán minket okolt miatta... ja meg egyszer úgy hagyott felelni, hogy alig tudtam beszélni a rekedtségtől

2012. ápr. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

22. vagyok...


még egy dolog, amit a magyartanáromban nem bírtam, bár ez változó, hogy ki bírja, ki nem... nekem nem vette be a gyomrom.

Amikor esszs dogát írtunk, a dogák kiosztása előtt gúnyolódva felolvasta a leghülyébb mondatokat a dolgozatokból. Én általában jó esszéket írtam, így tőleg nem hangzott el egy ilyen sem, de akkor is... sztem ez ritka primitív és megalázó dolog. Sztem nem gúnyolódva kell közelíteni problémákhoz... főleg hogy ezeknek a hülyeségeknek a legtöbb része nem abból fakadt, hogy az ember nem tanult, hanem épp rosszul fogalmazott. Vkik ezt nagyon poénosnak találták, de én ezen nem tudok nevetni, mert sosem bírtam másnak a kicikizését. Ha vki óra után megmutatja, hogy nézzétek, milyen baromságot írtam, az más. De ez...

2012. ápr. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

22-23. vagyok


még eszembe jutott vmi :D. ugyan engem nem tanított, de volt egy spanyoltanár, akihez volt "szerencséje" pár osztálytársamnak

-nincs tanári képesítése, és egy rádióműsorból szedte az igazgató (és egy hellyel-közel elit gimiről van szó...)

-pofára osztályoz keményen

-totál szétszórt... 16/16 pontos dogára ráírt egy egyest (öcsi osztálytársa volt)... odavitte a dogát panaszkodva, erre mondta a tanár, hogy igazad van... ráírt egy kettest...

-első órán spanyolul nézette velük a Hamupipőkét :D

-osztály és évfolyamosztály együtt voltak nála órán... ez úgy néz ki, hogy a rocker évfolyamosztálytól konkrétan félt (a kinézetük miatt :O), így nekik mindent megengedett (kvázi poénból szellemet idéztek az órán), a mieinket meg ott, ahol érte, csesztette, az egyik srácnak NEM VOLT HAJLANDÓ segíteni felkészülni érettségire... srácok poénkodtak órán, közli a tanár, hogy egyiknek beírt egy egyest, de nem hajlandó elárulni, kinek... az egyik srácnak beírt csak úgy, mindenféle magyarázat nélkül egy egyest... másik srácot le akarta küldeni pszichológushoz, mert dúdolt egy dalt...

-nem tudott tanítani

Ja, az vicces volt, amikor ofőórán az ofő bejelentett vmi olyasmit, hogy lehet, hogy hoznak egy olyan törvényt, ami alapján teljesítményarányosan bérezik a tanárokat, mire az egyik srác megszólalt, hogy jaj, XY tanárnő éhen fog halni!...

azt hiszem, ez sokat elárul...

2012. ápr. 8. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim válasza:

nálunk a legjobb arc a rajz tanár....megmontda h bármien bénán rajzolunk megadja az 5öst ha magunkból a legtöbbet hozzuk ki....meg tök laza, jó fej meg minden olyan vidám és mindenkit inspirál meg ihletet ad...szal ő jó fej

A legrosszabb az a tesi tanár:köpködve beszél és eszméletlen idegesítő, őskori faszi.Van még pl a VOLT ofőnk (hálistennek -.-)na ő ugy kezelt minket mint az ovisokat...és tök hülyeségeket bezsélt.Aki még naon gáz a biosz tanár.Mániája h minden egyes órán röpdogát irat...de kajak MINDIG és idónként megnézi a füzeteket )ez még ok..) de a munkafüzeteket is és ugy tartja az órát mintha nem 45 percünk lenne hanem csak 5...ahhh ja és nem is értünk belőle semmit mert csak ledarálja aztán meg tanuljuk meg otthon....Szóval jó tanács:a legjobb tanár az az aki laza érdekesen(akár poénosan) tartja az órát...viszont tud fegyelmet tartani és tisztelik is (vmilyen szinten..)

Remélem tudtam segíteni :)

2012. ápr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Biológia. Ő a legeslegjobb. Nyitott felénk, kedves, megértő, valahogy bizalmat sugall magából, vagy nem is tudom hogy mondjam. Időnként biológia órán is elég messzire elkalandozik a beszélgetés vele más felé (szakkörön még többször), de egyébként is imádok/unk vele beszélgetni. Ő is megbízik a gyerekekben, hagyja, hogy kicsit közel kerülünk hozzá, ezért mi is közel engedjük magunkhoz, és bízunk benne. Szinte mindenki imádja. Na és az ő órája sem kutyafüle. Nagyon jól tud magyarázni. Amúgy őt azért is szeretem, mert mindenkire odafigyel. Volt például, hogy a családom sem vette észre, hogy szomorú vagyok, és baj van, de ő egyből kiszúrta.



A legrosszabb talán az énektanár, aki annyira de viccesnek gondolja magát, de igazából bunkó mindenkivel, beszélgetni sem lehet vele, és túl szigorú. Ha egy kicsit lazábbra venné, talán ennyire nem utálnánk.

2012. ápr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
kémiatanárom :Egyszerűen nem jól tanít.Nem magíaráz csak leíratja velünk az anyagot.
2012. ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
A mi tanárunk énektanár és nagyon jó fej.Megértő,mindenről lehet vele beszélgetni.Azért nincs már "Az év tanára" választás,mert mindig ő nyerte meg. :D
2012. ápr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Két tanáromra nézek fel,az egyik magyart a másik németet tanít.A magyartanár:kedves,jófej,lehetőséget ad javítani,nem szid senkit különösebben,de ha mégis,akkor arra tényleg volt oka,nyitott,mindenről lehet vele beszélni

A némettanár:vicces,segítőkész(sokszor már azzal segít,ha elmondja a véleményét:),nagyon lelkiismeretes,mindig ad esélyt javítani,nyugod,SOHA nem emeli fel a hangját

Akit utálok az a kémiatanár.Borzasztó arrogáns nő.Egyedül neki lehet véleménye,és isten ments,hogy valaki az övétől eltérő vélemémyt mondojon,mert akkor jajj az illetőnek,csúnyán monda "pofára" osztályoz,javításra esélyt sem ad,jópfizós,kedvenceket választ,de még a "kedvencei" is utálják,ha egy jó tanuló valamit nem tud az óráján akkor rögtön előveszi a "csódtam benned" szöveget.14/L

2012. ápr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

legjobb: rajzoktato őt nagyra becsülöm.

legrosszab: a magyar

a matek utolsó2éves

a történelem

a francia

a német

az ének

a kémia

első2éves fizika

biológia

tesi

ezek mindegyike utálnivaló.volt. hahahahahhahaaa már elballagtam onnét- bárcsak eltörölhetném ezt a 4 évet amit itt lehúztam ebbe a nyomornegyedben.

2012. ápr. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!