Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan szokja le arról, hogy...

Hogyan szokja le arról, hogy vagdosom magam, ha ideges vagyok vagy valaki nagyon megbánt pl a szuleim, barátok? Kamaszok ti mit tesztek, ha hasonló gondjaitok vannak? 14/L

Figyelt kérdés
az egyetlen ami segít a lelki fájdalmakkal szemben az az,ha vagdosom magam.szeretnék leszokni errol,de muszáj,hogy fájdalmat érezzek.és ne írjátok,hogy menjek orvoshoz,mert járok pszichiáterhez aki szerint nincs semmi bajom,és azt se,hogy beszéljek a szuleimmel,mert veluk nem lehet.
2012. júl. 28. 20:50
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ,hasonló a probléma. Egyszerűen annyi bajom van hogy máshogy nem tudom levezetni már. Régebben ok volt a zene is , vagy csoki / gumicukor,de most már nem elég. :S

Teljesen ki vagyok borulva. Mondjuk én nem konkrétan vágom,hanem inkább karcolom magam ,de volt h vérzett.. vagy amikro egyszer annyira megbántottak és nem volt semmi vágigmartam a kezem ,tudom hogy NEM NORMÁLIS,de gondoltam jó hallani neked,hogy van egy sorstársad. :D

14/L

2012. júl. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
50%

Azért félelmetes hogy tömegével jönnek ide a 14 évesek és mesélik, hogy vagdalják magukat nyilván rendkívül komoly lelki bajokkal hiszen 14 évesen már tiétek lehet a fél világ fájdalma...

Mi lesz veletek felnőttként, ha minimálbérből kell majd megélni családot eltartani?!

Komolyan ennyire nincs semmi dolgotok, ennyire nem tudtok magatokkal mit kezdeni?

Félelmetes...

2012. júl. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
73%

76%-os b*sszus..

előző vagyok. képzeld nekem nem az a bajom,hogy éppen vki miatt szerelmi csalódás ért meg ilyesmik. sokszor alig tudjuk kifizetni a számlákat,sőt. a hitellel is elég sok gond van. apám itt hagyott a francba,le se szar már kb fél éve ,ez engem sem érdekelne,de az hogy ő neki az a természetes,hogy 1 centet sem ad nekem soha,még az iskola dolgokra sem az már elég sz*r,szerintem. főleg,hogy anyukám nem tudja kifizetni. és mindezt egy fiatal csajért. ^^ nos,hát röviden és tömören ennyi.

2012. júl. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
52%
És ez ok arra, hogy szétvagdald magad? Gondolkozzál már...
2012. júl. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
65%

Képzeld el ha mindenki sza.rrá vagdalná magát mert nem tud egy számlát kifizetni vagy elhagyta az apja. Mi lenne ezen a világon?

Amúgy is a helyzet megoldódik azzal, hogy szétvagdalod vagy szétkarmolod magad? Kifizetődik a számla, ha csorog a véred?

Megint valami emos barom ezt tanította nektek, hogy ettől jobb lesz...

2012. júl. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%

nekem / és szerintem a kérdezőnek sem tanították ezt.

nem feltétlenül emós,aki mérgében hülyeséget csinál.

egyébként jogosak a kérdések.

nekem úgy tűnik,hogy a kérdező teljesen normális,csak ő is túl érzékeny,mint én. és azért tette fel a kérdést ő is,hogy leszokjon róla. ja és egyébként néha nagyon is tökéletesnek tűnik néhány ember élete és ez még jobban elveszi a kedvemet. : /


de apszolute megértem amit írtok.

2012. júl. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%
*írsz
2012. júl. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező mi az oka annak, hogy elkezdted vagdosni magad ilyen fiatalon?

A kérdésedben az szerepel, hogy mi mit teszünk, ha hasonló gondjaink vannak..hát ha engem pl.nagyon megbántanak, akkor zenét hallgatok(szomorúbbakat) és esetleg szépen kisírom magam..majd rájövök, hogy aki megbántott az nem érdemli meg, hogy miatta legyek ilyen állapotban, ezért bekapcsolok vmi pörgős számot, elkészülök és elmegyek vhova(sétálni ilyenkor főleg egyedül szeretek mert nyugodtan gondolkodhatok):)

szerencsére anyukám nagyon jó fej és évente kb. ha 2x összeveszünk de akkor sem sok ideig tart a harag:) apukámról viszont csak annyit, hogy mondhatni engem is elhagyott mégsem vagdosom magam miatta..:) mert mint írtam feljebb, még ő sem érdemli meg, hogy miatta magamnak okozzak fájdalmat..a barátaimmal sem igazán szoktak megbántani szerencsére:) viszont nem rég szakítottunk a barátommal ami kicsit megviselt..de ez sem ok arra hogy azt tegyem magammal, mint te..pedig nagyon megbántott és haragudtam is rá..az a furcsa, hogy a szakítás után először csak pörgős számokat hallgattam jó pár napig és most hallgatom a szomorúakat :D viszont meg van az a szokásom, hogy ha ideges vagyok sétálok :) annyira megnyugtat egy kora esti séta :)

viszont neked én is a box zsákot ajánlom, azzal le tudnád vezetni a dühödet :)

15/L

2012. júl. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:

utolsó engem sem az érdekel ,hogy elhagyott,hanem az ,hogy sz*rban hagyott : ( mert ő mindenféle új dolgot vesz és nekem meg közben azt hazudja ,hogy nincs pénze. és nem is ,hogy rosszul esik,hanem tényleg egyre nagyobb a pénzhiány és kitudja mi lesz. : /

de persze tudom,hogy még erre sem megoldás. a séta jó ötlet egyébként :)) én is kipróbálom majd :))

2012. júl. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
43%

Én esküszöm le vagyok döbbenve!!!Ennyire sok a divatőrült,lelkisérült gyerek??Én nem vagyok öreg,huszon éveimben árok,de mikor én voltam tini ,senkinek jutott eszébe ilyen marhaság!És hogy ennyien vannak!! :(

Ahogy írták korábban:ne zavarítsatok már meg,hogy annyi "problémával" nem bírtok megküzdeni,ami ilyen korban adódhat egy GYEREK életében!!!Semmit nem éltetek még szinte,semmit nem tapasztaltatok;MI A FENE LESZ VELETEK/BELŐLETEK KÉSŐBB???Elhiszem,hogy sokszor nehéz,nekem is az volt(apám elhagyott,anyu egyedül nevelt,14évesen melóznom kellett suli mellett,sz@rtak rám a pasik...),de annyi dolog van,amivel le tudnátok kötni magatokat.Ezek szerint most az a menő,ha otthon ülünk a gép előtt,sopánkodunk,hogy "húúú,de baromi rossz nekünk,mert..." és jobb híjján vagdossuk magunkat!Hát ne vicceljünk már!!!Szerinted másnak nincsenek gondjai ennyi idősen,mást nem dühítenek dolgok,másoknak nincsenek anyagi gondjai,szerelmi bánata,csalfa barátai,stb???GONDOLKOZZ MÁR!!!Nem a mártírt kellene játszanod,hanem összekapni magad.Anyám 2 akkora büdös nagy pofont lenyomott volna nekem anno,ha a suli helyett ilyen sz@rságokon járt volna az eszem,hogy borzasztó.Mert ez a fene nagy önérzet,meg jogok,meg bla-bla-bla...

25/L

2012. júl. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!