Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednéd a 17 éves lányodat...

Elengednéd a 17 éves lányodat vonattal külföldre?

Figyelt kérdés
A cél Lengyelország, a barátjához utazna ki.

2012. szept. 22. 18:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

A vonat sem veszélyesebb semmivel.

Én személy szerint privát luxuslimuzinnal sofőrrel sem engedném el egyedül...

2012. szept. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
100%
Szerintem felesleges ez a repülő-dolog. A lány 17 éves, nem 5. Tud vigyázni magára. Plusz a barátja ki is mehet elé a vonatállomásra, úgyhogy biztosan tudhatod, hogy nem lehet semmi baja (ha a vonatról ne adj'Isten nem száll le a lány, a barája tudatni fogja Veled). Ha felelősségteljes, okos lányról van szó, megbízhatsz benne és megengedheted. Ha lazább, amolyan tipikus tinilány, akkor sincs mitől tartanod: te rakod fel a vonatra és a barátja szedi le. De ha megnyugtat, hogy repülővel utazik, én is azt javaslom.
2012. szept. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

"Kiengednéd így a lányodat?"


Nálam ez sajnos nem nem engedem-engedem kérdés, jövőre így tudom megoldani a láthatást az apjukkal. Akkor lesz a nagyobb 11 éves...

Tavaly utaztak először repülőn, már mutogattam mi hogy van, meg láttuk azt a kislányt akire a személyzet vigyázott, szóval készülgetünk lelkileg.

Pár év múlva (lehet, hogy fiatalabbak lesznek még mint most a te lányod) pedig egy másik földrészre lesznek elengedve így a nagyszülőkhöz, mert valószínűleg én nem tudok majd velük menni 1 hónapra, az pedig 15 óra repülés lesz. De ez még a jövő, egyelőre nem akarom magam ezzel idegelni.


Amúgy a 17 évest repülővel simán engedném, ha nagyon gyámoltalan és nem beszél angolul/németül, akkor megkérdezném az assistance szolgáltatst. Én sokszor repültem, azért nagy gubanc nem lehet, főleg ha nincs átszállás.

Busszal is talán elengedném 17-18 évesen, mert van sofőr ha bármi gáz van.

Vonattal nem engedném és még 20 évesen is izgulnék. Ott nincs olyan felügyelet és nem is folyamatos.

2012. szept. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

12: "Szerintem felesleges ez a repülő-dolog. A lány 17 éves, nem 5. Tud vigyázni magára. "


A vonaton nem a lányomban nem bíznék, hogy rossz helyen száll le, hanem azokban, akik fosztogatni mennek, vagy könnyebben kikaphat a szomszéd fülkébe egy csapat huszonéves barmot, akiknek a fele csomagjuk sörből és töményből áll. Láttam már ilyet, csak én csoporttal mentem, voltunk vagy 15-en. Ezért javasoltam a repülőt és a buszt.

2012. szept. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, hogy az utazástól féltek jobban, nem attól, hogy mi a rákot csinál egy idegen országban egy ideig. Még, ha a barátjához megy is....
2012. szept. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
15: Mivel a kérdés az utazás mikéntjére (vonat) vonatkozott, én erre válaszoltam és nem arra amire nem volt kíváncsi és nem nevelési tanácsokat kért. Gondolom a kérdező a külföldi tartózkodást megoldja, lehet, hogy ott rendezve van minden a fiú szüleivel, vagy bárhogy. Ha nem, akkor majd ír ki arra is kérdést és akkor majd arra válaszolunk.
2012. szept. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Ami még eszembe jutott...

Én 14 évesen edzőtáboroztam Olaszországban, oda busszal mentünk, 12 évesen versenyeztem Romániában oda vonattal mentünk, 15 évesen Lengyelországban repülővel voltam, 19 évesen busszal mentem Angliába a barátnőmmel egy hétre, 22 évesen tök egyedül repülővel Malagába (átszállással), 27 évesen Dél-Amerikába, szóval a legtöbb utazási formát kipróbáltam már (még a teherautón utazást egy rakás indiánnal is), még mindig a repülőt ajánlanám ha egyedül menne a leányzó. Ott a legnagyobb biztonság.


A busz és a vonat közül a buszt azért választanám, mert amikor busszal mentünk Angliába, rendszeresen megállt a sofőr (ha bármi gond volt, közvetlenebb a kapcsolat) és a mosdók is kulturáltabbak voltak, a csomagjaink is nagyobb biztonságban éreztem.

Vonaton ha ki kell mennie pisilni, akkor ott kell hagynia a bőröndjét. Én tavaly előtt 4 órát vonatoztam csak a gyerekekkel, amikor elindult a vonat még tiszták voltak a vécék, indulás után 3 órával meg olyan mocsok és bűz volt, hogy kértem, szorítsuk még egy kicsit.... Ja, a 10 éves gyereket most nyáron vitte el az apja busszal Prágába, minden rendben ment, kulturált, biztonságos volt.

2012. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
47%

A vonattal nincs baj, hogy jut eszetekbe, hogy kirabolják, megverik? Ha önálló, felnőtt lány, miért ne utazhatna egyedül?

Ha mindenáron bajt szimatoltok, az két állomás közt is megtörténhet, itthon, ha Mucsaröcsögére utazik.


Szerintem a kalauzt is meg lehet kérni arra, hogy segítsen, ha szükséges.

Nyelvtudással, okostelefonnal manapság nehéz rossz helyen leszállni, stb.

2012. szept. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

"A vonattal nincs baj, hogy jut eszetekbe, hogy kirabolják, megverik?"


A zsebtolvajok egyik kedvenc helye, és én nem megverésre gondoltam, hanem zaklatásra.

Amúgy 2 éve utaztam Bredából Hágába vonattal, na azon a 15 évest is elengedném egyedül gond nélkül. Viszont amíg a volt férjem Szlovákiában volt, én hétvégéken jártam ki hozzá vonattal vagy busszal. A busz egyértelműen biztonságosabb és tisztább volt.


Amúgy a Debrecen-Nyíregyháza vonalon egy picikét jobban f.stam a vonaton, mint Peruban Abancay és Ayacucho között, pedig ott én voltam az egyetlen fehér ember a buszon.


"Szerintem a kalauzt is meg lehet kérni arra, hogy segítsen, ha szükséges. "


Ha elő lehet keríteni.. nekünk egyszer fél órába telt megtalálni. A kalauz meg nem magántestőr, ha akar, időnként ránéz a leányzóra.

2012. szept. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Angolul 8 éve tanul, úgyhogy azzal nincs probléma. Egy picit németül is beszél. A barátja ott várná az állomáson, így beszélték meg (már ha elmegy). :)

Tehát a többség a repülőt/buszt javasolja. A vonatnak tényleg több hátránya van: egyrészt kitudja kikkel kell ott együtt utaznia 8 órán keresztül, másrészt így hosszabb az út is.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ha valakinek bármi tanácsa van még, akkor kérem írja le!

2012. szept. 23. 11:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!