Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnál hozzá, ha 17 éves...

Mit szólnál hozzá, ha 17 éves lányod nem inna alkoholt, de füvet szívna kb hétvégente?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 19:37
1 2 3 4 5
 11/42 anonim válasza:
69%

Egy dolgot azért jó lenne tisztázni, mert a hozzászoló anyukák, nem bántásból, de fogalmuk sincs miről beszélnek. Persze nem baj, hogy nem próbálták, az viszont igen, hogy az előítéleteiket hangoztatják.

A marihuána nem okoz függőséget, csak ideiglenes jókedvet, hányinger és fejfájás mellékhatása nélkül. (Feltéve, hogy jó minőség.)

Ellentétben az alkohollal, aminek mértéktelen fogyasztása igencsak jellemző, kb a fél ország durván alkoholista.

Ettől függetlenül, ha most egy fiatal iszik, vagy füvezik egy-egy buli alkalmával, nem jelenti azt, hogy felnőtt korára biztosan debil lesz.

Amit tehetsz, hogy jobban odafigyelsz, tényleg ne vigye túlzásba, de a tiltás 90%-ban fordítva sül el, ezért azt nem tanácsolnám.

2012. okt. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 CcAaSs válasza:
Vizsgálódnék magamban mit "rontottam" el! Persze nem olyan könnyű, mint másban keresni a "hibát"!
2012. okt. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 Boram ***** válasza:
49%

1. szerintem a beszívott nő gázabb mint a férfi( részeg nőt azért könnyebb rávenni hülyeségre mint aki füvet szívott)

2. Sok sterssz éri a mai fiatalokat ezt le kell vezetni, ki ki a maga módján.

3. ha valóban alkalomszerű az elmegy viszont ha napi szintű akkor az gáz.

4. a legtöbb fiatal idővel kinövi.

5. a legnagyobb butaság hogy a fű a belépő a keményebb drogokhoz. Akiben benne van a hajlam, az úgyis a végén odajut.

6. amit tehetsz odafigyelsz hogy valóban társasági alkalomszerű "rituáléként" maradjon meg, ha egyedül is sokszor szív akkor már problémák vannak.

(bár néha ha egyedül szív az segíti a kreativitást, gondolkodást viszont ha már "kinyitotta ezt a kaput" akkor bármikor átmehet rajta akár fű nélkül is)

7. ha úgy érzed baj van próbáld megbeszélni, (mi az oka, mi ami jó neki ha beszív, és miért)

8.próbálj a hétköznapokban hasznos tevékenységet adni neki amit szívesen végez.

9. Az a sok komment hogy a pia bezzeg inkább igyon. Na ezekre ne hallgass. Az alkohol csak akkor jobb ha megvan a mérték 1-2 sör, bor koktél stb.. ezen felül már rosszabb mint a fű!

2012. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim válasza:
37%

Ez egy elég érdekes kérdés. Én egyrészt megpróbálnék nem agyvérzést kapni. Utána mivel fogalmam sincs, milyen lesz a fiatalok viselkedése, amire nekem lesz egy 17 éves lányom, nem tudok rá válaszolni, de egy mostani átlagos lánynak egy agymosás kéne. Szó szerint agymosásra gondolok, mivel tudom, hogy más nem használ, csak ha saját maga látja be, hogy nagyon káros, amit csinál.

Utána pedig elgondolkoznék, hogy én mi a szent szart rontottam el, hogy a lányom önpusztító életet él.


ui.: aki azt állítja, hogy a marihuána nem egészségkárosító hatású (!= életveszélyes), nézzen utána hiteles forrásnál, hogy hogyan is működik. Aztán amiről a kérdés is szól, akár életveszélyes is lehet, hisz olyasmikkel keverik, mint a nikotin és a kátrány, valamint egyéb veszélyes anyagok, amik közt bármi lehet, hogy minél olcsóbb lehessen az előállítási költsége.

2012. okt. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim válasza:
87%

Vegyészhallgató vagyok, nemrég tanultunk a kábítószerekről, köztük a marihuánáról.


