Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Milyenek voltak a...

Kamaszok! Milyenek voltak a legjobb/leghülyébb tanáraitok? Miért szerettétek/utáltátok őket? Minden érdekel.

Figyelt kérdés
Tanár szeretnék lenni és érdekel, hogy mitől jó vagy rossz egy tanár

2012. márc. 19. 16:32
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

nekem apám-anyám tanár :D és tavaly érettségiztem, úgyhogy frissek az élmények:

-magyar: egyértelműen pofára osztályozott; 3 hiba 2-es, 15 meg 4-es??? Megvolt a pár kedvence, ők bármit csináltak, jól jöttek ki belőle. Én nem közéjük tartoztam, így dolgozatban ha szó szerint a könyvet írtam ki, az is csak 2-es volt. Mellesleg rendkívül unalmasak voltak az órái és folyton a családjára hivatkozott: késtem 20 percet, mert sütit kellett ennem, ezért ma tovább maradunk... vagy: tegnap takarítottam, nem volt időm kijavítani a dolgozatodat, ezért egy (!!!) jeggyel zárlak le...

-fizika: rendes volt, de iszonyatos órákat tartott. Semmi kísérlet, semmi érdekesség csak képletek és számolások.

-töri: sosem unatkoztam az óráin! Nem a tankönyvet olvasta fel, nem is használtuk a könyvet, csak a térképeket néztük meg benne. Füzetbe írtunk végig, de érdekesen, poénosan adta elő, ha el se olvastam, akkor is tudtam az anyagot. Év végén nagyon meglepődött és örült, amikor meghívtuk bográcsozni.

-matek: felírta a táblára, letörölte. Nem magyarázott semmit és szemétkedett.

-német: tudta, hogy mik a képességeink, úgy állt hozzánk. Lehetett vele beszélni, hogy ha aznap van már három dolgozat, ne legyen még egy. Őt is szerettük.

-osztályfőnök: mindenhol keresztbe tett nekünk, soha semmit nem mondott el, utána pedig mi voltunk a hibásak, hogy miért nem csináltuk meg, amit nem is tudtunk, hogy kell. Állandóan kiabált. Ha valamiben segítséget kérünk, vagy szóvá tettünk valamit, azonnal be akart perelni mindenkit, mert "ez az xy iskola hitelének a rontása". Meg van róla győződve, hogy amit csinál, az jó. Informatikát tanított: ha valamit nem tudtunk, a súgóban kellett megnézni egyébként meg a googole legelső találatát adta fel megtanulni. Soha SEMMIT nem magyarázott el, hanem "old meg!" volt.

-informatika az utolsó évben: messze a legrendesebb tanárunk. Fiatal és ugyanitt végzett, úgyhogy ismeri a körülményeket. Végig baráti volt a viszony, két hónap alatt tanított annyit, mint korábban ofő egy év alatt.

-szakmai: PDF-ből felolvasta az anyagot, a kérdéseket nem értette, pluszt nem tudott hozzátenni. A mérésekben segíteni kellett neki, mert egyedül nem boldogult...

2012. márc. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb a kémia-fizika tanár, mert nagyon jól magyaráz, ha valaki nem ért valamit, akkor elmondja még egyszer, és még egyszer és (óra után) még egyszer...Következetes(általában, és akkor is a nekünk kedvező irányba enged, ha nem az:D), bármiről lehet vele beszélni (azért nem órán), érdekesen tanít, a hétköznapi dolgokat amikor csak lehet beleszövi a tananyagba, hogy érdekelje azt is, aki nem igazán erre akar majd továbbmenni. Versenyre is felkészít, de nem kapunk leszúrást akkor sem, ha éppen nem volt időnk megcsinálni a gyakorlásra kijelölt feladatsort, nem erőltet rá a tanulásra (ott). Valamint két tanár van akinél semmiképp sem puskázok, vagy súgok(rám inkább ez utóbbi jellemző), az egyik ő. Kb. egy mondatot mondott, amikor rájött, de azóta sose, és azt hiszem nem is fogok. (Ez volt majdnem 3 éve)

A másik a némettanárom, és ofőm, nagyon jól tanít, bár rendszerint kikészítjük. Vele is lehet beszélgetni, de ő néha csak szeretné, hogy ez ne órán történjen meg.

A töritanárom is jó, ő bejött első órán, és azóta nála mindig rend van. Egy szótagra felemeli kicsit a hangerőt, máris csend lesz. Ugyanakkor nagyon sokat viccel, mesél vicces sztorikat.

Szeretem a magyartanárom is, vele aztán tényleg mindenről lehet beszélni, általában órán is. Kb. három óra allatt tanulunk annyit, amit egy óra alatt lehetne.


Akit utálok, az a földrajztanárom. Ok nélkül önmagát behergelve kiabál, ordítozik. Senki nem veszi már komolyan. Részrehajló, pofára osztályzó, és önmagát járatja le.

