Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, hogy 16 évesen...

Mit csináljak, hogy 16 évesen elengedjenek néha esténként egy kicsit a barátaimmal?

Figyelt kérdés
16éves vagyok és mindig max 9ig engednek el. Elég nehéz mert a szüleim 50évesek és máshogy fogják fel a dolgokat. Nekem meg nagyon rossz, hogy minden ismerősöm szórakozik, bulizik én meg minden este itthon ülök. Sehogy se lehet velük megbeszélni, hogy legyenek egy kicsit engedékenyebbek mert mindig veszekedés a vége. Értelmes válaszokat szeretnék kérni://
2012. aug. 3. 22:36
1 2
 11/20 anonim válasza:
0%
Omg. Hát kamuzz valamit. Pl barátodnál alszol.
2012. aug. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,hogy a kérdező kíváncsi a veszekedésetekre.Ez neki nem segít valami sokat.Mi is voltunk kamaszok,és hazudnátok,ha azt mondanátok,nem jártatok,vagy nem vágytatok néha el bulizni.Persze az tény,hogy nem állatmódjára kell bulizni.A szüleid azért féltenek,mert sajnos manapság a bulizás=cigi,pia stb.Te is megértheted,hogy ez az esetek nagy többségében így van.És ha nem is te,de a többiek,a barátaid belerángathatnak.Elég karakánnak,karakteresnek kell legyél,hogy nemet mondj,ha épp megkínálnak valamivel,ami nem neked való,sőt még egy 40 évesnek sem való.A diszkóban,olyan dolgok folynak mostanság,hogy hú...Próbálj kompromisszumot kötni a szüleiddel.Érted jöhetnek,van időkorlát meddig mehetsz,milyen időközönként,hova.Kérj egy bizonyítási lehetőséget.De néha ellen is szegülhetsz,te már nem 6 éves vagy,akinek követni kell az anyukáját,mint egy kiskutya.Bándy Katáról meg annyit,hogy ott ő is ludas volt nagyban...
2012. aug. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: próbálj meg leülni velük és megbeszélni a dolgokat. Végszükség esetén mondd, hogy barátnődnél alszol, oda csak elengednek.

Amúgy meg annak, aki felhozta Bándy Katát: most akkor ennyi erővel ne is menjünk ki az utcára, mert bármikor történhet valami..

2012. aug. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezek a sznob, beképzelt "tanulhatnál is akár" válaszok nagyon begyöpösödött emberektől származhatnak. Nem magával a tanulással van a bajom, de szerintem az nagyobb elmebeteg aki egész nyáron tanulna, mint az, aki inkább a nyarát közösségben töltené el, szórakozna. Namindegy.

Kérdező, mondd meg a szüleidnek, hogy mondjanak egy fix időpontot, ameddigra haza kell érned. Ha pontosan betartod ezt az időt, akkor utána kérj enyhítést. Ígérd meg, hogy küldesz SMS-t a "hol létedről", vagy felhívod néha őket.

Faterom 54 éves, én 18 vagyok igaz, de 17 évesen is kint lehettem ameddig akartam, csak 1-1 megnyugtató SMS-t kellett írnom, hogy minden oké.

2012. aug. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

Én úgy tudom megpuhítani a szüleimet, hogy délelött és kora délután takarítok..mosogatok..stb.

Nekem ez vált be..próbáld ki te is ;)

2012. aug. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Próbálj velük beszélni, hogy legalább egyszer engedjenek el. Mond, hogy vigyázzni fog maradra, nállad lesz a telefon x óránként telefonálsz vagy sms-t küldesz, hogy minden ok. Van ha tőled egy kicsit idősebb barát vagy rokon (pl. unokatesó) kisír el akit a szüleid is ismernek?

