Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti adnátok tíz éves gyereknek...

Ti adnátok tíz éves gyereknek energiaitalt?

Figyelt kérdés
2012. júl. 4. 17:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
A koffeintől féltek? Nálunk az nem zavar senkit, de pl suliban azért nem szabad, mert taurint tartalmaz. (Egy szívritmus-szabályozó szer.) Állítólag drogfüggőséget okozhat a későbbiekben, bár én nem nagyon hiszek benne, mivel egy szelet bárányhús is nagyon sokat tartalmaz, és szerintem a drogosok nem attól lettek azok, mert sok bárányhúst és energiaitalt fogyasztottak...
2012. júl. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

Taurin? Az a babatápszerekben is van :).

Undorító íze van, és hányingerem van a szagától. Az én gyerekem akkor se fog ilyen hulladékot inni a közelemben, ha koffeinmentes vitaminkoktél lesz :))).

2012. júl. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

Nem. Max vizet. Annál csak a sör jobb :D

Amúgy 19 éves létemre életemben talán, ha 3 decit ittam meg. De sokat mondtam szerintem. :-)

2012. júl. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. júl. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
69%
10 évesnek?? Nem. Mire kellene neki plusz energia?
2012. júl. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim válasza:
0%
miért adna bárki 10 évesnek? fölösleges, és egészségtelen!
2012. júl. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Nem.Kollégámat mentő vitte el a munkahelyről,megivott egy másfél literest,összerogyott tőle,majdnem leállt a veséje,két napig katéterezték,stb.
2012. júl. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Dehogy még idősebb gyereknek sem,a taurin beépül a gerincvelőbe majd szépen fokozatosan leépíti,nem beszélve a koffeinről.Ahogy alkoholt és cigit sem nyomnék egy 10 éves kezébe energiaitalt sem.(Bár cigit semmilyen korú kezébe sem adnék,egy pohár bort,pezsgőt,16 éven felülinek alkalmanként,ünnepekkor igen)
2012. júl. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
A mentőknél úgy tudom már bejelentési kötelezettség van, ha valaki energiaital mellett lesz rosszul. Nem sokat adok neki még a piacon! 10 éves gyereknek nincs szüksége mérgekre!
2012. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Direkt nem kínálnám vele, de agyvérzést sem kapnék attól, ha látom, hogy azt iszik... kb annyi az élénkítő hatása, mint egy erős teának, a többi pszichés...

A taurin meg - az eddig írtakkal szemben - nem maga az ördög, hanem csecsemők számára esszenciális aminosav. Az anyatejben is megtalálható.

A felnőtt szervezet kéntartalmú aminosavakból (cisztein, metionin) a szükségleteknek megfelelően állítja elő enzimatikus oxidálás útján, így hiánybetegség emberben nemigen tapasztalható. A szívizom egyfajta megbetegedéséért újabb kutatások szerint a taurinhiány lehet felelős, de ezt még nem sikerült hitelt érdemlően bizonyítani. Macskák számára nélkülözhetetlen, esetükben az elégtelen bevitel súlyos hiánybetegségekkel jár. (irja a Wiki)

Szóval, aki a taurintól akarja mániákusan tiltani a gyerekét, annak az anyatejnél kellene kezdenie...

2012. júl. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!