Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves lányommal nem bírok,...

Diaking kérdése:

12 éves lányommal nem bírok, kezelhetetlen. Szemtelen, követelődző és az iskolában is rosszul tanul, nem érdekli semmi, csak a hülyülés, a fiúk, meg kinek hogy megy anyagilag. Teljesen kész vagyok idegileg, nem értek szót vele. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 15:49
1 2 3
 21/24 senior24 ***** válasza:
100%

No igen,sajnos ez a menő!Ilyen világot élünk,és megmondom öszintén h már nem is érdekel.Én már ezerszer elpofáztam a dolgokat.Sok ilyen szülövel beszéltem és ha jol megnéztem akkor a nevelési technikájuk egy hatalmas nulla volt.Söt nem is nevezném nevelésnek.Sajnos a mai szölük rettentöen elkényeztetik a gyereküket,ezt lehet látni az ujságokban,tv-müsorokban,mindenhol.Mert azt hiszik h akkor jo szülök ha minden ohaját sohaját lesik a gyereknek.Én ha végignézem a mai tiniket...hát nevetnem kell h mennyire nyávogos,siros,puhány kis kinyalt-seggü semmire kellö naplopo nemzedék.Ilyen a mai világ,de meg is lehet nézni h mi jellemzö a mai fiatalokra.Szeresse,nem azt mondom,de ha rosszat csinál a gyerek vagy már tullépi a határt,akkor rá sem mernek szolni vagy nem fegyelmezik,egyszoval semmi.Már a gyerek neveli a szülöt,ugyan ugy kapja a zseppénzt,de mire föl?,ki van nyalva a p'csája,indokolatlanul kivételesen bánnak vele,nehogy megsérüljön őfelsége eminenciája,óvják még a nyári szellőtől is!!Egyszoval bármi rosszat csinál inkább megajándékozzák.Hát persze h azt fogja hinni h mindent szabad.És ahogy az elöbb leirtam,full-ra elkényeztetik,megvesznek nekik mindent ami csak ohajuk sohajuk,elkapatják,mindent megengednek neki és még zseppénzt is adnak nekik,mindent megcsinálnak helyettük,nehogy már szegény elpusztuljon mert kellett egy kicsit segiteni otthon,és miért?azért mert van két szép szeme?meg tehetsége h hogyan tudnak kisirni meg kihízelegni x ezer ft-ot?Nevelni egy bizonyos életkorig lehet,és ahogy irta a kedves válaszolo,mert NAGYON IGAZA VOLT,utána már meg lehet b'szni az egészet,és akkor jön fel a kedves szülö h mit csináljon a gyerekével,aki ráadásul egy 10-12 éves gyerek.Mert h ö nem igy nevelte.Dehogyisnem!!És még nevelésnek merik mondani.Tudom h nem éppen hasznos ez a válasz számotokra,de ne csodálkozzatok ha ilyenek a mai gyerekek.És ahogyan irták ez 90 százalékban a NEVELÉS HIÁNYA!!!!!!Tipikus eset!!!Mindenhol ez van!!Elkényeztetés,mindent megcsinálhat a gyerek,több zseppénze van mint egy dolgozo embernek,semmit nem kell csinálnia,vagy ha igen,akkor meg sem merik kérni,inkább megkérnek egy másik embert,beviszik még 15 évesen is neki a kaját,a szobáját sem kell rendbe rakni,egyszóval SEMMI,agyonpénzelés,telefonok egymás után,stb stb stb és mi az eredmény?=buli buli buli,szex(12 évesen :D!!)drog,cigi,uj pasi minden hétévégén,hazudozás,lopás csalás,manipulálás,zsarolás,hülyének nézés,flegmaság,pofátlanság,nuku lelkiismeret furdalás,felelősség hiány stb stb stb.Ugy kell nektek!!Nem az a nevelés h mindennel elhalmozom indokolatlanul,meg veszem neki a legujabb okostelefont, meg engedem neki h facebook-ozzon még éjjel is,eljárkálnak agyba föbe bulizni,inni cigizni drogozni,és nem merek rászolni nehogy megsértsem öfelségét?Régen lehetett atyai vagy anyai pofont adni a gyereknek?Most már nem????Hogy is van ez kérem?Ne értsenek félre nem szabad ütni verni a gyereket,mert pont ezzel is el lehet érni azt a hatást h igy viselkedjen a gyerek.Ebben a korban és még pár évvel késöbb is azt fogja hinni h mindent tud az ÉLETRÖL és h övé az egész világ,és hidd el h ennél csak rosszabb lesz.Egyébként ne vedd sértésnek,de azon csodálkozom h még szüz!!Nem vicc!Nézz körül!ÉS divat b'zd meg divat!!Éltél már ilyent?És jön fel a szülö megkérdezni h szerintetek megengedjem a 12 éves lányomnak h egy 18-22 éves gyerekkel együtt aludjon vagy h elmenjen Balaton Soundra meg hajogyárira?

Hát persze h ez van a fejében,pasi buli,pia,szex,mi ciki,mi nem ciki,mi a gáz és mi nem az,mert mindent meg fog tenni csak azért h beálljon a sorba,nehogy kiközösitsék,ha mindezt hagyod,akkor Siófok legnagyobb r'bancai közé fog tartozni a nagy flegma lelkiismeret-furdalás mentes p'fájával együtt,késöbb belekeveredik valami olyanba,amiböl nem mászik ki vagy csinál egy két rendörségi ügyet,ne adj Isten majd egy tetkos agyonszolizott,drogos diszkós díszköcsög miatt fog felmázni egy fára autóval mert a kedves sofőr meg akarja mutatni a barátnője és a társadalom elött h mennyire vagány,mert ö tud menni 30-as táblánál 130 al.Stb stb stb.

Viszont rengeteg olyan gyerek is van,akik ugyan ebben a piszkos társadalomban nöttek fel mégis normálisak lettek mert a szülei alkalmasak voltak a gyereknevelésre!!!!

2013. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Én 12 éves vagyok, 9 voltam nagyon szemtelen visszaszólók stb. és ez most is elő jött mit tehetek ellene?
2013. okt. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Executioner ***** válasza:

Szia Diaking!

Keress vele közös témát, ne vonj meg tőle mindent mert csak romlani fog a kapcsolat. Gondolkozz úgy mintha kb 14 lenne, mert manapság minden elölre csúszott a gyerekek életében.

A gyerekek akár 10 évesen is járnak, stb...


Executioner

2014. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Fúúúú, 9-es, neked nem tudom milyen nehéz a felfogásod ha neked a napi 2 óra tanulás egy 3,5-ös átlaghoz vezet 7. osztályban...

Nagyfiam anno jó ha napi fél órát tanult (kezelhetetlen volt, és így volt 4,6-os az átlaga) egész általánosban, és most az orvosin van, ahol nem produkál rosszul ;)

2018. júl. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!