Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 14 éves lány érettebb a...

Egy 14 éves lány érettebb a társainál/barátainál, ha az anyja lassan 4 éve meghalt, és az anyja halála előtt 3 évig ápolta őt?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, anyukám október 1-jén lesz 4 éve, hogy meghalt. Veserákja volt. Mivel apámmal külön éltek, és semmilyen nagyszülőm nem élt már akkor, így nekem kellett őt 3 évig ápolnom. Az utolsó fél évben már apu is feljött Pestre, hogy segítsen, de mégis (egy akkor 10 éves lánynak), kemény dolog volt azt feldolgozni, hogy az anyja (mikor már végleg kórházban volt) nem ismerte fel a saját lányát.

Szerintetek, érettebb vagyok a korombelieknél?

(Amúgy azért érdekel, mert már többen nis mondták, hogy így nem csoda, hogy érettebb vagyok, de azért érdekel, hogy itt az emberek mit gondolnak erről.)


2009. jún. 30. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Bizonyos dolgokban biztosan érettebb vagy a korodnál, mert jó sokat tapasztaltál és felelősséget vállaltál nem is kicsit. De azért nem mindenben, légy óvatos ! élet tapasztalatod azért még kevés van, nehogy valaki visszaéljen vele.

27/L

2009. jún. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen,szerintem sokkal érettebb vagy.Nem csak a külső a kinézet,hanem a felelősség az ami érettebbé tesz minket.Az anyukádért őszinte részvétem.:(

Nagyon rossz érzés lehetett az,mikor tudod,mi fog történni,de látom,te is segítettél és gondoztad anyukádat felelősségteljesen.Remélem sokat segíthettem és hasznos volt a válaszom!Tarts még ki nagyon ügyes és erős lány vagy!!És érett is..:)

2009. jún. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Szerintem éretebb vagy jónéhány dologban. Megfontoltabb lehetsz és meglátod a szépet...mármint hogy mindenkinek akkor tűnik fel vminek a léte amikor elvesztette. Őszinte részvétem.:(
2009. jún. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt sajnos hasonló """élményben""" részem (nagyszülő, de mivel a szüleim folyton dolgoztak, ők neveltek, náluk laktam gyakorlatilag), én is évekig néztem, ahogy lassan leépül, 12 éves voltam, amikor elhunyt szegény (pedig nem volt öreg), az utolsó hetekben volt, hogy kiabált velem, mert furcsa dolgokat álmodott rólam, utána nem ismert fel... Apukám is rákos volt, csak felépült. Most leszek 17 éves, én azt gondolom, hogy abban mindenképp más vagy, mint a többiek, hogy nem viccelődsz a halállal, és a különféle rákos megbetegedésekkel (Többen nagyon viccesnek tartják a hererákot, nekem ez valahogy nem jön össze, mivel apukám majdnem belehalt...Amúgy sem vicces), meg talán a hülyeségeken nem röhögsz annyira, én ezt vettem észre magamon, és megtanulod becsülni azokat, akik megmaradtak neked. Egyik osztálytársamnak anyukája hunyt el tavaly, ő addig is komoly volt, de most méginkább az, és egyszerűen csak jót tudok róla mondani, saját fájdalmát félretéve segít bárkinek, akinek baja van. Neked őszinte részvétemet küldöm, tudom, hogy általában egy nagyszülő nem ugyanaz, mint a szülő, de szerintem nincs különbség a szeretteink értéke között.
2009. júl. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 évesen csináltam ezt végig, és "csak" 1 évig, Anyu agydaganatban halt meg. Még annyi idősen is egy tragédia, nemhogy 10 évesen :( Szegénykém, erősnek kell lenned! Igen, érettebb vagy a többieknél, mert hamar fel kellett nőnöd, nincs meg a biztonságot nyújtó hátország, hamar ki kellett szállnod a "fészekből". Minden jót neked! Egy 33 éves anyuka
2009. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem is volt tapasztalatom ilyenekben. :( 7 éves voltam, amikor egyik nagybátyámnál torok daganatot találtak, majd nem sokkal később rákot diagnosztizáltak... 11 éves koromra már mindenen végig ment, műtét, őssejt, csont pótlás, gége metszés, bal oldali bénulás. Akkor diagnosztizálták másik nagybátyámnál a hasnyálmirigy rákot. Még mindig tisztán emlékszem, hogy ezt nekem decemberben mondták el, én pedig kétségbe estem. Ő februárban meg is halt, majd azt követő szeptemberben másik nagybátyám is. Akkoriban volt 8(!!) agyvérzése dédipapámnak is, ő 7 évig élt "fél oldallal". Az ő ápolásába be kellett szállnom. Imádta a dédunokáit, a végén már beszélni sem tudott, csak sírt amikor meglátott. Aztán nagypapám... ha őt láttam akkor én sírtam, félévig az ő ápolásából, itatásából, "sétáltatásából" is kivettem a részem, és fájt amikor utolsó előtti hetekben megkérdezte mamámat, hogy ki volt az a lány az előbb mellette, de bár a könnyeimet nyelve, kibírtam. Tavaly decemberben dédimamám halt meg lyukas tüdővel, őt is próbáltam minél többet látogatni, rengeteget beszélgettünk, megölelt, aggódott értem, és még mindig emlékszem az utolsó puszijára :( Talán életemben nem éreztem annyira közel magam az ájuláshoz egy temetésen a zokogástól mint az övén. Egyszerűen imádtam, ő volt a példaképem, és nehéz feldolgozni hogy nincs többé. Minden elismerésem azoké, akik ezt az édesanyjukkal, vagy édesapjukkal csinálták végig, én belebetegednék az biztos. Elég ragaszkodó természetű vagyok, és hiába tudom, hogy ez az élet rendje, akkor is borzalmasan nehezen tudom elfogadni, és feldolgozni az ekkora tragédiákat.

