Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy anyám végre...

Mit tegyek, hogy anyám végre leszáljon rólam?

Figyelt kérdés

mindenért kiabál rám,ha nem csinálom meg az agyám rogton miután felkeltem,ha a szekrényemben néhány ruha nincs osszehajtva,nem rakom el a cipomet,elfelejtem eloltani a villanyt,ha zárva van az ajtó a szobámban,mindenért és már nagyon idegesít. és nehogy azt írjátok,hgy beszéljem meg vele,mert vele nem lehet beszélni normálisan,ha felhoznám a témát kiabálna,vagy felpofozna

14/L



2012. júl. 7. 21:34
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%
már válaszoltam de te besértődtél,igen voltam 14 éves,és mindig rendet tartottam magam körül,14 évesen már nem kellett rám szólni hogy pakoljak össze vagy kapcsoljam le a villanyt,igaza van anyukádnak,ne durcázz hanem emeld fel a segged és tegyél rendet magad körül,figyelj oda hogy lekapcsolod a villanyt,elzárod a vízcsapot,besegítesz, a tinik mindig azt hiszik nekik csak jogaik vannak,kötelességeik nincsenek, abszolút jó kamasz voltam,bár volt vitánk anyukámmal,sőt egy nyafogásnál kaptam egy pofont mert nem akartam mosogatni az volt az egyetlen pofon amit adott,de értettem a célzást,inkább hallgass anyukádra okosabb,tapasztaltabb,mint te ráadásul teljesen jogos,hogy azért rendet tudsz tartani maga körül
2012. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
nem lehet mindenki tokéletes kamasz,mint amilyennek te hiszed magad,hogy az voltál.
2012. júl. 8. 16:12
 13/30 anonim ***** válasza:
0%
nem mondtam,hogy tökéletes vagyok vagy voltam,senki sem tökéletes,de te iszonyatosan hisztis vagy, ahelyett,hogy felemelnéd a feneked beszélnél anyukáddal itt sírsz,mosd te a ruháidat és te pakold el,teregesd ki és egy szút nem fog ezért szólni
2012. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
81%

11-13-as nem kell keménykedni, te már valószínűleg jóval idősebb vagy, nem a 14 éves (forró) fejével látod a világot, miért nem vagy TE okosabb, és próbálsz kilépni magadból és visszahelyezkedni a 14 éves világába? kioktatni a legkönnyebb. de nem neked kell ezt a szitut megoldani, hanem neki, ezért személyre szabott tanácsot adj, a Kérdező személyére, ne a sajátodra!

gondolod, h az anyjával nem ért szót, de ha majd te helyreteszed, fejet hajt a bölcsességed előtt? vagy ez spec téged nem is érdekel...?

2012. júl. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
60%
hehe, ismerős. megértem, szerintem kicsit figyelj oda jobban. ;) viszont az ajtót zárd nyugodtan, kell a magánszféra.
2012. júl. 10. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

amúgy nyugi, egy kicsit tényleg hisztis vagy. :) végy mély levegőt, esetleg rajzold ki magadból vagy valami.


13/l

2012. júl. 10. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Én pont ebben a cibőben járok most. a nővérem azt mondta hogy próbáljam meg másképt felfogni ... igaz nehéz de egy kicsit nyalizz ne csak azt csináld amit kér hanem többet is és nyugodtabb lesz (valamenyivel) és akkor próbáld meg megbeszélni vele.

ha nem sikerülne akkor írj de akkor is ha sikerül.

most teztelem ezt a tanácsot én is ...

És rájöttem én is hiztis vagyok sőtt ... lusta i voltam amúgy meg az aki csak panaszkodott hogy emeld fel a segged meg ilyenek azt s@rd le rég lehetett 14 és bizto nem volt mintagyerek csak épp nem emlékszik ...

2012. júl. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

előző: anno nekem a pár évvel idősebb barátnőm tanácsolta ezt: ne ellenkezzek szemtől-szembe, legyek nyugodt, látszólag csináljam, amit anyám kér, ha mond valamit, bólogassak, aztán úgyis azt csinálok, amit akarok.

képtelen voltam megtenni, bár okosabb lett volna. akkora volt bennem a harci ösztön, h egyszerűen nem bírtam megállni, h ne szálljak vele szembe. így is ugyanaz lett a vége: anyám leszállt rólam, de megspórolhattunk volna több tucat veszekedést, és többmillió agysejtet...

2012. júl. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Én is zártam az ajtómat.

Nem hobbiból; kopogni megtanultak, csak megvárni nem, míg azt mondtam igen. Idegesített, hogy kérdés nélkül bejön bárki.

Amúgy ismerős :) Tényleg az az egyetlen megoldás, ha picit rendesebb leszel leányzó :)

Én se szerettem a rendet, de a hangos kiabálás számomra már irritálóbb volt, így választanom kellett :)

Nem magáért a rendért lettem rendes; én minimális "összevisszaságban" érzem jól magam - hanem mert, a hangos szó jobban idegesít, így azt igyekeztem megspórolni magamnak. Alkalmazkodj csöppet a béke érdekében.

2012. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
13%

Hűha! Itt aztán komoly bajok vannak..o.O

Már ne is haragudj meg, de 14 éves vagy nem fog senki utánad feltakarítani. Én anyud helyébe hagynám, hogy olyan disznóól legyen, hogy már moccanni se bírsz benne. Egy cipőt nem tudsz a szekrénybe rakni? A ruháidat nem tudod összehajtani? Nem tudod lekapcsolni a villanyt? Én magamtól jöttem rá, hogy mit hogyan kell csinálni, sőt én rendmániás vagyok és ha egy ruha vagy egy asztalterítő ferdén áll, nincs beágyazva már ciccegek magamra. Nem anyud a hibás, hanem Te! A ruháidat hajtsd össze, a cipőidet tedd el, reggel ágyazz be! Komolyan, egy fél órás munka ha mindezeket megcsinálod felkelés után még annyi sincs. A cipődet mindig rakd el. És gondolj bele: nyilvános helyen is ezt csinálod? Például táborba? Ott vannak felügyelők és elintézik, hogy mindent rendben tarts! 14 éves vagy, állj már a sarkadra!

2012. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!