Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szulok! Mit szolnatok, ha a...

Szulok! Mit szolnatok, ha a 15 eves lanyotok bevallja hogy cigizik?

Figyelt kérdés

2012. szept. 5. 15:13
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
65%

15 voltam, mikor anyum megtudta. El akartam mondani neki, csak ő előbb találta meg nálam a cigit. Nem haragudott, elbeszélgettünk, hogy miért, mióta, meg káros, stb, de azt mondta, ez az én döntésem, nem igazán örül neki, de nem tilt el, nem haragszik.

16/L

2012. szept. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
33%
Grat! Dicsérjétek a dohányos kamaszokat! Mi baja lehet ebből, max. 30 évet veszít az életkorából, vagy ha majd terhes lesz (mert ugye manapság 18 év alatt elveszteni is menő dolog), had cigizzen, had szíja a kisbaba úgy is egésséges meg menő, hát igen, a mai divat. A kérdésre pedig, elbeszélgetnék vele és mondanám neki, hogy nagyot csalódtam benne stb. Ez egy olyan fiatalnál aki szereti a szüleit jobban fáj mint egy pofon, esetleg még 2 napos halgatás megteszi a hatását (átéltem már 1x amikor sokáig voltam egy buliban és beb@sztam). Lepontozhattok de sajnos ezzel csak a ti HATALMAS IQ-tokat bizonyítjátok. Személy szerint én utálom a cigit és a drogokat na meg a piát. Egy 14 éves "buta kisfiú".
2012. szept. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim válasza:
78%
Hát, te tényleg buta kisfiú vagy... Mi az, hogy 30 évet veszít? Te el is hiszed mindezt? Itt van példának a papám. Gyerekkora óta szívja, most 77 éves. Kb. 10 évvel ezelőtt gyakorlatilag a csoda segített csak rajta: gyomorrák. Nem tüdő, nem száj. Gyomor. Vagy pl. az egyik mamám. Ő is dohányzott egy ideig, mégis agyrákba halt meg. Nem mondom, hogy nem káros, mert káros. Azért beleszagoltatnék mindenkivel a jó kis fővárosi levegőbe, pl. az Őrség után.. Na az mi ha nem káros? Mindent lehet csinálni, csak mértékkel.
2012. szept. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
40%

Igazad van kedves utolsó! Miért rossz a cigi, ezek a hülye gyerekek meg felnőttek miért is nem szívják, hisz ha már nem drogoznak akkor legalább ezt csinálják, kövessék a divatot! Én is, annyira buta, naív vagyok, megyek is a bolba veszek vagy 2 dobozzal és elszívom, hiszen mi bajom lehet tőle?....Na meg volt, képzeld el nekem nem adtak cigit:S Valami fogyatékos eladó azt mondta, hogy kiskorú vagyok és csak tönkre menne az életem mert még csak most fejlődök. Ekkora egy marhaságot! Na nem baj, csórtam el apámtól. Csak valami rá van írva, én meg buta vagyok az olvasásához. Valami tüdőrák, potencia csökkenés és környezet károsító badarság van ráírva. Ezek a HÜLYÉK! Ez nem is igaz, mert CSAK a városi levegő levegő mérgező, ki is költözök majd egy tanyára és ott tengetem majd nyomorult életemet, közben cigit szívok/töltök.

Remélem az iróniát lelehetett olvasni. És, hogy csak a városi levegő káros, hát mit mondjak...mellé még napi 2 doboz cigi megteszi hosszútávon a hatását. De hát ITT ismét én vagyok a tudatlan.

Egy 14 éves buta kisfiú.

2012. szept. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
81%

A bagósnak nem tudod elmagyarázni, hogy a cigi káros az egészségre. Mert mindnek van egy 100 éves rokona, akit végül a villamos ütött el.

Igen, lehet, hogy 77 éves, és még él, de hogy? Szét van rohadva a tüdeje, a szája, reggelente fuldokolva ébred. Az életminőség is számít, nem csak a hossza.

Én nem adnék több zsebpénzt a gyereknek, az biztos, ne cigire költse.

2012. szept. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
38%

#24 - "Egy 14 éves buta kisfiú." - te mondád:)

Szépen felmondtad a leckét a dohányzás károd hatásairól... csak éppen a kérdés nem ez volt, nem a kérdésre válaszoltál.

Van az életben sok dolog, aminek vannak kockázatai, lehetséges káros hatásai... lásd az összes "megengednéd-e" típusú kérdés témája.

A kérdés az volt, hogy ez KINEK A DÖNTÉSE? Szülőként el tudod-e fogadni, hogy a gyereked döntéseket hoz meg a saját életével kapcsolatos dolgokban, avagy nem.

2012. szept. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
75%
11-esnek teljesen igaza van. Én is gyűlölöm a cigit. És bizony már a húszévesen is meglátom/megérzem, ha cigiző. Én azt csinálnám a gyermekemmel, hogy megpróbálnék bejutni egy elfekvőbe, vagy olyan helyre, ahol a saját szemével láthatja, hogy milyen következményei vannak ennek a szánalmas függőségnek. Tudom, hogy le leszek pontozva, mert minden esetben, ha a ciginek a negatívumait leírom, nagyon lepontoznak, de nem érdekel. Ha meglát a gyereked egy gégerákos, vagy egyéb hasonló betegségben szenvedő embert, akkor valószínűleg elmegy a kedve tőle. Meg kérdezd meg tőle, hogy mit gondol, egy nem dohányzó ember szívesen fog e csókolózni vele, fogja-e mondani rá, hogy jó illatú. Mert bizony kevesen. Egyből megérzem mindenkin, a bőrébe ivódik bele a cigiszag. Nem tudja eltüntetni. Mindenesetre megköszönném, hogy bevallotta, megköszönném a bizalmát. Megpróbálnék felnőttként beszélni vele. És megmondanám, hogy nem menő a cigi, hanem szánalmas. A baráti körömben mindenki cigizett, -kollégista is voltam. Mégse dohányoztam soha. S elfogadtak a barátaim úgy, hogy nem cigizek. A főiskolán a barátnőm meg leszokott mellettem, mert nem mentem ki vele cigizni, s egyedül unalmas volt. Szerintem azóta is hálás nekem, mert így több pénze marad.
2012. szept. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
70%
Kérdezd meg tőle, hogy akarja-e, hogy a kedvese a reggeli harákolását hallgassa, az összeaszalódott bőrében gyönyörködjön, és a megsárgult ujjait csókolgassa.
2012. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám neki hogy fejezze be a cigizést vagy ha cigizik akkor vegyen egy elektromos cigit ami nem károsítsa az egészségét.
2012. szept. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
82%
Azért mert van egy-két pokoli mázlista, aki máshogy is károsította magát és nem közvetlenül a cigi káros hatásaiba pusztult bele, vagy mázlijára előbb ütötte el a busz, mint aszalta el szépen "lassan" a tüdőrák, attól még a cigaretta káros és emberek milliói halnak bele a "jótékony hatásaiba" világszerte. Nem 30 évet veszít? Jó, akkor 20-t, 10-t... most komolyan? Ebbe kell belekötni? Eszed? Nulla. Ebbe nem lehet belekötni!
2012. szept. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!