Nekem is az átlagnál idősebb szüleim vannak (anyum 53 , apum 57) De nekem szerencsére engedékenyek, múltor anya mondta, hogy ha szeretném elenged buliba (mert a többi barátaim is járnak) mondta, hogy igaz, hogy nagyon fog félteni de ne maradjak ki. De én mondtam, hogy köszönöm nem élek a lehetőséggel. :D Nem szeretem a szórakozóhelyeket meg a bulikat.

közel 16/L

2012. aug. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem a korukon múlik. Az én szüleim is 50 évesek, mégis engednek 14 éves korom óta bulizni hajnali 3ig (disco)...(mindketten egyetemet végzettek, ha azt hinnék páran ez alapján hogy műveletlenek, meg rám hagynak mindent, stb)

Nálad szerintem az a baj, hogy egyik szülőd sem hajlik afelé, hogy elengedjenek. Nálunk apu engedékenyebb, szóval ő tud hatni anyura ha kell, bár általában nincs rá szükség :)

Ha esetleg van valami barátnőd, aki nem túl botrányos (vagy legalábbis nem tudnak róla a szüleid hogy az lenne), és/vagy a szüleid kedvelik, és ő is jár szórakozni ; vagy ha valakinek a szüleivel jóba vannak ; akkor megkérhetnéd őket, hogy hassanak rájuk, vagy felhozhatnád őket példának. Ígérd meg, hogy jó leszel, nem iszol, nem cigizel, nem füvezel, nem drogozol, nem d.gsz a wc-ben senkivel, időben hazaérsz, stb...Ha kell akkor hívd fel őket óránként és tisztázd magad, hogy okés vagy...

15L

2012. aug. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Ildiko Pongracz válasza:

A 16 éves előtt most nyílik ki a világ! Boldogság ebben a korban egészségesen megélni minden érzelmet. És igen, most kell elkövetni az első hibákat is! De az nem mindegy, hogy azok milyenek! Sajnos van egy fiú ismerősöm, aki az unokatestvéreivel(!) ment el szórakozni nyári szünidőben. Egyetlen pohár sört fogyasztott (ámbár lehetett volna üdítő, vagy csak egy ásványvíz is), de abba dysco-drogot raktak ismeretlenek. Úgy tették ezt, hogy senki(?) nem vette észre. 22 napig volt kómában. Életben maradt, de nem képes felegyenesedve járni. Lógatja a jobb karját, dobja a jobb lábát. A beszéde "gombócos" maradt, és az anyukájának folyamatos gondot okoz, hogy később mi lesz az ő erős, szép, nagy fiával! (Az apukája már nem él.)

Egyetlen este okozta mindezt, és a fiú nem volt benne vétkes! Gondold el, hogy irigy, gonosz emberek mindenütt vannak, és a tapasztalatlan fiatalokra "vadásznak"! Ne bízz meg maradéktalanul csak a szüleidben! Jó egészséget! Boldog fiatalságot, és egészséges, szép élményekkel teli életet kívánok neked!

2012. aug. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18-as hozzászóló, sajnálatos eset ez, és elhiszem, hogy van ilyen, de ez elég szélsőséges példa, és erre nem lehet alapozni a szülőnek, hogy azért nem mehet el a gyerek szórakozni néha, mert esetleg diszkódrogot raknak a piájába. Mintha azt mondanád, hogy 18 éves koráig az ember ne menjen az utcára, mert akármikor elütheti az autó. Akár az autós, akár a drogos példánál, természetesen (sajnos) van esélye, hogy előfordulnak ilyenek, de mindkettőt meg lehet előzni. Például nem kell a piáját sehova letenni, pláne nem nagyobb szórakozóhelyeken. Ott azért minden eshetőségre fel kell készülni.
2012. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Mond el nekik, h megbízhatnak benned, nem fogod totálrészegre inni magad, csak a haverokkal leszel, nem fogsz vandálkodni... Az a fő, hogy megértsék, érett ember vagy , és tudsz vigyázni magadra!
2012. aug. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!