Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan szokja le arról, hogy...

Hogyan szokja le arról, hogy vagdosom magam, ha ideges vagyok vagy valaki nagyon megbánt pl a szuleim, barátok? Kamaszok ti mit tesztek, ha hasonló gondjaitok vannak? 14/L

Figyelt kérdés
az egyetlen ami segít a lelki fájdalmakkal szemben az az,ha vagdosom magam.szeretnék leszokni errol,de muszáj,hogy fájdalmat érezzek.és ne írjátok,hogy menjek orvoshoz,mert járok pszichiáterhez aki szerint nincs semmi bajom,és azt se,hogy beszéljek a szuleimmel,mert veluk nem lehet.
2012. júl. 28. 20:50
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

18-as vagyok

Mint írtam apám engem is elhagyott és én sem kapok tőle egy árva fityinget sem már évek óta :) gondolhatod, hogy mi sem élünk egy királyi életet és néha bizony jól jönne ha megdobna akár Mátyás királlyal, de nem teszi :) le sem szarja, hogy igenis van egy lánya..

de hidd el, még ő sem érdemli meg, hogy magadnak okozz fájdalmat :)

2012. júl. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:
9 évesen csináôtam eloszor,de akkor csak karcoltam magam,nem marad ott alig látszott,de egy kicsit fájt meg kikarmoltam is magam.azért csináltam,mert aza nyám sokszor mondta,hogy gyulol engem és bár meghalnék,még imátkozott is azért,hogy haljak meg.és tudom,hogy ez sok felnottnek semmiség,meg,jon az,hogy akkor sem kéne vagdosnom magam,de nem tudok mit csinálni,még csak 9 éves voltam,azelott sosem fájt semmi ennyire,mégis mit tehettem volna? ti lehet,hogy ezt nem kezelnétek így huszonakárhány évesen,de még gyerek voltam ahogy most is az vagyok,és hamar megbántódom,szerettem az anyámat és amikor azt mondta utál az nagyon fájt,szóval csak jojjetek azzal,hogy divatból csinálom.azthiszitek én orulok ennek,hogy a kezem kivan sebezve,mert nem nem akarom eztt csinálni szeretnék eros lenni,és nyugidt,de nem tudok,nem találom a módját,hogy ezt elérjem és ha csak megjátszom mamagm akkor csak rosszab.nincs senkim akivel beszélhetnék errol egyetlen barátnomnek elmondtam,hogy vagdostam magam o meg még azt mpndta,hogy ha akarom oljem meg magam.leakarok szokni a vagdosásról ezért is írtam ki a kérdést.
2012. júl. 29. 11:13
 23/51 anonim ***** válasza:
csak egy kérdés: normális a barátnőd?
2012. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

Természetesen nem normális, hogy a kérdező vagdossa magát, de attól még nem lesz könnyebb neki, hogy itt szidjátok.


Kérdezőnek:


Nem kell magadat büntetned amiatt, hogy rossz a kapcsolatod anyukáddal. Az normális, hogy szomorú vagy és dühös, de akkor sem az a megoldás, hogy bántod magad. Inkább próbáld meg máshogy levezetni a dühödet. Például a már említett bokszzsák is lehet megoldás. Vagy menj el futni: mozgás közben a dühöd is el fog szállni és erőt is ad neked. Tudom, ezt most nehéz elhinni, de idővel könnyebb lesz és jobban fogod érezni magad. A lényeg az, hogy amikor rád jön a kényszer, hogy vagdosd magad, akkor vond el a figyelmedet. Egyszerűen csinálj valami mást. Menj emberek közé: ott könnyebb lesz megállnod a dolgot, mert mások is figyelnek.


Keress valami hobbit: rajzolj, fess, írj, tök mindegy mi, csak csinálj valamit.

Válogasd meg jobban a barátaidat. És próbálj meg nem idegeskedni azon, hogy ki mit ír rólad a közösségi oldalakon, mert egyáltalán nem számít az ilyesmi. Rengeteg rosszindulatú ember van még a világban és meg kell tanulnod elengedni a füled mellett az ilyen megjegyzéseket.


Az anyukáddal kapcsolatban: ő milyen ember? Milyen problémái vannak? Lehet, hogy egyáltalán nem utál, csak ő azzal bántja magát, hogy a gyerekeit bántja. Próbáld meg rendbe tenni a kapcsolatotokat. Tényleg nyilvánvalóan utál, vagy csak mérgében mond csúnyákat? Mert akkor nem biztos, hogy komolyan gondolja... (Bár hozzáteszem, akkor is csúnya dolog.)

2012. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim válasza:
Valts pszichiatert. Regebb nekem is voltak ilyen gondjaim de aztan a pszihollogusommal elbeszelgettem es hidd el segitett!
2012. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
en is ilyen bajokkal kuszkodok, rajtam az segit, ha leulok es verset irok :3 Valamint miota Black Veil Brides-t hallgatok sokkal ritkabban vagdosom magam. Szerintem keress te is valami zenet, ami megvigasztal, vagy legalabb remennyel tolt el es menj el pszichomokushoz
2012. júl. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:

A vagdosás nem normális dolog.Az egy betegség,nézzetek utána.És tényleg sokan vannak beteg emberek.Ez nem divat ez sajnos egy betegség.

Ajánlom Neked a bura.hu-t.

Én is vagdostam magam,amikor meg nem,kiírtam magamból vers formájában.

Nekem is ilyen anyám van mint Neked.

2012. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:

hát az azért szerintem is durva hogy ennyien vagdossák magukat. én is elég érzékeny vagyok, egy kis beszólás (baráti) vagy hülyülés miatt képes vagyok kiakadva lenni, és állandóan a történt dolgokon gondolkodni akár 2-3 óráig, aztán rájövök mennyire hülye voltam, és hogy ilyen apróságokon nem kéne megsértődnöm, mégis legközelebbi alkalommal is ugyanaz folytatódik. :))

Ha valami komolyabb dolog van, akkor pedig egyszerűen kisírom magam, meg sem fordult a fejemben, hogy vagdossam magam, még soha. Ha annyira érzékenyek vagytok, hogy tudjátok elviselni a fájdalmat, pláne, ha magatoknak okozzátok???

2012. júl. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
jaa, 15l
2012. júl. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
utolsó:mert a lelki fájdalom sokkal rosszabb nekem legalábbis.. egyszerűen nem lehet elviselni. de mondom,én inkább csak karcolom magam,nem akarok öngyilkos lenni meg semmi ,csak máshogy már tényleg nem tudom levezetni.
2012. júl. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!