Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? A gyerekem egy...

Mit tegyek? A gyerekem egy hatalmas baromságot követett el

Figyelt kérdés
Lányom 13 éves,úszáskurzusra szeretne járni,de elég borsos áron vannak ezek felénk,ma délután tudtom nélkül bejelentkezett egyre,mivel a jelentkezési lapot elektronikus úton elküldte,már a kurzus árát is ki kell fizetni,kétségbe vagyok esve,honnan kerítünk hirtelen annyi pénzt,minden elment a lakásfelújításra szinte
2012. aug. 24. 17:08
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként azt még megkérdezném, hogy milyen egyesület ez. Mivel tudnak többet nyújtani, mint egy másik egyesület?

Ahova én jártam anno, ott kezdett a Hosszú Katinka is. A nagyapja volt az edzőm. Éppen egy évvel kerültük el az egy csoportba kerülést, de sokszor összefutottunk. 25 méteres kis ratyi medencében kezdte és az olimpiáig jutott.

nálunk akkor 3000 körül volt a havidíj (jó 14 éve), 20 volt az úszótábor (most sem sokkal több). Ebből kiindulva nem gondolom énsem, hogy ennyi év elteltével 50-re emelkedett volna egy havidíj költsége.

2012. aug. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
szlovákiai,nem nagy nevű egyesület,itt nálunk az úszósport amúgy se valami sikeres,népszerű,én is meglepődtem,hogy miért 200 euró szeptembertől decemberig egy szemeszter,semmivel sem nyújtanak többet,mint más egyesület
2012. aug. 25. 09:26
 33/40 anonim ***** válasza:
38%

Hívd fel őket tényleg és a lányodat tiltsd el egy időre az internettől.Én kb egy hónapra eltiltanám tőle!Ez aztán jó nagy pofátlanságvolt tőle,na meg felelőtlenség!200 euró?tényleg?Nem semmi egy úszótanfolyamért!Ennyiért megtanítom úszni(4 évet tanultam,10 ezer forintos tanfolyamra jártam a sulival),kaját adok neki,ruhákat biztosítok neki,bármi!Nana,azért ennyi pénzt el sem mernék venni,jézusmáriám!1 forintot se.


17/L

2012. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzt havonta kell fizetni, vagy ez az össz költsége? Mert havonta nagyon drága lenne, viszont ezt 4 hónapra elosztva már meggondolandó. Viszont én még így sem hagynám elmenni a gyerekem. Ha engeded, akkor abból az jön le neki, hogy bármit megkaphat (persze utána csekély büntetéssel) de ez akkor is azt jelentené, hogy nincs súlya a szavamnak. Maximum később, ha már újra összeszedtétek magatokat ti is, akkor megengedném, de akkor sem önkényes módon jelentkezzen a tudtotok nélkül.
2012. aug. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 tüptürüptürüpp ***** válasza:
100%

A kérdés elolvasása után azt hittem, valami sokkal rosszabbat fogsz írni. :))

Csatlakozom az előttem lévőkhez, de az azért nekem is szöget ütött a fejemben, hogy 13 évesen ennyire nem értékeli a pénzt! Szerintem sürgősen beszélgess el vele erről. Egyébként tud úszni, vagy ez nem ilyen oktatással egybekötött? (bocsi, ha hülyeséget kérdezek)

15/L

2012. aug. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
4 hónapra ennyi,de szerintem így is sok,mivel csak heti egy óráról lenne szó,holnap intézkedem a klubbal,de már lehiggadtam,lányom egy hónapig nem gépezhet
2012. aug. 26. 07:33
 37/40 anonim válasza:

szerintem amúgy ügyes, hogy 13 évesen tud jelentkezni online.

sokan mondják hogy 13 évesen hogy volt ennyi esze. hát pont ezért cselekvőképtelen jogilag, ezért is semmissé válik a szerződés, még ha alá is írta volna, szülő bármikor érvénytelenítheti.

Szerintem az 1hónap gépmegvonás sok tőle, bár lehet én leszek majd a túl lágyszívű szülő :D

2012. aug. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:

javítom magam:

"még ha alá is írta volna, szülő bármikor érvénytelenítheti. " <-- alapból érvénytelen


a korlátozottan cselekvőképes vállalhat kötelezettséget anyagilag, de viszont a szülő beleegyezése kell hozzá

2012. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Mert mi lesz ha nem fizeted ki? Szerintem ilyen nem létezik hogy ezért kifizettetik veled :).
2012. aug. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg az legalább olyan szomorú, hogy felnőtt, gyerekes szülő létedre ennyit nem tudsz, hogy semmilyen felelősség nem terhel, nem írtál alá semmit, a gyereked pedig 13 évesen jogilag nem vehető figyelembe ilyen esetekben, ha ilyen a szülő, én nem csodálkozom, hogy a gyereknek is ennyi esze van hogy a megkérdezésed nélkül jelentkezik, bár lehet nemis volt olyan h*lye, mert még ő is tudta, hogy ennek nincs következménye...
2012. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!