Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengednétek 14 éves...

Ti elengednétek 14 éves lányotokat?

Figyelt kérdés
Arra kérlel, hogy hagy menjen le a Balatonra pár barátjával néhány napra a nyaralónkba. Megígérte, hogy semmi olyat nem fog tenni amit a jelenlétünkben nem tenne meg. A barátait ismerem, normális gyerekek. Ti elengednétek a gyereketeket?

2012. máj. 26. 22:38
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
64%
én semmiképpen nem engedném el.!
2012. máj. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
65%

Miért akarna egy 14 éves gyerek(!) elmenni a barátjaival a Balatonra egyedül,felnőtt kísérete nélkül?

Ha annak idején,2 éve én elakartam volna menni,akkor csak is azért akartam volna oda elmenni,hogy bulizzunk,meg strandoljunk.

Na de kérem!Ez volt 2 éve.A mai divat már az,hogy minden 13-14 évest már megd*gnak és a szülőt ezek a "rendes kislányok" úgy áttudják verni,hogy az hihetetlen.

Annak idején sem voltunk szentek,most már meg pláne,de én még személy szerint szűz maradtam:) nem is bánom,hogy még keresem azt a fiút,aki megérdemli,hogy lefeküdjek vele.A bulikból is kimaradtunk,mert az a normális,ha most kezdünk még csak élni 16 évesen.Nem nevelnek engem sem apácának!Félreértés ne essék!De 14 évesen azért még keményebben neveltek.Szerintem ez volt a normális.Ha a lányod felháborodik erre az egészre,akkor mondjad el neki,hogy rengeteg baj is érheti,amellett,hogy egy nagy szórakozás az egész.Ugyanis lelépni a haverokkal 14 éves létükre bulinak számít,messze a szülőktől,DE!Mi van,ha ott üti el valami,vagy ott adnak neki először drogot,ott iszik be úgy,hogy az árokban alszanak?Csak magadat hibáztathatod majd ezekért.Lehet,hogy tapasztaltabb lesz a kislány,de az is lehet,hogy a kórházba kerül.

Semmiféleképpen nem engedném!


16/L (igen,ennyi)

2012. máj. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
82%
Csak akkor ha lesz közöttük egy 18 éven felüli.
2012. máj. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedném el, csak ha egy megbízható felnőtt rokon (!) rájuk tudna nézni rendszeres időnként (mondjuk naponta, de még jobb lenne, ha velük is maradna végig).


14 évesen még túl kicsik ahhoz, hogy felügyelet nélkül legyenek, még akkor is, ha nagyon jó gyerekek.


Egyébként ha lenne velük egy 18 feletti BARÁT, akkor ha lehet, még inkább aggódnék. Hány és hány kérdést lehet pl. itt is olvasni, hogy akár huszonX évesek is 14-15 éves tinikre hajtanak. Plusz egy 18 felettivel az alkohol és a dohány beszerzése se okozna problémát nekik.


Paranoiás lennék? Lehet, de szülőként az én felelősségem, hogy épen egészségesen megélje a gyerekem a felnőttkort.

2012. máj. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 alatt nem engedném,bár nem vagyok szülő.

17/L

2012. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Nem majd min 16-17 évesen ha megy velük megbízható felnőtt,és a gyerek is megbízható,addig ne menjen a kisasszony sehova,egy kislánynak nincs helye egyedül se a Balatonon sem máshol.Egy 14 éves még kislány,hiába manapság már abszolút nem azt gondolják magukra mind a viselkedésük,öltözködésük alapján de akkor is az,barátokkal való nyaralásnak pedig nincs még itt az ideje.
2012. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Biztos,hogy nem!"Megígérte, hogy semmi olyat nem fog tenni amit a jelenlétünkben nem tenne meg"

Egyébként azt mondja,amit hallani akarsz!

2012. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
97%
11:24 Most úgy beszélst, mintha 16 évesen nem lennél ugyanolyan gyerek, mint egy 14 éves. A válaszodból is az jön le, hogy egy magát idősebbnek és érettebbnek gondoló kislány vagy még, de most őszintén....
2012. máj. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim válasza:
91%
#18 jól mondod. meg mintha 2 év alatt olyan sokat változna a világ
2012. máj. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedném el. Gondolom a barátai is hasonló korúak, gyerekek még. Engem ennyi idősen kb este 10-ig engedtek el otthonról, azt is úgy, hogy értem jöttek.


Persze, hogy most azt mondja, hogy semmi hülyeséget nem tenne meg. Mi mást mondana? :) "Anya, lemegyünk a Balatonra, iszunk, lerészegedünk, hányunk, szexelünk", stb? Ezt mondaná? :) Persze nem azt mondom, hogy a lányod, ezek közé tartozik. Tudom, hogy sok normális 14 éves van, és én elhiszem, hogy a lányod is közéjük tartozik.

A barátait viszont nem ismered eléggé. Nekem 15-16 évesen voltak olyan osztálytársaim, akik kitűnő tanulók voltak, tanárok kedvencei, és a barátaik szülei is imádták őket. Hétvégente meg ment a buli ezerrel, pia, részegség, füves cigi, az egyiknek 15 éves volt egy barátja plusz két szexpartnere. (Ma orvosi egyetemre jár.)


Csak annyi kell, hogy legyen a társaságban mondjuk két ember, akik visznek/vesznek piát, és ők rá tudják venni a többieket is, hogy igyanak. 14 évesen sajnos már nagyon elterjedt dolog az alkohol, és ebben a korban nagyon befolyásolhatóak a gyerekek, senki nem akar kilógni a sorból, a "bandához" akarnak tartozni, ahol menő, ha iszol...


A Balaton meg különösen veszélyes helyszín, főleg ha isznak. Mi van, ha kissé berúgva indulnak el strandolni? Vagy elmennek egy diszkóba. Tudjuk, milyen a Balatonnál az éjszakai élet, diszkók bulik hátán, minden pasi csajt akar szerezni, és a mai világban már az sem baj, ha 14 éves a lány, főleg ha a felnőttes ruhák és a sok smink miatt simán kinéz 18-nak.


Szóval, én nem engedném, de ahogy mások is mondták, te ismered a lányodat. Ha teljesen megbízhatónak, érettnek tartod, és a barátait is, vagy ha már voltak korábban egyedül gond nélkül, akkor talán...


De ha elengeded, mindenképp beszélgess el vele pár dologról előtte. Pl arról, hogy ha valaki beteg lesz, vagy valami kisebb sérülés éri, azt hogy kell ellátni (nyár, Balaton, nem nehéz elképzelni pl. egy napszúrást, vagy a strandos kajától a hasmenést, vagy valamilyen vírust). És arról, hogy ha este mennek valami buliféleségbe, vagy akár egy olyan helyre, ahol sokan szórakoznak (pl Balaton-part, nem kell ahhoz diszkónak lenni), akkor senkitől ne fogadjanak el italt, és az árusító helyeken is csak palackozottat vegyenek.

Nem adnék neki túl sok pénzt, hogy ne tudja felesleges dolgokra (és pl. alkoholra) költeni. Legyen elég az utazásra, kajára-innivalóra, fagyira, meg esetleg kisebb ajándékok vásárlására.

Minden nap felhívnám (de nem hívogatnám folyton).

Az összes barátja telefonszámát elkérném, talán pár barát szüleitől is.

2012. máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!