Sokan előítélettel állnak a kérdéshez, és jól "megszakértik" a dolgokat, viszont tényleges tudásuk nagyon csekély erről a témáról.


Először nézzük, mit tudunk az alkoholról:

Az emberek másként reagálnak rá, van, aki rosszul van tőle, van, aki elalszik, van, aki agresszív lesz, de még tudatuknál vannak, így bármit tehetnek, vezethetnek stb, ezek következményeit remélhetőleg nem kell ragozni.


Marihuána: Érdekes, de minden ember hasonlóan reagál rá, úgymond leszabályozza magát, így túladagolni nehéz, és utána az egyén egy helyben marad, nem vezet, így nem okozhat balesetet, nem randalírozik stb. Valamint nem alakul ki testi függés a használata során, (mentális igen, viszont ez leküzdhető) elvonási tünetek nem jelentkeznek, mondhatni a "leggyengébb természetes eredetű kábítószer".


Gyógyászatban is használják, nagyon jó fájdalomcsillapító, stresszoldó, valamint szem-nyomás csökkentő hatású, melynek következtében a zöldhályog kezelésére is használható (lenne)


Összességében a fűnek több pozitív hatása van, mint az alkoholnak, (Nem mondom, hogy nincs káros hatása) így nem értem, mi a probléma azzal, ha valaki elszív egy füves cigit. (Itt jegyezném meg, hogy soha nem használtam egyetlen egy természetes vagy szintetikus eredetű kábítószert sem, alkoholt is több, mint fél éve nem ittam)


De a kérdésre válaszolva: Nem örülnék neki, elbeszélgetnék vele, de valószínűleg ráhagynám azzal a feltétellel, hogy máshoz nem nyúl.

2012. okt. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
19%
Középiskolában mindenki kipróbálta, de saját szememmel láttam, hogy rendszeres fogyasztása egyenes út a keményebb drogokhoz. Én jól megkalapálnám a lányom.
2012. okt. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is két lányom van. Azt gondolom, hogy a mai világban nem meglepődni kell, hogy az ember gyereke iszik vagy füvezik, hanem elég korán elkezdeni felvilágosítani, hogy amikor odajut, hogy ki tudná próbálni, addigra tiszta fejjel tudja azt mondani, hogy nem akarom....

És első körben azt kell nekik megtanítani, hogy nem az a "raj", aki megy a nagyarcú barmok után, hanem aki gondolkozik...

Egyébként sok olyan ismerősöm van, ahol a 3 gyereket egyedül nevelő anyuka alig bírja a rezsit, meg a kaját kigazdálkodni, de a gyerekeknek az a legnagyobb problémájuk, hogy csak 40eFt-os cipőt hajlandó felvenni (azt mondja a gyerek a nagyanyjának, hogy neki ne vegyen a Deichmanban cipőt, mert akkor inkább mezítláb jár), ill. hogyan vegyen magának 140eFt-ért iPhone-t....

Mert ha ezek a dolgok meg vannak, akkor Ő a király az osztályban....

2012. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
0%
Leülnék vele, és egy nagyot beszélgetnénk, mert oka van, hogy ilyet csinál. Valami elől menekül. És ha előlem is menekül, akkor is megpróbálnám megérteni. Ha elküld, akkor is. Ha 200 x küld el, akkor újra. Hogy érezze, mennyire szeretem, de nagyon féltem, mert a drog veszélyes, és az én felelősségem tőle visszatartani.
2012. okt. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

a fűtől vidám lesz. inkább azt szívjon, mint alkoholt igyon, mert attűl meg agresszív lesz.

persze mindkettőtől hülye lesz hosszú távon, de az már nem az én bajom lenne.

2012. okt. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim válasza:
0%
15-ös: akkor hadd halljuk, hogy mi más található meg még a füves cigiben a marihuánán kívül! Mert hogy abból van benne a legkevesebb, az is biztos.
2012. okt. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!