Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez csak a kamaszkor kezdete,...

Ez csak a kamaszkor kezdete, vagy valami más oka van?

Figyelt kérdés
Az a helyzet , hogy egyre többet veszekszem anyámmal . Ezenkívül , nagyon könnyen változik a hangulatom , egyre inkább szabadulni akarok otthonról . A fanszőrzetem növekedése is megindult . Mire számíthatok , ha átlépem a gyermekkor "küszöbét" ? Szinte minden reggel úgy kelek , hogy áll a f@rkam . Eddig ha apám vagy anyám rám mordult szó nélkül csináltam amit mondtak , most pedig már a következő van : Anyám azt mondja , hogy mitoomén mondjuk vidd ki a szemetet , oké oké és ez nagyjából 1,5-2 órán át folytatódik , apám rám kiabál , hogy csináljam meg , én pedig a következőt mondom : Istenem ne játszuk már el ezt folyton , mi értelme van ?!

2012. aug. 31. 21:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%
normális vagy... az a normális ha kiállsz azokért akiket ok nélkül ba*ztatnak.
2012. aug. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm , és akkor a a fent leírt kérdésre is légyszi , és persze az utolsóra is jöhet válasz .
2012. aug. 31. 23:12
 13/22 A kérdező kommentje:
amúgy meg csak , hogy tudjam basztatni az ilyen ebereket akik elítélik a melegeket egy meleg osztálytárs/jó barát akivel a legtöbb dolgomat megosztom , hahahaha
2012. aug. 31. 23:20
 14/22 anonim ***** válasza:

Igen,ez a kamaszkor kezdete,és csak egyre súlyosabb lesz a helyzet.De azt tanuld meg,hogy nem mindig kell büszkének lenni,van,amikor meg kell alázkodni.Ez sokszor önbizalomhiányhoz vezet,ha túl gyakran következik be(a megalázkodás).De inkább próbáld kerülni a konfliktusokat,szóval:

1.Ha azt mondja anyud,hogy "fiam,vidd ki a szemetet!",akkor húzd fel a cipődet,és vidd ki a szemetet!-->akkor,azonnal,rögtön.Tegyél így minden utasításnál!Nem probléma,ha megcsinálsz nekik mindent,hiszen ezzel együtt tanulsz,önállósodsz.

2.Nyílj meg a szüleidnek!Apud fontos szerepet játszik ezekben az éveidben,mivel ő a mintakép,az egyik szülőd,ő is részt vesz a nevelésben.Fontos,hogy vele is sokat beszélgess,segíts neki is!

3.Amikor hétfő reggel azzal kínlódsz,hogy "jézusom,már megint suli..",akkor gondolj csak bele,hogy még hátravan pár éved,ki kell bírnod.Minden reggel felkelés után próbáld magadban azt az érzetet létrehozni,hogy egyszer úgyis vége lesz a hétnek:) Ne gondolj arra,hogy éppen milyen nap van..(csak délután,mikor az órarendet bámulod álmosan a pc játékok vagy akármi után vágyódvaXDD)

4.Nem szabad létrejönnie az önbizalomhiánynak.Próbáld elfogadni magad,fejleszd a testedet,a tűrőképességedet tágítsd!

5.Sportolj,vezesd le a feszültséget!

6.Ne add fel soha,ne gondold soha,hogy az öngyilkosság megoldás lenne bármire is..(nézz utána a deviancia szó jelentésének). Kamaszkorban előjöhet az öngyilkosság gondolata,de az agresszív viselkedés is!

7.Kezdj el csajozni.Először csak neten ismerkedj,aztán itt-ott-amott XDD:DD



17/L

2012. szept. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%

Abszolút normális dolog,hogy kiállsz a homoszexuálisokért!Becsülendő dolog egy fiúnál ez.

(én már válaszoltam,lásd:előző válasz)


17/L

2012. szept. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

#14


jaja ne 12 évesen még ne csajozz :-)

(bocsi de olyan gyerek még egy 12 éves pláne ha fiú)

pláne ne neten mert nem tudod ki van a csini kép mögött

másik mivel személytelen arctalan a dolog később a valódi igazi csajokkal szemben nem fog menni az ismerkedés

ott nem mondhatod h: mizu kor haj szem alkat?

mert a gép előtt ülve lehet nagy szája az embernek de mit ér ha élőben nyuszi vagy

a neten nem fogod megismeri a másikat és ezt tapasztalatból mondom !!!

sokkal több csalódás érhet mint a valódi csajoknál

nagyon fontos az ismerkedés folyamán a másik illata a mozgása a mimikája a fizikai reakció ezt neten nem lehet átadni és ezek sok jelet tartalmaznak h tényleg érdekled a lányt vagy sem

csak meg kell tanulni olvasni belőle


mindig minden közösségben vannak olyanok akik mások és azt az átlag nem szereti -- ha kiállsz mellettük a helyes és nagyszerű dolog a másság nem feltétlen rosszabbat is jelent :-)

2012. szept. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm , a válaszokat továbbra is várom .
2012. szept. 1. 11:19
 18/22 anonim ***** válasza:

Igen, ez a kamaszkor miatt van. Az meg, hogy minden reggel áll a farkad természetes, nekem is szokott. Kiállsz a búzák mellett? Felőlem, én nem kedvelem őket, de a magamutogatós fajtáját utálom, ha fiúként viselkedik lexarom, hogy mire áll fel neki. Szüleidnek fogadj szót, és ha leordítanak, akkor azt nem hiába teszik. Barátkozz lányokkal, de ne farkald még meg őket. Az meg, hogy nő a fan szörzeted, nem ciki, sőt férfiasodsz, ha pár barom kötekedne veled e miatt, mond azt nekik, hogy te nem vagy pucér p0csű 6 éves. Ha meg "olyat" álmodsz, ne lepődj meg ha nedves lesz a gatya. Na még mit írjak, ja meg van! Szabadúlni akarsz otthonról? Hát menny el akkor a fagyizóba a haverokkal, sétálj egyet a parkban, focizz, kézizz stb, a lényeg, hogy mozdúlj ki. Remélem tudtam a kérdésedben segíteni.

14/F

2012. szept. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Igen tustál és nagyon szépen köszönöm , ha valaki válaszolna akkor még jöhetnek válaszok .
2012. szept. 1. 12:54
 20/22 A kérdező kommentje:

Csak az a baj , hogy semmi közepén élek és a legközelebbi normális város , amit már nevezhetünk városnak , kb . 60 km-re van amúgy Szombathely én meg a legkeletibb településén vagyok vas megyének . Celldömölk hát ...

Hadd ne mondjam milyen , mint egy 1980 - as régi , kisváros .

2012. szept. 1. 13:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!