Kérdésedre válaszolva, én is mindig kilógtam a sorból, amíg mások jóízűen nevettek az "ördögös, halálos" vicceken, addig bennem valahol mindig keserűség jelent meg. Amíg mindenki azt mesélte, mit csinált a rokonokkal, mindig arra gondoltam, hogy milyen szép és nagy családom lehetne, ha ez a nyomvadt rák ne szólt volna bele, és sajnos most még csak a legközelebbi rokonokat emeltem ki!:( Elismerésem, és vigyázz magadra, illetve a lelkedre, nehogy kihasználja valaki ezt a bizonyos fokú érettségedet.

2009. júl. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos érettebb vagy, de azért vigyázz, mert ez nem jelent semmit. Van bőven a világban olyan dolog, ami, hiába vagy érett, butaságot hoz ki belőled, nem helyesen fogsz cselekedni.

Tudom, hisz én is átéltem.

Én 15 voltam, mikor anyám meghalt, előtte betegeskedett. Apámra nem számíthattam, hisz mindig iszik, pénzt költ.

Persze érettebb lettem, de mégis sikerült hülyeséget csinálnom, ami akkor nem annak tűnt.

2009. júl. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 13 éves vagyok.Nekem is elváltak a szüleim . és anyummal éltem. Ő 3 éve meghalt. Én ápoltam egyedül. néha egy két napra jött le nagymamám segíteni . nagyon nehéz volt 10 évesen ezt megtenni nekem is , szóval tudom mit érzel . Amugy nekem is mondják hogy érettebb vagyok a kortáraimnál. Ugyhogy szerintem te is érettebb vagy.
2009. júl. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

őszinte részvétem:(

én is csak azokat tudnám leírni mint az elöttem szólóak:)

2009. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Aubrey* ***** válasza:

Nagyon sajnálom anyukádat!!! :(

Egyik nagyon jó barátnőmnek is meghalt az édesanyja rákban ,még mikor kicsi volt,és ő nagyon is tudja milyen nehéz anya nélkül felnőni! Te sokkal érettebb vagy a korodnál és olyan dolgokat éltél át, amit más lehet hogy egész hátralevő életében nem fog!!!!!!!!!!!!!

2010. júl. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!