Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem értik meg a szüleim?

Miért nem értik meg a szüleim?

Figyelt kérdés
A szüleim nembírják elfogadni hogy én nem azt szeretném csinálni amit ők akarnak nekem. Én nem szeretnék sem biológus sem orvos lenni. Hiába érte ehez, nekem nem az élet célom. Van egy barátom, nagyon szeretem már 3 éve és lehet még kicsik vagyunk (14 és 17) de akkor is elég komolyan gondoljuk. Én nem szeretnék gimnáziumba menni. Szakközépbe szeretnék, mezőgazdaságira. De az anyukám nem engedi és aztmondta ha kell el is tilt Viktortól. Miért nem értenek meg? Ő is 14 évesen szült. Miért akarja ezt rám kényszeríteni?
2009. aug. 17. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid biztosan jót akarnak Neked. Mindenképp próbáld meg megbeszélni velük a dolgot, mesélj nekik a vágyaidról, arról, hogy hogyan képzeled a jövőt, stb. Próbálj meg megnyílni nekik, és magadról beszélni, ne legyél támadó feléjük. Remélem, minden jól alakul!
2009. aug. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én próbáltam megbeszélni velük, de ők nem szeretnék. Anyukám mindig azt mondja az az egyetlen dolgom, hogy tanuljak -.-". De mégis mit mondjak nekik? Végig sem hallgatnak :(
2009. aug. 18. 06:24
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem arról lehet szó,hogy pont azt nem akarja,hogy te is 14 évesen szülj,hanem jövőt akarnak neked biztosítani.

Én is mezőgazdasági suliba jártam( Szentes-dísznöv termesztő)

de hidd el nem volt leányálom.Inkább mégis csak azt kellene megpróbálnod,amit a szüleid javasolnak,pláne,ha még eszed is van hozzá.Mit nem adtam volna,ha tovább tanulhattam volna.Szívesen lettem volna iparművész,vagy bőrdísz műves,vagy bármi más ahol alkotni lehet.De sajna nem volt rá keret.A helyedben én kihasználnám,hogy taníttatni akarnak a szüleid,mert abban van a jövő,amit ők mondanak.

A barátodat meg becsüld meg,nem sok ilyen fiú szaladgál,aki komolyan is gondolkozik.Attól még együtt lehettek,csak tanulj kérlek,és bízz a szüleidben.

2009. aug. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De én nem ezt szeretném. Hiába van hozzá eszem, ha ezt csinálnám nem élvezném. Jó lehet hülyén hangzik de én malacokat szeretnék tenyészteni, és egy saját lovardát. A barátom is a mezőgazgaságban van. Családi válalkozásuk van. És én is azt szeretném csinálni. De a szüleim még az utcából sem engednek ki. Jó lehet igazuk van, hogy még kicsi vagyok, de akkor is kicsit zavaró. Ez miatt szinte nincsennek is barátaim. Mindig itthon kell ülnöm, és tanulnom. Ha nemsikerül valami egy hármasért már megvernek. A testvérem pedig csak ütni tud (törte már el a kezem is) anyáék pedig engem hibáztatnak hogy én piszkálom őt, mert inkább neki hisznek. Mondtam is nekik ha így folytatják én elszökök itthonról. És nagyon úgy néz ki, hogy ez lesz, ha nem változnak a dolgok. Úgy bánnak velem mint egy kutyával :(
2009. aug. 18. 14:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

18 éves korodig mindenképp próbálj meg otthon maradni! Azután már dolgozhatsz, és el tudod tartani magad. Csak akkor szabad eljönni, ha biztosan meg tudsz állni a lábadon. Én is érettségi után jöttem el.

A párodra nem szabad támaszkodnod, mert lehet, hogy most nagyon jól megvagytok, és remélem, ez így is marad, de benne van a pakliban, hogy egyszer összevesztek, és akkor ott maradsz egyedül.

Egy lovarda létrehozásához rengeteg pénz kell (én is szeretnék majd egyszer egyet), így valamilyen munkával meg kell alapoznod. Nem kell, hogy orvos legyél, ha nem akarsz, de mindenképpen legyen egy olyan szakmád, amiből meg tudsz élni. A sertéstenyésztés nem a legjobb "biznisz" sajnos manapság, mert a magyar mezőgazdaság rossz helyzetben van. Ezt is vedd figyelembe.