2012. márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Imádom: Föcitanár, bár a föcit utálom, de a tanár marha nagy arc, ismeri Mo. legjobb barlangászait, sőt, még barlangászott velük, bejárta stop-al egész Európát, hegyet mászott, és még sorolhatnám miket csinált... Brutális sztorijai vannak, és jó beszélőkéje, oltári szövege, és emellett még nem volt, hogy diák nem figyelt volna órán... Persze, ha megszólal valaki kiküldi óráról, és igazolatlan, de amúgy szünetben stb., olyan mint egy osztálytárs, pedig 45 felett van...


A leghülyébb ofő, nemtudom, hogy sajnáljam, vagy gyűlöljem... Hülye osztályt kapott, eleve idegbeteg, perverz nézése van, már elég idős, és mindenen kiakad... (pl ma volt, hogy pár gyerek lehet, de csak lehet, hogy majd nem tud hétfőn megírni vmi vizsgát, mert diákolimpia lesz, erre ordibálni kezdett -a srác nem volt szemtelen vagy bármi- és azt mondta, hogy a pótvizsgájuk "k*rva nehéz lesz.") Róla kb ennyit tudok mondani.

2012. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

A töritanárom sunyi ember és ez nagyon rossz. Nem nyíltan, szemtől-szembe szemét-sőt a legtöbb ember szereti. De már párszor kimutatta a foga fehérjét. Rendszeresen előrángatja az aktuálpolitikát az óráin, amit mondd az úgy van és kész (nem történelmi eseményekről, hiszen az a szakmája, hanem mondjuk a Fideszről mit gondol). Nem lehet vele vitázni, mert ordít. Ő politizálhat, de más persze nem. Osztálytársam elővette, hogy szerinte nem kéne a magyar katonáknak Afganisztánban lenniük, erre öt percig ordibált vele, nem hagyta szóhoz jutni és a végén elhangzott egy elég durva kijelentés a részéről "Ha megtámadnák Magyarországot TUDOM, hogy te meg a hozzád hasonlók nem védenék meg a hazát!"-mindezt százhúsz decibellel. Lehazaárulózta az osztály előtt a srácot, ő csak pislogott. Máskor egy lány mondta, hogy nyelvvizsgázna, nem tudná-e leigazolni neki a trianoni emlékműsort (hülyeségekre ad igazolást rendszeresen), erre őt is lehazaárulózta, persze ordítva, hogy nem csak a tüntetéseken kell magyarnak lenni (a csaj életében nem tüntetett). Egy lányban volt bátorság, aki visszaszólt neki, megvédeni az osztálytársunkat, tőle meg ellenőrzőt kért, mert elhangzott a bakker szó. Aztán közölte, hogy felb*sztátok az agyamat. Enyhe kontraszt nem?

Amúgy érettségi előtt ennyivel még '56-ot nem vettük, de tavaly számoltam és több, mint tíz töriórára jött be napló meg minden egyéb nélkül és közölte, hogy "nincs kedvem tanítani". Úgyhogy beszélgettünk a VV-ról, a sok hülye meg még örült is ennek.


Az benne a legfájdalmasabb, hogy rendszeresen viccelődik, jófej(nek mutatja magát), diákkori sztorikat mesél és imádják az emberek. Közben meg egy magányos, megkeseredett alkoholista.


Ja és körbebástyázta magát érdekbarátokkal. A keresztnevén emlegeti a polgármestert, kérkedik vele, hogy a megyei közgyűlés elnökével szilveszterezett, meg hogy a városi bíróval szokott sörözni, szóval semmit nem lehet ellene tenni. Kirúgni sem tudták, pedig nyílt titok, hogy viszonya volt egy diáklánnyal egy éve. De akinek ilyen barátai vannak, azon még az igazgató sem talál fogást.

2012. márc. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

"Ja és körbebástyázta magát érdekbarátokkal. A keresztnevén emlegeti a polgármestert, kérkedik vele, hogy a megyei közgyűlés elnökével szilveszterezett, meg hogy a városi bíróval szokott sörözni, szóval semmit nem lehet ellene tenni. Kirúgni sem tudták, pedig nyílt titok, hogy viszonya volt egy diáklánnyal egy éve. De akinek ilyen barátai vannak, azon még az igazgató sem talál fogást."

Jesszus!!

Hányadikos volt a csaj??

Télleg sajnálok itt mindenkit akinek volt rossz tanárja!!

Nekem állati nagy szerencsém volt a tanárokkal!!

2012. márc. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Én talán 2 tanáromat 'bírom'.

Az egyik az osztályfőnököm. Ő olyan, hogy az egész osztály imádja /ő is minket/. Diáknapkor szokott olyan lenni, hogy a leg-ek akkor ő lett a legjobb tanár.

Ő olyan, hogy jól leadja az anyagot, jól előadja magát. Emellett hatalmas egy személyisége van. Szünetekben órákon nagyon sokat szoktunk nevetni vele.

