Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az amerikai fiúk (és lányok...

Az amerikai fiúk (és lányok hogy viszonyulnak a magyar lányokhoz? Sajnos költözünk.

Figyelt kérdés

Sajnos két hónap múlva Amerikába költözünk a nagyszüleimhez, és arra lennék kíváncsi, hogy vajon mi vár ott rám. Egészen pontosan arra, hogy feltehetőleg hogyan fognak majd viszonyulni hozzám az iskolában (15 éves vagyok) a lányok, de legfőképp a fiúk. Nem jelent az majd hátrányt, hogy pocsék akcentusom van? Tényleg szörnyű, olyan, mint ebben a videóban 5:13-nál https://www.youtube.com/watch?v=dABo_DCIdpM Van valami mód arra, hogy ebben a két hónapban javítsak valamit rajta?

És ugye nem lesz ott semmiféle diszkrimináció, csak azért mert magyar vagyok? Nagyon félek, és egyáltalán nem akarok menni. :(



2012. dec. 26. 18:56
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Én is voltam hasonló helyzetben, én is nagyon féltem:D (Kétszer is, egyszer az, hogy kimentem Ausztriába tanulni és a német kiejtésem szörnyű volt...Másik, hogy legjobb barátom apukája Londonban él és kimehettünk hozzá a nyáron, és az új felesége brit, és ugyebár vele meg kell értetni magad, és meglepődtem, de tudtam vele dumálni:D)

Szóval ha az angollal van bajod csak énekelj sokat, mondj monológokat, nézz filmeket/sorozatokat eredeti nyelven, eleinte nem baj, ha angol felirattal. Bővítheted a szókincsed még rengeteg féle képpen. Például tumblr.-n az ilyen idézetes képek is segítenek szerintem. (nem az ilyen "never give up" meg hasonlókra gondolok, hanem mondjuk [link] )

De mindenek előtt a zene szerintem.

És amúgy is sok a bevándorló, nem lesz feltűnő.

És tudd, iszonyatosan szerencsés vagy, mások ölni tudnának egy ilyen lehetőségért!!:)

Sok sikert!!:)

14L

2012. dec. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
97%
Én csak egy dolgot szeretnék megkérdezni: nincs véletlenül egy üres bőröndöd amibe beleférek? :)
2012. dec. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Most 2 eve voltam en is eloszor Amerikaba a nagynenimnel. Hat annak idejen 13 evesen az angol nyelvtudasomon boven volt mit javitani. Beilleszkedni konnyen be fogsz, emiatt ne aggodj, ott az teljesen megszokott, h az emberek a vilag kulombozo pontjairol szarmaznak. Ott nem ilyan elb*szott a tanitasi rendszer mint nalunk, szoval attol, h vannak egy kis nyelvi gondjaid nem lesznek gyengebb tanulmanyi eredmenyeid. Az akcentus is megszokott arra fele, hidd el tapasztaltam. Volt reszem 16 eves kinai sraccal beszelgetni, akinek olyan akcentusa volt, h azt meg a tanarno se ertette meg. Esetleg szamithatsz majd 1-2 megjegyzesre, h milyen erdekes akcentusod van, honnan szarmazol? vagy hasonlokra, de ezt nem kell rossz neven venni. A maganora nem tudom mennyit segithet, foleg 2 honap alatt, hidd el annal a par maganoranal sokkal tobbet fog erni 1 het Amerikaba, ahol tenleg "kotelezve" leszel arra, h hasznald a nyelvet. Most 2 eve ugy mentem ki Amerikaba 3 honapra, h epp h csak boldogultam angolul, 3 honap alatt sokat javultam kiejtes teren is, es sokat bovult a szokincsem is, 1 evvel kesobb megint ott toltottem a nyari vakaciot, es mire hazajottem mar szinte hibatlanul beszeltem angolul, iden nyaron nem voltam, de jovore ujbol megyek, es szerintem most mar fel sem fog tunni, h nem csak nyaralni mentem. Tipp: Ha gyorsabban akarod megtanulni a nyelvet, illetve tokeletesiteni a nyelvtudasod, mindenkivel angolul beszelj, akivel lehetoseged van pl. feltetelezem, h a nagyszuleid tudnak magyarul is es angolul is, veluk is az angol nyelvet hasznald, csak ha esetleg vmit nagyon nem tudsz akkor hasznald csak a magyart. Vagy ha jobb a kapcsolatod a szuleiddel es gyakran van idotok beszelgetni, beszelgethetsz veluk is angolul akar meg itt M.o. is. Elore is jo utat es gyors beilleszkedest kivanok. 15/F
2012. dec. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
87%
én voltam kint nyáron canadába ugy hogy nem beszéltem többet alap mondatoknál és nyelvtanom is elég rossz volt de tetszett nekik. és megnéztek. sok helyen kérdezték hogy hova valósi vagyok.. : D és volt olyan is aki mondta hogy háát már érti miért mondják azt hogy az európai lányok szépek. 14/L
2012. dec. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi gond, ne izgulj.

Arra viszont keszulj fel, hogy parszor hallani fogod a poent, amikor megkerdezik honnan jottel, te ravagod, hogy Hungary, ok meg visszakerdeznek, hogy ehes vagy?

9 eve elek itt es meg mindig talalkozok olyanokkal, akik boldogan ellovik ezt a poent es azt hiszik most hallom eloszor... :)


(amugy a legtobb fiu azt mondta nekem, hogy az akcentusom 'cute' :)


A taskadat hord nyugodtan. Az unokahugom I (sziv) Hungary-t tetovaltatott a karjara hennaval mikor nyaron Mo-ra latogatott es boldogan mutogatta a suliban az amcsi baratainak (amugy a lany is amcsinak szuletett, de a magyar ver dusan csorgedezik az ereiben;)

2012. dec. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek utólag is, és Buék! :)


Háát 21:57-es, ha összehúzod magad kicsire, akkor jöhetsz! ;)


Jaj, még egy kérdés, ami lehet, hogy hülyeség, de nekem az a nevem, hogy Natália. És szóval ott is írhatom á-val vagy ott legyek Natalia? :D

2012. dec. 30. 20:16
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
csak ne legyél olyan rátarti, hogy besértődsz ha nem tudják hol van Magyarország. A sok okos magyar biztos fel tudja sorolni mind az 50 Amerikai államot fővárossal együtt... or not.
2013. jan. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
amúgy milyen vízummal költöztök ki?
2013. jan. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Kiejtés: nézz angolul tévét, két hónap alatt rengeteget fog fejlődni a kiejtésed!!
2013. jan. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Nem, nem fogok megsértődni, ha nem tudják hol van Magyarország. Majd azt mondom, hogy ott Ukrajna mellett. :D


Amúgy én tudom mind az 50 Amerikai államot, fővárossal együtt. :D

2013. jan. 1. 13:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!