Szerintem próbáld meg elmondani a szüleidnek, hogy nem akarsz úgy járni, mint ők, nem akarsz fiatalon szülni vagy ilyesmi, és szeretnél iskolát végezni, de olyat, amit Te akarsz.

2009. aug. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
gratulálok, utálom az ilyen szülőket....én gimnáziumba akartam menni, de szakközépbe küldtek. A vége az lett, hogy depressziós lettem, gyógyszereket kaptam, egy évet halasztottam, és most gimnáziumba járok....lehet hogy ők a szüleid, de te fogsz megélni abból, amit most tanulsz, nem pedig ők!
2009. aug. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáldd velük megértetni hogy te nem szeretnél orvos lenni . Üljetek le eggyüt és nézzétek át a lehetőségeket, rengeteg szakközép és gimnázium van!!!! CSak közös nevezőre juttok ez most nagyon fontos nehogy több éved pocsékba menjen mert te valamit nem szívből csinálsz. A pasi, dologról annyit, hogy még elötted az élet nem valószínű hogy vele fogod leélni az életed, még rengeteg időd van lekötni magad valaki mellet, éldd ki magad!!!Én meghülyültem volna asszem ha az első pasim mellet maradok az a rengeteg élmény amin nem mentem volna keresztűl!!! Ne haragudj a szüleidre, inkább beszélgessetek minél többet!!!
2009. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Megvernek? Elképesztő milyen emberek vannak.

ha nem tanulsz tovább egész életedben másoknak leszel kiszolgáltatva!

Ne orvosnak menj, ha ez biztosan a szíved vágya, hanem állatorvosnak! Akkor valóban hathatós segítsége leszel a párodnak, minden tekintetben. De ehhez tanulni kell.

2009. aug. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
A szülők jót akarnak - tudom uncsi ezt olvasni, biztos mindenki ezt mondja. De azért azt be kell látnod hogy állattenyésztésből nem fogsz megélni nagykorodban. Szüleid csak azt akarják hogy minél kevesebb gondod legyen az életben, tanulj tovább legyen egy normális szakmád, hogy megélj. És bocsi de 14 évesen nekem nem volt barátom, max ilyen kézfogós, szájrapuszilós. Anyukád csak attól fél hogy te is hamarabb szülsz, minthogy elvégezd az iskolát. Ahogy írtad komolyan gondoljátok a kapcsolatotokat.. ahhoz az is hozzátartozik hogy felelősségteljesen gondolkozz, tanulj. Hallgass a szüleidre, tudom úgy érzed hogy ellened vannak de hidd el hogy nem! Én ugyanígy éreztem (bár nem 14 évesen, hanem inkább 17 évesen amikor nem engedték hogy pasizzak, mert "Tanulj lányom, tanulj" ezt hallgattam én is). Most már felnőtt fejjel (28 vagyok) tudom hogy rájuk kellett volna hallgatnom, jobban tanulni hogy felvegyenek vmi főulira, sokkal könnyebb lenne. Egyáltalán nem vagy lemaradva, ha elvégezted a sulit bőven ráérsz még pasizni, bulizni ott az egész élet előtted. Nyugodtabban bulizhatnál, pasizhatnál ha van biztos jól fizető állásod, és nem kell a napi betevővel foglalkoznod. Ha annyira felnőttnek érzed magad 14 évesen egy kapcsolathoz, akkor ezekben a dolgokban is gondolkodj felnőtt fejjel. Majd akkor megértenek a szüleid, ha ezt bebizonyítottad.
2009. aug. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Biztos hogy rossz szülők társaságába keveredtél, 11 vagyok és bárhova elmehetek, azt csinálok amit akarok és még az 1-es ért sem vernek meg, jól érzem magam, próbálj keresni a családban egy engedékeny embert, például a nagymamád,nagypapád, ha oda elköltözöl akkor a szüleid nem lesznek melletted és nem sóznak rád mindent.
2009. aug. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!