Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért csinálják ezt velem a...

Miért csinálják ezt velem a szüleim?

Figyelt kérdés

Most jöttünk haza a nyaralásból és fáradt vagyok!

Anya nemrég hívott,hogy azonnal mennyek el valahova,mondtam,hogy pihenni szeretnék aztán ordított,hogy 2 napom van,hogy pihenjek utána ha nem megyek el valahova minden nap apa egész nyáriszünetben dolgoztatni fog :( . De így is agusztus elsejétől tanulnom kell meg angol tanár jön.És én így most pihenni szeretnék persze elmegyek a barátnőmmel valahova,de már annyira unjuk a strandot.Meg elmennék vele de ilyen melegbe senkinek sincs kedve menni sehova elmegyünk egymáshoz dvd-ni,de ne legyek itthon?Egész évben az van amit Ők mondanak,most is takarítok,de most az egyszer nem lehetne az egy picit amit szeretnék?MOndjuk pihenni az egész évet,mert augusztustól meg tanulnom kell meg jönaz angol tanár?Nem értem értem nem szeretnék ha bezsibadnék,de attól,hogy nekik dolgozni kell nekem miért nem lehet pihennem?Jó tudom ennél naggyobb gondom ne legyen.De ebbe a melegbe minden nap mennyek el a barátnőmmel egész nap ha nem akkor egész nyáron dolgozhatok,de táborba ne menyek meg Ők soha nem jönnek el velem sehova még a Tescoba a kutyás részegre se jönnek el,mert nincs kedvük pedig ez nagyon nagy kérés.Meg kutyát sétáltatni se jönnek el,mert nem majd Ők séttálnak,meg biciklizni se,mert hogy nézne már ki ha a nagyságuk biciklizne.Én vagyok az a lány aki feltette azt a kérdést,hogy hova mehetne el az anyukájával.


2009. júl. 18. 13:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom hány éves vagy, ez nem derült ki. De annak idején hasonló volt nálunk is a helyzet. Azért csinálják mert neked most vakációd van, ők dolgoznak a rezsiért, kajáért meg a ruháidért és elvárnák tőled hogy te is segíts egy kicsit, mivel nincs iskola. Sajnos az élet nem habostorta, most még annak látod mert semmi gondod azon kívül hogy jön az angol tanár. Kezdj hozzászokni hogy mostmár nem lesz örökké pihenésed. A szüleid sem pihennek. Nem akarom őket védeni, tök megértelek mert átmentem én is ezen. De sajna neked kell alkalmazkodni.
2009. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok és júniusban mikor vége volt a sulinak másnap már dolgoztam.És nem hinném hogy legalább 3 hetet nem pihenhetnék mikor egész évben mondanak valamit ugrok.Annyira elegem van :(
2009. júl. 18. 13:14
 3/22 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem habostorta mivel nincs tesóm így nincs aki kiálljon mellettem, ha anyának valami baja van röktön megy apuhoz és ketten állnak velem szemben és órdítnak velem,mindenért én vagyok a hibás nem túlzás nem azért mondom,mert tini vagyok és úgy látom.
2009. júl. 18. 13:16
 4/22 anonim ***** válasza:
Igen, igaza van az első válaszolónak. Hidd el, hogy pokoli fárasztó minden reggel felkelni és dolgozni menni és nekik nincsen nyári szünet. Tudod nekem is van gyerekem és hidd el nagyon rossz, ha az ember reggeltől estig dolgozik, aztán bevásárol, aztán főz, aztán a gyerekkel foglalkozik, aztán fürdés és alvás. Nekik egyáltalán nincs szabadidejük azért, hogy neked mindened meglegyen. Szerintem nem olyan nagy áldozat, hogy segíts egy kicsit te is nekik. Nem az összes szabadidődet kérik gondolom, csak 1-2 órát vesz igénybe, amit csinálnod kell. Szerintem ez nem olyan nagy dolog. Mindenesetre a szüleidnek is kéne foglalkozni veled. Én el nem tudnám képzelni, hogy ne beszélgessek minden nap a fiammal, hogy mi volt a suliban, stb. Mert szeretem, és mert érdekel, hogy mi van vele akármilyen fáradt is vagyok. És szoktunk együtt kutyát sétáltatni is. Mondjuk ehhez az kell, hogy segítsen a gyerkőc a szüleinek, hogy nekik is legyen szabadidejük, amit együtt tölthetnek.
2009. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem értitek!

