Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy anyám végre...

Mit tegyek, hogy anyám végre leszáljon rólam?

Figyelt kérdés

mindenért kiabál rám,ha nem csinálom meg az agyám rogton miután felkeltem,ha a szekrényemben néhány ruha nincs osszehajtva,nem rakom el a cipomet,elfelejtem eloltani a villanyt,ha zárva van az ajtó a szobámban,mindenért és már nagyon idegesít. és nehogy azt írjátok,hgy beszéljem meg vele,mert vele nem lehet beszélni normálisan,ha felhoznám a témát kiabálna,vagy felpofozna

14/L



2012. júl. 7. 21:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
24%
Akkor tarts rendet és nem fog kiabálni!
2012. júl. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
71%

Ismerős...

Én elmentem koleszba. Azóta jobb. 15/l

2012. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk legyél kevésbé flegma és tarts rendet? Esetleg? ... Mert ahogy most ezt a képet látom, az ajtód zárva 14 évesen (okát nem értem, nálam nem lenne zárva az fix, ha anyád lennék), az ágyad feltúrva, a szekrényedben káosz, a cipőd ott, ahol kiugrottál belőle, mindenhol ég a lámpa.... nem tudom, mit vársz? Trehány emberrel senki nem lakik együtt szívesen. Alkalmazkodj egy egészen picit a változatosság kedvéért, és drámázz kevesebbet!
2012. júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
77%
Azért én a kérdezőt is megértem. Egy 14 éves lánynak magánéletre van szüksége, hadd zárja már be az ajtaját.
2012. júl. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
73%
Egyet értek!!! Nekem is hagyják bezárni az ajtómat és mégi normális ember vagyok! ( eddig :D) Na meg azt sem értem hogy ha nekünk nyitva kell hagyni akkor a szülőkkel mi van? Akkor legalább nekik is legyen nyitva! Nekem is lehet ugyan olyan fontos a magánszférám mint nekik.
2012. júl. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
30%

Megint egy hisztis kamasz.... :-( 14 éves vagy, ráadásul lány. Annyi igényed sincs, hogy MAGADTÓL, nem az anyukád kedvéért rendet tarts magad körül?

Anyukád vélhetően elég sokat dolgozik, többek között rád, jogos az elvárás, hogy legalább a saját cuccaidat tartsd rendben. A villanyt meg épelméjű ember leoltja, ha nem kell, egyrészt mert tudod az áram nem ingyen van, azt valakinek ki is kell fizetnie, másrészt mert normális ember figyel a környezetére is.

2012. júl. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
46%
Nem hisztizni kéne és flegmázni,hanem normálisan rendet tartani,lekapcsolnia villanyt magad után,ha kérnek valamit magadtól segíteni,nem királykisasszony vagy,gondolom,folyton zárva van az ajtód,és nagy ívbe lesz*rod,mit mondanak neked,vagy kérnek tőled.Emeled fel a feneked és csináld meg a kötelességeidet,lehet hogy 14 éves kislány vagy de ahhoz elég nagy,hogy rendet tarts magad körül,és ne pazarold az áramot.
2012. júl. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
nem vagyok hisztis.amugy miért ne lehetne néhány ruha csak bedobva a szekrényemben ami zárva van,csak én használom? és igen néha égve felejtem a villanyt és akkor?az ajtóm pedig épp elég sokat van nyitva mg este sem zárom be,mert engem nem zavar ha nyitva,de ha mégis be van zárva anyám beront és elkezd kibálni,hogy miért zárom be mit cisnálok?! nem hiszem,hogy ez bennneteket egy cseppe sem idegesítene hja és épp,hogy nem vagyok királykisasszonyt,mert az hamarabb lenne a tesóm aki sokkal rosszabb nálam,még hellyette is nekem kell rendet rakni,ha pedig nem azért is én vagyok a hibás,pedig 10 évvel idosebb nálam és o is lány,de arra nem képes,hogy az ágyát megcsinálja mielott kimegy a házból vagy elrakja a ruháit amik a foldon vannak,még azt is én csinálom meg és már elegem van
2012. júl. 8. 11:35
 9/30 anonim ***** válasza:
47%
hű hatalmas probléma, a rendrakás,bele ne halj,trehány vagy és igénytelen ennyit rólad,bezzeg ha te fizetnéd a villany számlát nem lenn ekkora a szád,elkényeztetett kislány vagy
2012. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
89%

nem értem a sok kritikust, nem voltak 14 évesek soha? milyen különös, én voltam! és ugyanezeket éltem át!


anyukád egy kicsit ráparázott a te kamaszkorodra, úgy vélem. én őt is meg tudom érteni, bár ebben az esetben azért nincs teljesen igaza. nem tudom, te meg tudod-e érteni (nem baj, ha nem), de őneki azért nehéz, mert te vszeg az utóbbi időkben hirtelen rengeteget változtál (csak 1 példa: lehet h pár hónapja még rendet tettél a szobádban, v nem zártad be az ajtód), neked fogalmad sincs róla, mert számodra természetesen zajlott, ő viszont kívülről lát téged, én megijed, mert úgy érzi, nem tud lépést tartani a dologgal. ezért, hogy ne veszítse el az anyai befolyását és szerepét, kicsit próbál téged "visszahúzni" a nagylánnyá válás (függetlenedés) útján. az én anyám is ezt csinálta, és is kikészültem tőle. ha minden jól megy, nem tart ez sokáig, csak kell neki egy kis idő, amíg összeszedi magát, és kitalálja a nevelési stratégiákat, megtalálja saját magát, mint anyuka. lesz olyan, amibe nem szól bele, és olyan, amit tilt majd. addig is azt javaslom, akár mennyire is nem lehet beszélni vele, mégiscsak próbálj te okos lenni. ha rádkiabál, h mit miért nem tettél meg, ne húzd föl magad, kérdezd meg, h miért olyan fontos? nem ér rá pl. 1 óra múlva? mi az a rend, amiről ő beszél, lehet, h neked másféle rended van? miért nem szabad a saját szobádban ide v oda rakni a ruhákat? miért ő pakol a szekrényedbe, miért nem te magad? amúgy az önállósághoz dolgozni is kell :-) ha tök kényelmes, h anyukád mos rád, tereget és elrakja a ruháidat, számíthatsz rá, h mindig bele fog szólni abba, hogy néz ki a szekrényed, függetlenül attól, hány éves vagy :-) ha legalább te fogod össze és rakod el a ruháid, egy problémával kevesebb.

nem tetszik nekem ez a pofozkodás, nem szép dolog. persze, attól is függ, te hogyan válaszolsz neki, ha nagyon provokáló vagy, akkor feldühíted, és tehetetlenségében megpofoz. próbálj szebben beszélni vele, nyugodtan, kimérten, mint egy felnőtt a felnőttel. és gyere vissza, írd meg, volt-e valami változás.

2012. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!