Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnál hozzá, ha 17 éves...

Mit szólnál hozzá, ha 17 éves lányod nem inna alkoholt, de füvet szívna kb hétvégente?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 19:37
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
64%

annyira rossz olvasni, hogy mindenki szidja a füvet... bizonyítottan jobb mint a pia, nem károsítja az agyat sem.

csak azért mert be van tiltva már mindenki a haját tépi.

szánalom

2012. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
39%
"örülnék" neki, mivel az alcoholra rá lehet keményen szokni míg a fűre (annyira) nem. csak ha a társaságban fű van, lesz ott más is később.
2012. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
10%
mutass be neki :D !!!!! am én totál engedném a gyerekemnek a fű a világ megmentő gyógyszere minden iparágat meg tudna buktatni és mindent kezel és szerintetek kábítószer? mutass már be a lányodnak én is 17 vagyok :D
2012. okt. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
amúgy az fontos rendes füvet szív vagy biot vagy herbált xD ne akarjon azért 40 éves korára leépülni
2012. okt. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

akkor pitbull95 te szart veszel, mert a válaszaid alapján jó nagy debil lehetsz.

én is hetente szívok, de 15 évesen szociálisabb vagyok mint te

2012. okt. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim válasza:
68%

1,5 évig füveztem minden nap, ennek már sok éve.

Persze mindenki tudja mondani, hogy a fű nem okoz függőséget, de ez hülyeség. Mivel jó - mert igenis jó - egy könnyű megoldás arra, hogy jól érezd magad, hogy kikapcsolj. Így a pszichikai függés nagyon erős tud lenni. Pedig én életemben egyetlen slukk cigit nem szívtam (simát), nem ittam, nem is kávézok stb. Azért szoktam le róla, mert tudatosodott bennem, hogy ez függőség, hogy már csak azon agyalok este mosogatás közben, hogy mit csináljak még meg gyorsan, hogy aztán pipázhassunk. A páromat azért hagytam el végül, mert ő nem tudta letenni. A fű aszociálissá tesz (nem antiszoccá!), marad neked az a kis (persze szintén füvező) közeg, és senki más. Kirekeszted az életedből a többi embert, és ez sokáig megmaradhat.


Persze ugyanolyan rossznak tartom azt is, ha valaki csak piával tud bulizni, bár az sokkal látványosabb, így nem tudja olyan állandósággal csinálni, mint a füvet.

Mindegy. A lényeg, hogy ne tedd. Nem azért, mert most bajod lesz tőle, hanem azért, mert nem fogod látni, mikor van az a szint, amit már nem kéne. A társaság miatt pedig könnyen tovább is léphetsz, és örökre bánni fogod. Ha valaki olyan alkat, hogy egy ilyen oldalon kér véleményt ilyesmiről, akkor képtelenség, hogy később saját elhatározásból leszokjon, így jobb, ha el sem kezdi.

Hallgass az anyukádra, és ne füvezz. Sok sikert a jó úton! ;)

2012. okt. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim válasza:

Előbbi vagyok.


Amíg benne voltam ezekben a körökben, én is tudtam, hogy a fűre nem lehet rászokni, és azt is, hogy egészségesebb, mint a pia. Nem leszel tőle agresszív, nem leszel másnapos stb. Sok előnye van. Aztán amit magamon láttam, az mégis jobban érdekelt. És azóta sem felejtettem el az érzést. Pedig nem vagyok gyenge típus elvileg. Szintetikusnál pl. mikor ment ki belőlem, és éreztem, hogy kezdek behullani, és csak egy felet kellene dobni, menne minden jól tovább, de jól esne... hát abban a pillanatban kapcsoltam, és sose használtam többet. Pedig nagyon szar volt, jólesett volna. De észnél lehet venni. A fűnek az a veszélye, hogy veszélytelen. :)


Aki a sok - általam is jól tudott - fűpárti propagandaanyagra hivatkozik, olvasson egy kicsit a kognitív disszonanciáról, és magára ismer.

2012. okt. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 Csabi9 válasza:
48%
A kérdezőnek,a sok fű pártinak és a vegyész halgatónak javaslom alaposan,odafigyelve nézzék meg Dr Zacher Gábor toxikolugus előadásait(a Yuotube-n van fent jó pár) vagy a Minden Tudás Egyetemének a drogokról szóló előadását,melyben egyértelműen közlik,hogy a fű ugyanolyan függöséget okoz mint a hagyományos cigi,mert a hatóanyaga ugyanahhoz a dopamin receptorokhoz kapcsolódik mint a nikotin és nem mellesleg pszhiésen is függővé tesz!!! Az én lányom a neveltetésében hordozná az ilyen tudat módosító mocskokkal szembeni ellenállást és a problémák elöl való menekülést,de az,hogy manapság mi megy az a társadalom és a családok(mint a társadalom legkissebb alkotó részei) teljes megszünésének az oka!! :-(
2012. okt. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
0%

Mindenki úgy teszi tönkre az életét ahogyan akarja,ki ezzel ki mással.

A fű büdös,nekem nagyon érzékeny rá az orrom,rosszul vagyok tőle, akárhol és akárkin megérzem. Egy nőn meg ez végképp gáz...

A férjem szerint/aki többet tud róla mint én,ugyanis én csak 1x próbáltam/ nagyon butít. Minél többet csinálod annál jobban megkukulsz,ezért van az hogy a több éve rendszeresen csinálók nem tudnak nélküle meglenni.Amég tart a hatás addig gondolkodsz,mindig ötletelsz,de amint elmúlik a hatás jön a lejtmenet,és az újabb szál...

Most őszintén,normális embernek hiányzik ez?!

2012. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
39%

nyomi vagy. a férjed is az.

a fű jó.

2012. okt. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!