Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy közöljem velük, hogy...

Hogy közöljem velük, hogy külön szobát akarok?

Figyelt kérdés

Augusztusban megyek "nyaralni" apával,az ő feleségével,az ő gyerekükkel és apa szüleivel.Már említettem a feleségének,hogy külön szobát szeretnék majd a hotelben,de csak annyit mondott,hogy "Minek,úgysem a szobában leszünk?".

Nekem pont akkor lesz meg,nem akarok úgy másokkal egy szobában lenni és pótágyon sem fogok aludni,az tuti.Ha meglesz,akkor nem fogok fürdeni meg aquaparkozni,a 40 fokba nem fogok kint ülni a melegben,inkább a szobában lennék.Ráadásul minden nap hajnalig vagyok fent,amit szerintem senki nem tolerálna.


Nem akarok sem a nagyszüleimmel,sem az apámmal és a családjával egy szobában lenni.Ha anyával és a férjével megyünk nyaralni,akkor mindig külön szobát kapok és eddig semmi nem történt.


Kivel lenne célszerűbb beszélnem a szobáról?Apával vagy a nagyimmal?



15L



2012. júl. 12. 12:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
74%

ahogy 1-es mondja! én azt mondanám, vagy külön szoba, vagy nem megyek. persze, nem így kell kezdeni, hanem szépen. apukáddal beszélj, a nagyival fölösleges. de végül tényleg kategorikus legyél, nehogy már rajtad spóroljanak!

legvégső esetben anyukádat kérd meg, beszéljen apukáddal, mondja el, h náluk hogy szoktad meg.

2012. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen problémám volt de nekem az anyukám megbeszélte az apukámmal! Így azért könyebb.Ha anyukád hajlandó elvégezni a piszkos munkát akkor próbáld megkérni rá. ;)


14/L

2012. júl. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%
Ja és ne hallgass azokra kik azt mondják hogy inkább ne menjél!Ezek szerint ők még nem voltak ilyen helyzetben...
2012. júl. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
45%
Én itt csak egy hisztis kislányt látok, aki nem érti, hogy a külön hotelszoba sok pénz, és nulla rugalmasság van benne. Más örülne, ha nyaralni mehetne, ő meg azon hisztizik, hogy nincs külön szobája meg nem akar pótágyon aludni. És annyi rugalmasság sincs benne, hogy legalább nyaraláskor nem hajnalban fekszik és délben kel, hanem normális időben alszik. Szerintem ne menj el, semmi értelme nincs, csak gubbasztanál a szobában, azt otthon is tudsz.
2012. júl. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

utolsó: miért kellene a nyaralásnak egy nagy kompromisszumnak lenni? te hogy éreznéd magad az apád másik családjával egy szobában "röcsögve", mikor még a kedvenc dalodat sem hallgathatod meg normálisan fülessel, mert abba is belehallatszik a többiek kiabálása? ja, és mindezt úgy, h közben menstruálsz, esetleg hasgörcseid vannak, és még a wc-n is titkolóznod kell? hogy még a tampont is lopva vidd ki magaddal?

voltál te 15 éves? mikor???

2012. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
32%
Voltam, és apukám "új családjával" is voltam egy szobában, bár az az én családom is, de mindegy. Nem vártam volna el tőlük, hogy külön szobát fizessenek nekem, mert DRÁGA
2012. júl. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Beszéltem anyával,Ő azt mondta,hogy fizeti a külön szobát,ha apa nem menne bele a dologba,bár vele még nem beszéltem.


Azért csak kényelmesebb lenne egy külön szobában lennem,mert kétlem,hogy ha egy szobában lennék velük,akkor odaadnák a franciaágyat és semmi kedvem nincs a 4 éves öcsém kiabálását hallgatni akkor,amikor úgy görcsöl a hasam,hogy aludni alig bírok...És kicsit cikis lenne olyan emberek előtt átáznom,akiket amúgy 2-3 havonta egyszer látok,nem gondoljátok?!

A tampont utálom és azzal amúgy sem mennék bele a medencékbe.

Miért legyen én rugalmas?!Ők nem tudnak azok lenni azzal,hogy kapok egy külön szobát?15 éves vagyok,szerintem megérdemlek annyit,hogy nem az öcsémmel vagy esetleg a horkoló nagyszüleimmel kell egy szobában,pótágyon aludnom.Nem tudok máskor elaludni,csak hajnalban.Akkor is addig vagyok fent,ha tök sötét van a szobában,suliidőben sem 9kor aludtam el.

2012. júl. 15. 14:12
 18/25 A kérdező kommentje:

14:11,de gondolom te pasi vagy...már bocsi,de ilyen hozzáállással...


Őket én nem tekintem a családomnak,mert azt a nőt utálom,mindenbe beleköt,bármit mondok/csinálok,a gyerekük meg egy hiperaktív,bunkó kisgyerek,a kutyám okosabb szerintem nála.Szóval meghalnék,ha egy napig is egy szobában lennék velük.Irritálnak,ennyi.

2012. júl. 15. 14:15
 19/25 anonim ***** válasza:
30%

Korábban ment el amit írtam.. Szóval ha kifizeti magának akkor nyilván meg fogják engedni. Az ember a nyaralásra nem azért megy, hogy egész nap a szobában gubbasszon, meg elvonulva zenét hallgasson, hanem hogy nyaraljon és jól érezze magát a családjával. Együtt töltsenek el időt. És igenis szükség van kompromisszumokra, pl nem egész nap a hotelban b.aszom a rezet, miközben a családom nélkülem járkál el, hanem megyek velük. És voltam már ugyanilyen szituációban, 16 éves voltam, pont megjött, nyaralni voltunk, görcsölt a hasam és egy szobában voltunk. Azt nem értem miért kéne lopva bevinni a tampont, most mi van ha a saját apja meglátja? Ez nem olyasmi, amit szégyellni kell.. Velem megértőek voltak, annyit kértem, hogy aznap mikor tamponnal se nagyon tudtam volna fürödni inkább várost nézzünk, és máskor strandoljunk. Aztán tamponnal simán bementem a vízbe, de ha nem akkor is lehet napozni, koktélokat iszogatni, térdig-bokáig bemenni, labdázni, kártyázni játszani..

Kedves kérdező, azért kellene neked rugalmasnak lenned, mert nem te fizeted a nyaralást. Úgyhogy annyi igazán szorulhatna beléd, hogy inkább örülsz, amiért nyaralni mehetsz, és nem a kifogásokat keresed meg folyamatosan azt fikázod, amit érsz. Persze jobb lenne a külön szoba, de drága és egy hetet mondjuk ki lehet bírni úgy, hogy nem vagy külön. Ennyi alkalmazkodásba még senki sem halt bele..

2012. júl. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
55%
Nem vagyok pasi, 19 éves vagyok és lány. Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy semmi értelme, hogy velük menj. Menj majd anyukádékkal, ők majd fizetnek neked külön szobát, és nem kell apukádékkal lenned. Ilyen egyszerű..
2012. júl. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!