Talán a másik olyan tanáromal volt olyan elég hülye helyzet, hogy elejébe elvoltunk utána volt egy félév mikor nagyon utáltam hozzábejárni aztán idén elsőfélévbe kiakasztott. /elég sz*r napom volt mindenki engem idegesített és még ő is tett rá egy lapáttal/ Akkor, hogy elmondtam neki, hogy utáltam régen bejárni hozzá és, hogy mennyire kibuktam, az akkori megjegyzéséért. /ez talán azért jó mert sok olyan tanár van aki elé nem mernék kiállni így hogy elmondjam neki hogy valami nem tetszik/ Azóta úgy vele is ok. Néha kicsit kötöszködünk egymással de jól van ez így.


Két olyan tanárom volt akit nagyon nem bírtam/bírok. AZ egyik tavaly tavaly előtt tanított. Ő olyan egy perc és a plafponon vagyok tipus volt.

A másik tanár mind máig tanít. Ő olyan hogy szerzek egy2-3ast akkor beszóln /áá jobb is lehetne/ meg hogy beadandót/házi fogalmazást/ írtunk és külön lapra elkészítettem. Jön leadás után kétnappal hogy nem kaptam meg tőled a fogalmazást. Mondom de meg kapta. A többiekkel adtam oda. Ő: de nem, írd ujra. É.: de megirtam.

rá kétszünettel megtalálta... Oda küldte egy csajjal /aki ráadásul nem is csoportáűrsunk/ de még annyit se mondod hogy bocsi vagy hogy igazad volt. De az ő esetében azt se értem, hogy hogy akar úgy nyelvet tanítani, hogy nem használja a táblát...

2012. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon rosszul jártunk most évelején.2 osztály volt, ugye A. meg B., a másik osztály ofőjét kaptuk, aki:

-Rendesen tanít

-Tud magyarázni, DE:

-csak a másik osztállyal foglalkozik

-a régi ofőnkkel megyünk osztálykirándulásra

-mindenből kihagy minket, csak az ő osztálya(szereplés stb.)

-semmit nem mond el, igen, azt sem hogy áttették a technikát és nem hoztuk a könyvet..

A legjobb az infó tanár, vicces, úgy vicces, hogy humora is van, nem csak az akar lenni, és nagyon jól magyaráz:)

2012. márc. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Fizika <3 :D Jól magyaráz és fiatal. :) Mi vagyunk az első osztály, akit tanít. 22 éves .:D (Igaz,eléggé furcs,a hogy "bácsizni" kell , pedig mindkét testvérem idősebb nála.
2012. márc. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
100%

Én több tanáromat is nagyon bírom!:D

Az egyik a matek tanárnőm, aki már elég idős, és lehet, hogy jövőre sajnos nyugdíjba megy. Vele órán is jól elbeszélgetünk, (Nem a matekról.)(Mivel már nagyon régóta tanít, vannak jó sztorijai) de azért rendesen megtartja az órát. Nagyon jól magyaráz. Lehet kérdezni. Nagyon kedves, és azon van, hogy minél jobb jegyeket kapjunk! Még egy ilyen jó tanárt szerintem sosem fogok kapni! Nagyon rossz lenne, ha jövőre már nem ő tanítaná a matekot.

A másik az angol tanárom. Ő harmincon éves férfi. Nagyon jó fej. Csomót poénkodunk/poénkodik. Lehet vele beszélgetni órán (kívül).

És még nagyon bírom a kémia+fizika tanárnőt is. Ő is elég gyakorlott a szakmában. A matek tanárnőmmel egyidős, ezért sajnos lehet, hogy következő évben már nem ő fogja tanítani ezt a két tantárgyat. Vele is lehet órán beszélgetni, de jobb szereti, ha órán kívül. Rendesen magyaráz, de kicsit szigorú. De ez változó. Ezt úgy értsétek, hogy ha tudunk mindent, akkor tök kedves, de ha hülyék vagyunk és valami nagyon nem megy, akkor mérges. :D Szokott viccelődni is.

Akit nem szeretek, az a nyelvtan+irodalom tanárom. Iszonyatos unalmasan tart órát. De végül is ki lehet bírni..:D

2012. márc. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3.-ban volt a legjobb tanárnőm. Csak arra emlékszek hogy matekot tanított.Bevallom őszintén hogy azért szerettem annyira mert teljesen olyan volt mint mamám (itt a belső tulajdonságaira gondolok) és mivel mamámmal csak szünetekben tudtam találkozni most így visszagondolva jöttem rá hogy azért jelentett nekem olyan sokat az a tanárnő mert valamilyen szinten pótolta mamámat . Úgy vettem észre hogy ő is kedvelt engem mert megesett hogy Mucikának hívott és nagyon kedves is volt velem. Sajnos csak 1 évig tanított mert nyugdíjba kellett mennie.De nagyon jó hogy tanár szeretnél lenni mert ha már csak 1 diákban is olyan jó emlékeket hagysz majd mint amilyeneket ez a tanárnő hagyott bennem akkor már nyert ügyed lesz és büszke lehetsz majd magadra :)
2012. ápr. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!