Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednéd 12 éves lányodat...

Elengednéd 12 éves lányodat móziba 14 éves unokanővérével?

Figyelt kérdés
Busszal kellene nekik menni, hozzáteszem azzal is járnak iskolába de nem oda ahol a mozi van.A kislányom nagyon szeretne menni de én nem tudom mit csináljak.Az apuka beleegyezett én még nem.
2012. dec. 13. 06:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Az attól függ..

Egyrészt ha nincs túl messze a mozi, mert ha igen akkor viszem hozom feltétlen.

Csakis délután esti vetítésre semmiképpen,mert akkor is marad a viszem-hozom megoldás.

Ha az unokanővére megbízható, felelősségteljes és tud vigyázni rá.

Ha olyan filmet néznek meg amibe beleegyezek.

Ha adottak a feltételek, tehát délutáni vetítés, megbízható rokon, nekik való film akkor igen mehetnének..

2012. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Attól függ. Milyen messze van a mozi, mikor vetítenek és mit, mikorra lenne vége.
2012. dec. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
14 órás vetitésre mennének mi falun lakunk és városba mennének de a buszmegálló mellett van a mozi.Sajnos nekem arra nincs még + 2000ft om a mozi mellett hogy elvigyem öket.
2012. dec. 13. 15:15
 14/22 anonim ***** válasza:
21%
Még a 14 éves is túl fiatal ahhoz, hogy egyedül moziba menjen, de hogy vigyázzon egy még kisebbre is közben... én nem lennék nyugodt. Majd kb. két év múlva utazgassanak egyedül. Ez így nem tűnik helyesnek. A pénzen megvenném a filmet dvd-n, és megnézhetik otthon.
2012. dec. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó miért gondold azt, hogy egy 14 éves gyerek nem utazhatna egyedül? Illetve nem mozizhat? Ennyi idősen már illik tudni annyira önállómnak lenni, hogy buszozzon. Ha 16 évesen elkezdi akkor fogalma se lesz semmiről mi hol van. Illetve hogyan juthat A-ból B-be. Miért lenne jó elzárni a világtól egy gyereket? A mozi az egyik legnagyobb élmény egy gyereknek, főleg ha ritkán jár el. Én is 10-11 évesen kezdtem mozizni osztálytársakkal. Nem tudok nyilatkozni vidékéről, de Budapest minden mozijához egy köpésre vannak a megállók. És egyik se veszélyes környék délután 2kor illetve 5 fele. Megjegyzem a DVD sokszor a vetítés befejezte után fél vagy egy év múlva jelenik meg. A nem jogtiszta pedig borzasztó minőségű. És akkor se 2 ezer lesz. Nem is beszélve a kis képernyőről, és a hangszóróról. Egy 14 órás vetítésre nyugodtan ellehet engedni főleg egy 14 évessel. Viszont beszéld meg vele ne nézelődjenek, ha messze laktok hanem szinte egyenesen haza. Ha pedig spórolni szeretnétek, vigyen magával táskát és annak az alján üdítőt. Aztán pedig a kabátot belelehet pakolni a táskába akár, illetve a mobilt is.
2012. dec. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 12, és rendszeresen jár moziba, korcsolyázni, gyorsétterembe, stb. a barátnőivel. Persze hatkor már itthon van. Szerintem nyugodtan engedd el.
2012. dec. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
most olvasom a válaszokat, és őszintén le vagyok döbbenve. az én lányom ( 12 ) osztáyában szinte mindenki ejárkál ilyen helyekre, meg buszoznak is. Sőt, már tíz évesen is ezt tették.14 éves ne buszozzon egyedül??? Atya Isten...
2012. dec. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
hát igen érdekes dolgokat lehet olvasni.. egyrészről ott van a fiatalok kérdései hogy 13 évesen pasi, 14 évesen szex... aztán itt van ez a lányka és az anyukája, aki nem meri elengedni a 14 éves unokanővérével mozizni :)
2012. dec. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

14-es válaszoló!


"Még a 14 éves is túl fiatal ahhoz, hogy egyedül moziba menjen, de hogy vigyázzon egy még kisebbre is közben"


Abba belegondoltál, hogy 14 évesen sokan a középiskolát kezdik, és sokan közülük távol az otthonuktól, kollégiumban laknak? A mi osztályunkban 8 kollégista lány van, kilencedik osztályban, 14-15 évesen is koliban laktak, csak hétvégére mentek haza, és igen, oda-vissza egyedül buszoztak, akár 60-70 km-t. Ennyire nem kell önállótlannak látni a 14 éveseket.


Kérdező, szerintem engedd el őket - buszozni tudnak, hiszen suliba is azzal járnak, és kora délután szerintem nem eshet túl nagy bajuk... Gondolom lesz náluk telefon, kérd meg őket, hogy szóljanak, ha odaértek, és akkor is, ha hazaindultak.


17/L

2012. dec. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Van mindegyik leányzonak telefon,már megbeszéltem vel ,hogy elmehet.
2012. dec. 13. 19:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!