Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves lányommal nem bírok,...

Diaking kérdése:

12 éves lányommal nem bírok, kezelhetetlen. Szemtelen, követelődző és az iskolában is rosszul tanul, nem érdekli semmi, csak a hülyülés, a fiúk, meg kinek hogy megy anyagilag. Teljesen kész vagyok idegileg, nem értek szót vele. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 15:49
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi kommenteket, sok jó ötletet látok bennük. Igaz, jó néhányon már túl vagyok, sikertelenül. Kőkemény a lány, elég hajthatatlan. Számítógép tiltás, tv. tiltás, telefon iskolába elhordás már tiltva van jó ideje. Persze a telefont minden reggel le kell vadásznom tőle. Szemtelen és nem akarja felfogni, ha továbbra is így viselkedik, pokollá teszi az életünket. Mert ez az energiákat elvonja, mindannyiunkét. Bizalomhiány is van jócskán, mert mindig átvág. Nem értem mire jó ez a nem egyenesség, nem korrektség. Ezerszer kértem, ha ő korrekt, őszinte, az én hozzáállásom is majd más lesz. Olyan érzésem van, mintha az kötné le, hogy játsszon ki engem, hogy legyen nem egyenes. Pedig ez nagyon rossz, mindig nyugtalannak lenni. Neki is, és nekünk is:( Sumákságokhoz van esze, igaz, nem elég, mert mindig rájövök mindenre. Legalábbis szinte mindenre. Iszonyat milyen energiákat von el. Már máson sem agyalok, csak rajta örökösen. Az őrületbe kerget. Pedig csak jót akarok neki, hisz a lányom, szeretem, de mégis háborúzik velem. Visszaszól, a stílusa is elviselhetetlen, ahogy az emberhez szól. Nem jó így, lelkiismeret furdalással lenni mindig. És a jövőre nézve meg katasztrófális, ha nem változik valami.
2012. okt. 15. 08:51
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

A most 14 éves lányom is átesett ezen a "tinédzser lázadáson", pont 12 éves korában, de én megneveltem, mert ha nem tettem volna még mai napig úgy viselkedne mint anno 2 éve.

Meséld el neki, hogy ha felnő is csak úgy lesz anyagilag jó helyzetben, ha tanul.

Fiúznia sem kellene még, túl fiatal ahhoz.

Valószínű az iskolában tanulja ezt a hülye viselkedést. Ez nagyon szomorú.

Szerintem egy-két pofon belefér, ha tényleg szemtelen. De a szó szószoros értelmében ne tilts meg szabályosan neki mindent, és ne mutasd, hogy dühös vagy, mert akkor látja, hogy sikerült téged felbosszantania, és ettől csak még jobban csinálni fogja majd.

Meg kell beszélnetek, de ez nagyon komoly helyzet.

Sok sikert hozzá.

2012. okt. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

húúúú mintha csak magamat látnám (kivéve hogy jól tanulok)

akkor hallgass meg egy tanácsot a másik szemszögből:

valószínűleg azért szemtelen mert sz*rik a világra, ami kisebb-nagyobb gondoktól lehet pl. ezt nem tudom megcsinálni, mindegy nem érdekel

de ez szerintem természetes most, mindenki ilyen valahogy biztos felnő, úgyhogy nincs gond

(ja és arról hogy melyik fiú tetszik neki nem kell beszélni, arra ott vannak a barátnők)

2012. dec. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
65%
pofázik? Lehajolni bumm egy saller ne félj megtanulja engem is összevertek de legalább megtanultam a tiszteletet,és összekaptam magam amiből csak tudtam javítottam és a jutalmam se maradt el
2013. jan. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
A jó tanulás enyhítene a többin, de az csak is romlik:(
2013. jan. 7. 10:02
 16/24 A kérdező kommentje:
A veréssel nem lehet tiszteletet elérni, ebben a korban semmiképp. Ez már késői
2013. jan. 7. 10:04
 17/24 A kérdező kommentje:
Mivel egyedüli gyerek, s egyedül nevelem meg kell, hogy hallgassam a szívügyeit is. Persze nem fogom még támogatni. Tanácsot adok, azt is vagy megfogadja vagy nem. De sebaj, majd tanul a pofonokból...vagy nem:(
2013. jan. 7. 10:11
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát kedves kérdező, ez azért elég "durva", azt kell, hogy mondjam.

Fiatal nő vagyok, szóval, amikor én voltam tini, még más idők jártak, na de, hogy így viselkedni a saját anyjával.

A fejemben meg nem fordult volna egy rossz szót szólni.

Mivel olvastam, hogy már rengeteg mindent kipróbáltál - eredménytelenül -, ezért azt tudom tanácsolni, hogy kőkemény vasszigor. Nem írod ugyan, de szinte biztos vagyok benne, hogy érezteted vele, hogy számodra fontos a kapcsolat, hogy legyen jobb, hogy béküljetek ki. Egyszóval a kezében vagy.

Én azt javaslom (ami anno fiatal koromban a legnagyobb félelmem volt), hogy játszd el, hogy levetted róla a kezed. Csavarj egyet a szituáción.

Rossz jegy? Sebaj, neked nem lesz majd állásod édes kislányom, kíváncsi vagyok, akkor miből fogod venni a "csecsebecséket".

Visszabeszélne? Nem lesz mire, mert ott hagyod a francba és így tovább.

Ne adj neki táptalajt a lázadásra. Tudom, hogy ez kegyetlenül hangzik, de ha nem kezeled partnerként, és úgy tekintesz rá, hogy ő neked nem "ellenfél", hanem "csak" egy gyerek, akkor erre előbb-utóbb ő is rá fog jönni.

Teljes mértékben rád van utalva, tehát minden fegyver a te kezedben van.

Ő egy gyerek, te meg az anyja vagy. Azt fogja csinálni, amit te mondasz. Nem vita tárgya. Pont.


Remélem sikerült segítenem valamelyest. Mielőtt bárki nekem esne, nem rosszindulatból mondtam egy szavamat sem, durvának tűnhet a tanácsom, de az előzményeket olvasva csak ez jutott eszembe. :)

2013. jan. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A szüleim külön élnek. Apukám viszonylag sokat keres, ezért kötött velem egy alkut.

Mivel a matekkal, meg a fizikával gondjai vannak, egyre több belőlük a 3-as, ezért azt beszéltük meg, hogy minden ötös matek és fizika doga után 2000-2000 Ft-ot kapok. Hát, eddig év eleje óta összesen 4000 Ft-ot kaptam, de még most is hajtok, hátha összejön az ötös, mert mindig csak fél pontokon múlt.

Engem ez motivál, de persze kisebb érték is bejön, pl 1000 Ft, vagy egy új póló.

Most elfogyott a zsebpénzem, mert a kutyám (vizsla, sokat eszik) kajáját is én veszem. Múlkor nagyon megtetszett egy blúz, és kértem anyut, hogy vegye meg nekem, cserébe 2 szombat-vasárnap mosogatok, minden étkezéskor. Ritka az ilyen alkalom, ezért anyu mindent kihasznál, a szekrény tetején lévő antik porcelánokat is kivaxoltatja velem, egy ebédre 8 tányért elhasznál. Szóval igen.. :D

Viszont tavaly is volt egy alkunk. Ahány négyes lesz év végén, annyi héten át mosogatok.

Hát mit ne mondjak, a nyaramból 3 hét mosogatással telt el.

Szeretek alkudozni. :D

L/13

2013. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, én a 2-2000 Ft-ot sokallom...
2013. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!