Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti adnátok tíz éves gyereknek...

Ti adnátok tíz éves gyereknek energiaitalt?

Figyelt kérdés
2012. júl. 4. 17:34
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Nem adnék, még felnőtt korban is egészségtelen, de egy 10éves gyereknek pláne
2012. júl. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Nem a wikipédián kellene utána olvasni,nekem tesóm mondta aki orvos,gondolom nem mindegy milyen mértékben van benne.
2012. júl. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Kedves előző, a wikin kívül is tudom, mire való a taurin... csak hát minek megfogalmazni újra, amit valaki valahol már megfogalmazott JÓL, ha egyszer létezik a CtrlC-CtrlV is:)

És persze, hogy nem mindegy a mennyiség, a közönséges vízbe is bele lehet halni... a konyhasóról nem is beszélve... pusztán mennyiség kérdése... na, ezekben a löttyökben NINCS ilyen mennyiség... jó, persze, ha valaki megiszik másfél litert egyszerre (ahogy szerepel itt egy válasznál) az adott esetben lehet, hogy rosszul lesz... ha meg másfél liter kisüstit nyom le egyszerre abba lehet, bele is hal... de szerintem nem ezekről beszélünk.


Mellesleg az egyéni érzékenység is fontos... a zasszony egy harmad kávétól rosszul lesz, én meg napi 3-4 kávé nélkül vagyok agyhalott... legalább nem issza el előlem:)))

2012. júl. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Másfél literbe is nehéz belehalni. Mégis mi ölne meg? A taurin egy fehérje átalakításért felelős aminosav, az anyatejben és bébiételekben is megtalálható. Persze, lebontja a gerincvelőt... Hát aki ezt mondta annak már leépült az idegrendszere elég rendesen. Koffeintartalma is csak akkor két csésze kávé értékű, hogyha a legalpáribb vízzel felönthető instant kávét, és a legjobb minőségű energiaitalokat vesszük alapul. Ahhoz, hogy koffein mérgezés alakuljon ki 600mgre lenne szükség. Tudjátok hány doboz Red Bull-t kellene meginni ahhoz, hogy ez elérjék? Körül belül 8 dobozzal. Egy gagyibból, amiket 1,5 literes kiszerelésben árulnak 8 at kéne meginni.

De egyébként aki megiszik 2 liter redbullt vagy 8 liter silányabbat annak előbb állnak le a veséi vagy lesz cukorbeteg, mint a koffein ártana neki.

2012. júl. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Utána kéne olvasni talán,káros lehet a vese és az agy működésre,nem beszélve arról ha alkohollal keverik.A lényeg az,hogy felesleges egy 10 éves gyereknek és abszolút nem egészséges a fejlődő szervezetnek,ugyanúgy,mint az alkohol.
2012. júl. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
47%
Igen. Most lehet, hogy le leszek pontozva. De ha meg akarná kóstolni akkor adnék neki. Nekem is adtak 5 éves koromban még se haltam bele.
2012. júl. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Szó sem lehet róla!!!
2012. júl. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, károsabb, mint a cigi, úgyhogy nem. Inkább kávét igyyon, ha energiára vágyik. Bár úgyis vesz magának, ha akar.
2012. júl. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Nem adnék. A barátomnak 8éves korában adott az apukája(gondolom csak kóstolóként), azóta is folyamatosan issza (persze a folyamatos alatt azt értem, hogy amióta magának is megtudja venni mert nem hiszem, hogy a szülei az egykor kicsi fiújuknak energiaitalt vettek volna), szinte víz helyett. Mindenki mondja neki, hogy nem kéne ennyit (akár napi 1,5 liter de sztem megvan az 2 liter is) mert káros a szervezetére. Volt, hogy túl sokat ivott és minden baja volt, csak fetrengett olyan rosszul érezte magát, na ezek után pár napig nem ivott de utána ugyanolyan mennyiségben vedelte..Olvastam az egyik kommentet, hogy 18 év alatt nem fogják kiadni(vagyis vmi ilyesmi volt benne,már nem tudom pontosan) hát én ennek nagyon nagyon örülnék. Tudom, hogy nehezen bírná de hosszú távon jó lenne, mert tényleg sokat iszik (napi 1-2 doboz meg sem kottyan neki), csak az egyik baj, hogy sok helyen még a cigit is kiadják 18év alatt szóval pont az energiaitalt nem adnák ki?!(sajnos) a másik meg az, hogy megesik, hogy idősebbnek nézik ezért 1-2 helyen simán kiadják neki a piát is nemhogy az energiaitalt ha meg neki nem adják majd ki, akkor megveteti vmelyik haverjával(szintén sajnos)
2012. júl. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
50%
"csak az egyik baj, hogy sok helyen még a cigit is kiadják 18év alatt szóval pont az energiaitalt nem adnák ki?!(sajnos)" - most szólj hozzá, az úgymond "diktatúrában" 1989 előtt bárki nyugodtan vásárolhatott bármit a közértben kortól függetlenül (illetve hát reggel nyitástól 9-ig alkoholt meg senki:)), és ettől még valahogy felnőttünk... én kifejezetten gyűlölöm az ilyen "rendpárti, zérótoleráns" tiltogatásokat... és hát persze, hogy nem is érnek semmit...
2012. júl. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!