EGÉSZ NYÁRISZÜNETBEN DOLGZONI nem 1-2 órát 8 órát. És van szabadidejük amikor Ők elmennek bulizni a barátaival és nem mikor hazajönnek nem főzznek mx rendelnek pizzát vagy gyors csinál valami rizst vagy elmegyünk a kínaiba.

Én elhiszem,hogy azért dolgoznak,hogy jó legyen minden,és tisztelem Őket...De az a baj,hogy ezt kevesen értik meg.

2009. júl. 18. 13:24
 6/22 anonim ***** válasza:
58%
És mit kéne dolgoznod? Ugyanis 13 évesen nem is dolgozhatsz, mármint munkahelyen. Egyébként egész nap otthon akarsz punnyadni? Mi dolgod van egész évben? Gondolom tanulsz, meg otthon kell kicsit rendet rakni, stb. A nyári szünet arra való, hogy szórakozz, mászkálj, ne a lakásban feküdj egész nap, hidd el, az is lehet pihentető.
2009. júl. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Mit kéne dolgoznom? Van cégünk és ott kéne.

Mi dolgom van egész évben? Tanulok,főzök,pakolok,gondoskodok a 2 állatomról,menhelyen vagyok stb..

És nem egész nap akarok punnyadni,de mondjuk aludni délig utána még lustulni.Tudod ma is a barátnőmmel voltam most ment el.De ezt mondtam,hogy ezt sokan nem értik csak azok akik ebben a helyzetben vannak akiket ilyenek tekintik a szüleik ..

2009. júl. 18. 18:01
 8/22 anonim ***** válasza:
2007 óta a nyári szünetekben rendszeresen dolgozok. Most végeztem el egy technikusi vizsgát ez az utolsó "szabad nyaram" mégis dolgozok. Igaz hogy diák munkát de nem egyszerű. Múlthéten 7ből 6 napot dolgoztam amiből a vasárnap az 9 óra. Elhiheted lehettem volna máshol is. Majd rájössz hogy az élet nem habostorta és 5-6 év után az lesz a megszokott hogy a nyárból csak azt veszed észre hogy meleg van.
2009. júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Hát ezt nem hiszem el,tudom,hogy nem habos torta 7 évesen már a tanyán voltam és kapáltam.Tudom,hogy nem habos torta meghallt a mamám elveszítettem pcihologushoz kelett járnom aztán keresztapán haggyott el aztán keresztanány és eljutottunk odáig,hogy anyukám,apukám, egy tatám van akikre számíthatok.Tudom,hogy milyen az élet tudom,hogy gyilkolnak,kocsma melett lakuk látom az embereket ahogy verekednek szétutik egymást és este 1-kor jön a mentő meg a rendőrség havonta 6-szor.Tudom,hogy fizetni kell már mindenért tudom,mert én szoktam menni a postára a démászhoz a gázoshoz a csekeket befizetni tudom,hogy fizetni kell a házért lassan már a levegöért is.Tudom milyen világban élünk és utálom Mo-ot most voltam külföldön 10 napot és nem akartam hazajönni anyuék is elköltöznek külföldre mihest én.Külföldön fogok élni és nagyon is jól tudom,hogy nem habostorta,de gyerek vagyok és utálom,hogy így kell felnönöm,hogy ezt látom.És tudom,hogy ha nagyobb leszek nem tudok nyáron pihenni,de most gyerek vagyok és pihenni szeretnék.Jó gratulálok neked,hogy dolgozol,de én pihenni szeretnék a barátnőmmel dvd-t nézni feküdni.
2009. júl. 18. 19:49
 10/22 anonim ***** válasza:
Hát azért 13 évesen tényleg nem kéne dolgoznod elvileg 15-16 éves kor alatt nem is lehet.Még gyerek vagy kikéne használnod és nem dolgozni!Én fellázadnék az tuti.
2009. júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!