Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szulok! Mit szolnatok, ha a...

Szulok! Mit szolnatok, ha a 15 eves lanyotok bevallja hogy cigizik?

Figyelt kérdés

2012. szept. 5. 15:13
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
53%

Képzelj el egy fiatal, szép, 15 éves lányt, előtte az élet. Lehetne bárki, bármi. Aztán elkezd dohányozni. Bizonyítottan káros, ezzel remélem, nem vitatkozol.

Jah, hogy vele nem történhet semmi? Mondd ezt annak a közel 2000 embernek és hozzátartozóiknak, akik belehalnak a következményeibe minden évben! Velük sem történhetett volna meg? Veszítettél már el valakit? Nem vágnád pofán, hogy minek szívta azt a szart éveken át?


Mit is kockáztatsz Te tulajdonképpen?


- szájrákot!!! Ne tudd meg, hogy néz ki (keress rá, ha mersz!) "2001-ben 1432 férfi és 305 nő halt meg a szájüreg rosszindulatú daganata miatt. Ami azonban még megdöbbentőbb, hogy 1975 óta a szájüregi rákos halálozás ijesztően nagy mértékben, körülbelül ötszörösére növekedett, mindkét nemben. Magyarország Európaelső ebben."


- tüdőrák: a daganatos halálozás vezető halálok.


- az erek beszűkülése: szívpanaszok, gyengeség, trombózis


- hatás a termékenységre: akár meddőségig fajulhat!


- hatás a gyermekre: fokozott oxigénhány miatt károsodott magzatok, szellemi visszamaradottság, asztma.


- íz és szaglásromlás ...


Soroljam még? Azt gondolom, hogy szomorú egy tini cigivel a kezében. Nem ítélem el, hanem sajnálom. Mert talán nem tudja mit csinál. Ez alól te most nem bújsz ki. Tudod, mit csinálsz! Ha ezek után rágyújtasz, nem csak szánalmas vagy, hanem egy HÜLYE is. És ezentúl már nem sajnállak. Nincs miért. Te akartad, Te szívod. Minden értelemben.

2012. szept. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszitek nem tudnak ezekről, meg nem mutogattak nekik ilyen képeket?
2012. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
75%

16 vagyok, de annyira ellenszenves a dolog. Igen, kipróbáltam, hogy ne mondjam azt valamire amit "nem ismerek" h nem tetszik. De akkor sem tetszett jobban. sőt!

Viszont sokaknak ez a "vagány" érzés előjön, vagy csak mint már mondták a "barátai" kínálgatták


De ha elmagyarázod neki észérvekkel, például, hogy mennyire felmentek az árai, és ha heti több dobozt el szív az már milyen sok költség. Majd havonta. És ez szaporodni fog ha jobban rákap.

Már ha azt az alapvető tényt nem veszi figyelembe, hogy elcseszi az egész szervezetét, legalább az anyagiakat lássa át.

2012. szept. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
37%
érdekes,hogy mindenki dicséri a gyerekét amiért cigizik,szexel,iszik és még pénzt is adnak rá,és még csodálkoznak a felnottek,hogy miért ilyenek a fiatalok.egy pofonba még senki sem halt bele maugy meg én biztos nem dicsérném meg,hanem inkább szégyelném magam,hogy nem vettem észre és olyan gyereket neveltem aki saját magát teszi tonkre.és igen adnék neki egy pofot,és pénzt nem kapna,ha kell neki valami azt megvenném,suliba kaját innit kapna,másra meg nem lenne neki.a tiniknek van anni eszuk,ha látják,hogy a szuleik megdicsérik oket akkor ezt kihasználják,kell a szigor egy családba,kulonsoen ha kmaszról van szó,mert amit most tesz kihat a jovojére,és a szulok dolga rendesen nevelni a gyerket,senkinem mondta,hogy lilála kell verni vagy olyan dolgok tenni amibol komoly baja lehetne.nem értelek benneteket még sosem halottátok,hogy cigi káros, vagy eleve orultok annak,hgy a gyereketek kárt tesz magában?
2012. szept. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó válaszoló!

Nem hiszem, hogy elolvastad a válaszokat, mert egyikben sem volt szó róla, hogy bárki is megdicsérné a gyermekét azért, ha cigizik! A dicséretet max. arra írták, hogy BEVALLJA, nem arra, hogy csinálja! Óriási különbség!!! Senki nem szeretné, hogy a gyerek dohányozzon, de nem vagy vele a nap 24 órájában, így nem tudod mit csinál a hátad mögött. Ha meg valami baromságot csinál, inkább mondja meg, mint titkolózzon. Mert ha ilyen viszonylag kis dologban a fejét vesszük, mi lesz, ha komoly baj van? Megtiltani úgysem lehet, ha nem adsz neki pénzt, mindent megveszel neki és ő mégis szívni akarja, úgyis megtalálja a módját. Épp ezért írja mindenki, hogy inkább rá kell vezetni, hogy magától hagyja abba.

2012. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
11%
#14 - valóban, egy pofonba még senki sem halt bele... ha visszakapja, abba se...
2012. szept. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
86%
És hogy a kérdésre is válaszoljak, elbeszélgetnék vele a dohányzás hatásairól, őszintén, lehetőség szerint objektíven, a legjobb tudásom szerint. Valamint a dohányzásnak mint szokásnak az illemtanáról. A tiltás, cirkuszolás eszembe sem jutna.
2012. szept. 6. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
37%
kezét törném, és nem kapna tőlem pénzt, ilyen szennyre.
2012. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
84%

Hát én biztos, hogy adnék neki 1-2 pofont, és ne kapna zsebpénzt.


Apukám a szemem láttára haldoklott a cigitől, tüdőrákban halt meg. Éveken át olyan undorítóan köhögött, hogy az valami hihetetlen...


Bár remélem az én gyerekem nem lesz olyan h*lye, hogy cigizzen.

2012. szept. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
79%
17 éves srác vagyok, én is 15 évesen vallottam be, hogy dohányzok. Nagy balhé volt belőle, tiltottak mindentől. Én azóta is dohányzok, de úgy tudják, hogy leszoktam. Mióta ez megtörtént azóta nem is nagyon mondok nekik semmit el...
2012. szept. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!